Ağustos ayı belediye meclis toplantısı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ağustos ayı belediye meclis toplantısı yapıldı
Serik Belediyesi Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı, Enver Aputkan başkanlığında yapıldı. Millet İttifakı 9. sıra meclis üyesi adayı Ali iş, Çıtak'tan boşalan meclis sandalyesine oturdu.
Anket

Kerim Kuş encümende faydalı olurmu?

Serik Belediyesi Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı, Enver Aputkan başkanlığında yapıldı. Millet İttifakı Meclis Üyesi Faik Çıtak’ın Antalya Büyükşehir Serik Koordinatörlüğü görevine getirilmesinden dolayı meclis ve encümen üyeliği görevlerinden istifa etmesi üzerine yerine Millet İttifakı 9. sıra Meclis üyesi adayı Ali İş geldi. Ayrıca Çıtak’ın encümen üyeliğinden boşalan yerine de CHP Meclis Üyesi Kerim Kuş, yapılan seçim ile encümenliğe seçildi.

Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın başkanlığında yapılan toplantı saygı duruşu yapılmasının ardından başladı. Başkan Aputkan yaptığı konuşmada, “Belediye Meclis üyemiz uzun süre birlikte çalıştığımız Faik Çıtak arkadaşımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Kendisi ilçemize hizmet noktasında her zaman olumlu destek vermiştir. Başkan Aputkan Faik Çıtak’a meclis üyeleri adına çiçek vererek teşekkür etti. Faik Çıtak ise, ”Serik Belediyespor’un 2. lige çıkmasından dolayı kutluyorum. 6.5 yıl Serik Belediye Meclis üyeliği görevini gururla yaptım. Eğer koordinatörlük görevimi kabul etmeden önce meclisten istifa edeceğimi bilmiş olsaydım, sanırım kabul etmezdim. Şuan buradan, sizlerden, evimden ayrılmak hiç istemiyorum. Her zaman el ele kol kola Serik’e hizmet etmek için var gücümle çalışacağım” dedi.

Yeni Encümen Üyesi Kerim Kuş

Faik Çıtak’tan boşalan encümen üyeliği için kapalı oylama ile yapılan seçime Ak Parti ve DSP grubu aday göstermezken, MHP’nin adayı Süleyman Ertük, CHP’nin adayı Kerim Kuş oldu. Yapılan oylamada Kuş 16, Ertürk ise 15 oy aldı. Bir oyda boş çıktı.

Gündemdeki 16. Maddede bulunan bir süre önce vefat eden Betüyab bölge müdürü Bekir Akkaş’ın ismini Belek Mah. Turizm Caddesinde ki bir parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündem deki diğer maddeler komisyondan geldiği gibi kabul edilirken, gündeme verilen 3 madde ise ilgili komisyonlara havale edildi. Ağustos ayı ikinci oturumu 7 ağustos Cuma günü saat 15:00 da yapılmak üzere toplantıya son verildi.

Boğazkent Sahiline Yaşlılar ve Engelliler Rampası

İyi Parti Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz meclis sonunda başkan Aputkan'dan söz istereyerek; "+Sayın başkan yeni yapılan Boğazket Halk Paljı sahili içerisine yapılan yaşlılar ve engelliler rampası için teşekkür ederim. Vatandaşlar tarafından da çok beğenildi. Boğazkent sakinlerinin aynı rampadan sahilinin bir kaç noktasına daha yapılması yönünde istekleri var" dedi. Yılmaz'ın isteği üzerine başkan Aputkan; +"Konunun birlikte takipçisi olalım. Vatandaşlarımız isteği üzerine uygun bir kaç noktaya daha yapalım" dedi.

 

Millet İttifakı Meclis üyeleri Yeşil Beyaz Forma ile Katıldı.

Serik Belediyespor’un bugün yapılacak olan Şampiyonluk kutlaması öncesi Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri Yeşil Beyaz formaları giyerek meclis toplantısına katıldılar. Şampiyon Serik Belediyespor’a başarılar dilediler.

 

Kaynak:Serik Haber Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kayalıklarda mahsur kalan amatör balıkçıyı, balıkçılar kurtardıÖnceki Haber

Kayalıklarda mahsur kalan amatör balıkçı...

Serik'te cinayet, av tüfeği ile arkadaşını vurduSonraki Haber

Serik'te cinayet, av tüfeği ile arkadaşı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar