2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilköğretim haftası programı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilköğretim haftası programı yapıldı
2017-2018 eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası programı Serik İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçesinde 21 Eylül Perşembe günü düzenlenen törenle yapıldı.

İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşunun ardından Müzik Öğretmeni Candan Umut Benzeş eşliğinde öğrencilerin işaret dili kullanarak okuduğu istiklal marşı ile başladı. İstiklal marşısın işaret dili ile okunması beğeni ve alkış aldı. İlköğretim haftası programına İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Belediye Başkan yardımcısı Bünyamin Okudan, Erhan Yılmaz, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ozan Arızı Diş hekimi İzzet Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Ak Parti İlçe Yönetim üyeleri okul müdürleri veliler öğrenciler katıldı.

 

Düzenlenen törende ilk konuşmayı okul müdürü Ozan Arıcı yaparken diğer konuşları İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık yaptı. İlk Öğretim Haftasında yapılan konuşmalar şu şekilde gerçekleşti;

 

DÜRÜST AHLAKİ MANEVİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKAN BİREYLER YETİŞTİRMEK

Serik İmam Hatip Ortaokulu müdürü Ozan Arıcı; “Okulumuz 14 Şube 21 derslik 24 personelle hizmet vermektedir. Akademik anlamda geçen yıl teog sınavında 120 sorundan 120 net soru yaparak Türkiye birincisi okulumuzdan çıkmıştır. Ortaokullar arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim Ezanı Güzel Okuma yarışmasında okulumuz her kategoride birinci olmuştur. Sportif anlamda atletizmde il birincisi güreşte il birincisi ve il üçüncüsü okulumuzdan çıkmıştır. Her öğrenci özeldir her öğrenci öğrenir düşüncesini benimsemiş bir kurum olarak kurumsal hedefimiz sosyal ve kültürel yönden kendisini geliştirmiş vatanını milletini seven dürüst ahlaki manevi değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmektir. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ülkemiz ilimize ilçemize ve İmam Hatip Orta Okulumuza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

İMAM HATİP ORTA OKULANA 443 BİN TL’LİK YATIRIM

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz; “Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 39 İlkokul 41 Ortaokul 17 Lise 3 Kurum 1500 kişiye yakın eğitim çalışanı ile ülkemizin geleceği olan 23.000 öğrencimizi milli manevi değerlerine bağlı vatanını milletini bayrağını seven bireyler olarak yetiştirmek için hazırız. Yaz boyunca eğitim öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumunu hazır hale getirdiğimi belirtmek isterim. Bütün okullarımızda gerekli onarım çalışmalarımız yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce birlikte 9 Mart İlkokulu ve Abdurrahmanlar Ortaokulunun tüm pencerelerini yeniledik. Aşağı Kocayatak Ortaokuluna ve İlkokuluna yeni öğrenci WC’lerini yaptık. Gazi Ortaokulumuzun kapılarını elektrik tesisatını ve fayanslarını yaptık. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu kapılarını lavabo ve WC’lerini yeniledik. Kıymetli misafirler onarım anlamında en büyük yatırımı ise şu an törenimizi düzenlediğimiz bu okulumuzda gerçekleştirdik. 443 bin TL’lik bir yatırımla okulumuzun içini A’dan Z’ye yenileyerek öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirdik. Yine Atatürk Anadolu Lisemizde Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulumuzda ve Kürüş Ortaokulumuzda boyama işlemlerini gerçekleştirdik. Devletimizin yaptığı bu onarımların yanında Serik Belediyemiz tarafından da Gazi Ortaokulumuza çok amaçlı bir salon yapıldı. Yine İmam Hatip Ortaokulu yani bu okulumuzun bahçe düzenlemesini gerçekleştirdi. Ayrıca Çandır İlk ve Ortaokulumuzun bahçesine sıcak asfalt döküldü. Bu anlamda huzurlarında Serik Belediye Başkanı Prof.Dr. Ramazan Çalık’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl İlköğretim ve Ortaöğretimde 100’ün üzerinde araçla 1.816 öğrencimize taşıma ve yemek hizmeti vereceğiz. Çok yoğun tempoda geçecek olan yeni eğitim öğretim yılının ve yeni müfredatla 1-5 ve 9larda devam edecek müfredatla başta ilçemize ilimize ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

 

BAŞARILI ON ÖĞRENCİMİZE ARAP ÜLKESİNDE 1 AY DİL KURSU SÜPRİZİ

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık; “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Bizim için eğitim denince bütün Akansuların durduğu zaman ve mekân akla gelir biz sizlerin iyi yetişmesi için vatana millete iyi hizmet edebilmeniz için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız her zaman ifade ediyoruz. Sosyal anlamda kültürel anlamda spor anlamında Serik Belediyesi’nin yapması gereken her şeyi yapmaya hazırız. Eğitim anlamında da çocuklarımızın iyi yetişmesi için biz belediye olarak bugüne kadar her şeyi yapmaya gayret ettik inşallah bundan sonrada yapacağız. Biraz önce gençlere sürprizimiz ne olsun diye düşündüm şu aklıma geldi başarılı 10 (on) öğrencimizi ortaokulu bitirirken istediğiniz bir arap ülkesine bir aylık dil kursuna gönderelim Milli Eğitim Müdürümüze buradan tebliğ ediyoruz. Başarılı 10 (on) öğrencimize bir aylık dil kursuna gönderelim. İster Mısır’a ister Libya’ya gitsinler ister Medine’ye ister Mekke’ye gitsinler. Bunun finansörlüğünü biz yaparız. Okullarımıza hiçbir zaman esirmediğimiz hizmetlerimizi zaten yapıyoruz basket sahaları voleybol sahaları spor anlamında her türlü desteğimizi esirgemiyoruz. Okullarımızda ki öğrenciler istediğiniz ne kadar kitap varsa Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden bize talep edebilirsiniz. Yeter ki çocuklarımızın yetişmesine milli ve manevi duygularla yetişmesinde katkı sağlayabilecek her şeyde biz varız. Belediye olarak tamamen emrinizdeyiz bundan hiç şüpheniz olmasın milli eğitim üzerinden istediğiniz kitap eğitim öğretim araçlarını karşılamaya hazırız. Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı uğurlu olmasını Yüce Mevla’dan diliyorum. Tabi sizden tek isteğimiz var dualarınızı eksik etmeyin” dedi.

 

 

İmam Hatip Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencisi Sena Yiğit Eroğlu “geliyoruz” isimli şiiri, 8/A sınıfı öğrencisi Nida Nur kargın “öğretmen olmasa” isimli şiiri okudu. Müzik Öğretmeni Candan Umut Benzeş’in ilahi dinletisi eşliğinde semazen gösterisi yapıldı. Serik İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışında emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı. Hayırsever ve İmam Hatip Okulları Platformu başkanı Diş hekimi İzzet Yılmaz’a Serik Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’a İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz desteklerinden ve emeklerinden dolayı plaket verdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahilik Haftasında Yılın Kalfası Serik’tenÖnceki Haber

Ahilik Haftasında Yılın Kalfası Serik’te...

Grup Pehlivanlar; “Hiçbir şey Serik Spordan üstün değildir”Sonraki Haber

Grup Pehlivanlar; “Hiçbir şey Serik Spor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar