19 Mayıs’ta Zara Konseri Coşturdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
19 Mayıs’ta Zara Konseri Coşturdu
Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, 19 Mayıs Perşembe günü Serik Belediyesi Geleneksel 3. Kültür Turizm ve Çilek Festivali kapsamında sahne alan sanatçı Zara’ya çok anlamlı bir mesajın yer aldığı Plaket taktim etti.

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, 19 Mayıs Perşembe günü Serik Belediyesi Geleneksel 3. Kültür Turizm ve Çilek Festivali kapsamında sahne alan sanatçı Zara’ya çok anlamlı bir mesajın yer aldığı Plaket taktim etti.

 

Serik Belediyesinin her yıl düzenlediği, Geleneksel 3. Kültür Turizm ve Çilek Festivali bu yıl 19 Mayıs Perşembe günü Zara konseriyle başladı. 21 Mayıs Cumartesi gününe kadar sürecek festivalin ilk etkinliği zara konseri oldu.

Seriklilerin yoğun ilgi gösterdiği konser gece geç saatlere kadar sürdü. Zara konserine Serik halkından yoğun ilgi gösterildi. Konsere plaket ve teşekkür için ara veren Zara, İlçe kaymakamı Rıfat Altan, Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Liseler arası Dünya Hentbol Şampiyonları sahneye çıktı. Başkan Çalık ve Kaymakam Altan, Serik halkını selamlayarak vatandaşların ve tüm yurdun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Zara, Dünya Hentbol şampiyonlarını sahneden bırakmayarak sporcularla birlikte bir parça söyledi.

SAHNEDE TÜRK BAYRAĞI YERİNE HİNDİSTAN BAYRAĞI

Konserin ikinci arasında ise Folklor oyun ekibi ve Hindistan ülkesinin gösteri ekipleri sahneye çıktı. 19 Mayıs günü sahnede Türk Bayrağı yerine Hindistan bayrağının dalgalanması vatandaşlar tarafından üzücü bir tablo olduğu dile getirildi.

 

ZARA’YA ANLAMLI PLAKET

Konsere Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın sanatçı Zara’ya konser sonrası taktim ettiği plaket damga vurdu. Plaketin üzerinde yazan mesajı okuyan Zara duygusal anlar yaşadı. Başkan Çalık, Zara’ya verdiği konser ve Festivale katkılarında dolayı teşekkür metninin yer aldığı plakette önemli bir ayrıntı dikkat çekti. Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın Zara’ya yazdığı teşekkür metni Zara’nın albümlerinin isimleriyle oluşturulmuş. İnce detayı fark eden zara oldukça duygusal anlar yaşadı. Başkana bu ince düşüncesinden dolayı teşekkür ede Zara, ‘ Çok duygulandım, albümlerimin isimlerini kullanarak böyle güzel bir mesajı yazmanız hatipliğinizi ortaya koyuyor. Böylesi sanat dolu bir gönülden ancak hizmet çıkar, yüreğinize sağlık. Bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederim,’ dedi.

 

İşte başkanın teşekkür metni:

‘’Değerli Sanatçımız Zara,

Serik’imizi onurlandırarak festivalimize değer ve renk kattınız. Türk Halk Musikisi,  Zamanı Geldi, sizinle Boyut kazandı. Huzur ve dinginlik veren sesinizin tınısı,   Bülbül-i Şeyda’ların Avuntu’su oldu. Yerli musikimizin Baharı’ı, Hazine’si Özlenen’i vazgeçilmezisiniz.  Gönül köşkümüzün mütemadi Misafir’i ve halkımızın Derin Aşk’ı olarak kültür tarihimize kazındınız.   Güzide şahsiyetiniz, zarif ve hanımefendi duruşunuz ve yüksek sanat performansınızla bizleri şad ettiniz.  İyi ki varsınız.

 Başarılarınız daim, ömrünüz uzun olsun.’’

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boğazkent’te Bisiklet ve Yürüyüş Yolu AçıldıÖnceki Haber

Boğazkent’te Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Aç...

Merak Edilen Maçın Galibi Ak GençlikSonraki Haber

Merak Edilen Maçın Galibi Ak Gençlik

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar