3. Tarım, Meyve Ve Sebze Yatırım Forumu Serik’te Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3. Tarım, Meyve Ve Sebze Yatırım Forumu Serik’te Başladı
Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Serik Belediyesi işbirliği ile düzenlenen 3. Tarım, Meyve ve Sebze Yatırım Forumu başladı.

Antalya’nın Serik İlçesinde, tarım ve turizm alanlarında yeni alternatif pazarlar oluşturmak ve bölge ülkeleri ile ilişkileri geliştirmek için düzenlenen ve 3 gün sürecek olan foruma 6 Körfez ülkesinden 50 ithalatçı ve 10 gazeteci katılıyor. Düzenlenen forumun açılışına ise Serik İlçe Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Mustafa Rumeli, Arap Yatırımcılar, Oda Başkanları ve tüccarlar katıldı.

ÇALIK; “AMACIMIZ, İLÇEMİZE KATKI SAĞLAMAK”

Düzenlenen zirvede konuşan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Razaman Çalık; “Amacımız Antalya ve Serik çevresinde üretilen ürünlerin, arap ülkelerine daha fazla ihraç edilmesi. Çünkü bölgemiz turizmle birlikte tarım bölgesi. Düzenlediğimiz zirvede, çiftçilerimizin ürettiği malları hakkıyla yurt dışına pazarlaması için Arap iş adamlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunup, toplantılar yapacağız. İlçemizde yetiştirilen ürünleri daha iyi pazarlamak için arap misafirlerimize yetişen ürünleri yerinde görmelerini sağlayacağız. İnşallah zirve sonunda iyi bir işbirliği ile ilçemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

RUMELİ; “KÖRFEZ ÜLKELERİ İLE KARŞILIKLI İLİŞKİLERİMİZE ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ”

Etkinlikte konuşan Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Rumeli ise; “Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak, Körfez ülkeleri ile karşılıklı ilişkilerimize özel önem veriyoruz. Son 15 senede bir çok alanda atılım yapan Türkiye, Körfez yatırımcılarına çok daha stratejik ve önemli fırsatlar sunan bir ülke konumuna geldi. 26 Kalkınma ajansımız ve 81 ildeki yatırım ofislerimiz ile yatırımcıların Türkiye’deki vazgeçilmez hizmet ve rehberlik noktasıyız. Ülkemiz için uygun bir yatırım ortamı oluşturularak, yapılan reformlar ile güvenilir bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu merkezlerden biri olan turizmin başkenti Serik’te, bize bu olanağı sağlayan ve desteğini esirgemeyen Başkan Çalık’a çok teşekkür ederim” dedi.

Gecenin sonunda Arap yatırımcılar ile ilçe protokolü birbirlerine, etkinliğin anısına hediye takdimi yaptı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mecek, “İYİ Parti bayrağını gururla taşıyacağım” dediÖnceki Haber

Mecek, “İYİ Parti bayrağını gururla taşı...

Türel: Gazi’nin gönlünü aldı  ‘Kartınızı şerefle taşıyın’Sonraki Haber

Türel: Gazi’nin gönlünü aldı  ‘Kartınızı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar