2016 Serik Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Satranç Turnuvası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2016 Serik Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Satranç Turnuvası
Serik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü,Türkiye Satranç İlçe temsilciliğince organize edilen Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları desteğiyle düzenlenen turnuva 16-17.07.2016 tarihinde özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumlarında yapıldı.

Serik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü,Türkiye Satranç İlçe temsilciliğince organize edilen Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları desteğiyle düzenlenen turnuva 16-17.07.2016 tarihinde özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumlarında yapıldı.4 kategoride 79 sporcunun katıldığı turnuvada bir alman ve  bir iran asıllı sporcu yarıştı.

 

16.07.2016 Cumatesi günü başlayan turnuvanın açılış konuşmasını Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık yaptı.Çalık,satrancın zihinsel gelişim açısından önemli bir spor olduğunu vurguladı.Turnuvaya katılımın ve ilginin yoğun olması,satranç sporunun nedenli yaygınlaştığının göstergesidir.Bu turnuvanın önümüzdeki yıldan itibaren ilçemizde Belediye Başkanımızında desteklerini alarak  gelenekselleşeceğini gerek yurt içinden gerek yurt dışından katılımlarla bu sporun ülkemizde yaygınlaşmasını amaçlıyoruz,dedi.Sembolik olarak ilk hamleyi yaparak turnuvayı başlattı.

 

Serik Gençlik Spor Müdürü Mevlüt ÖZEN de bu tür turnuvalarla ilçemizde satranç sporunun geliştirme gayreti içinde olduklarını,turnuvaya ev sahipliği yapan Özel Akdeniz Yükseliş Kurumlarına Necmettin ÇALIK nezninde tüm Akdeniz Yükseliş Kurumları çalışanlarına teşekkür ediyoruz,dedi.

Turnuvada Serik santraç temsilcisi Serkan  ÇAKIR Başhakem Hüseyin YAZICI,Başhakem yardımcısı Ünsal KÖSE ve hakem Hidayet OKTAY görev aldı.

Turnuvanın sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporcular tek tek ödüllendirildi.Sporcuların ödüllerini Necmettin Çalık,Mevlüt Özen,Enes Bolat,Serkan Çakır,Hüseyin Yazıcı,Ünsal Köse verdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni Başsavcı Harun Karahan göreve başladıÖnceki Haber

Yeni Başsavcı Harun Karahan göreve başla...

Serik'te bir Savcı daha açığa alındıSonraki Haber

Serik'te bir Savcı daha açığa alındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar