Akçaalan İlkokulunda Sıradışı Yerli Malı Haftası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akçaalan İlkokulunda Sıradışı Yerli Malı Haftası
Akçaalan İlkokulu alışılagelmişin dışında yerli malı haftası geçirdi.

Halk arasında Yerli Malı Haftası olarak bilinen, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Yerli malı tüketiminin öneminin anlatıldığı etkinliklerde Akçaalan İlkokulu öğrencileri, şiirlerle, kendi yaptıkları kumbaralarla, renk renk kartonlardan yaptıkları ve üzerine de çeşitli meyvelerin fotoğraflarını yapıştırdıkları taçlarla, 869 kodunun yazılı olduğu yerli malı dedektifi kolluklarıyla, yöresel kıyafetlerle, yoğurt-turşu -zeytin gibi kendilerinin yaptıkları ürünlerle, yerli malı sebze ve meyvelerle, evlerinden getirdikleri yiyeceklerle, kimi zaman okul girişine kimi zamanda sınıflarda kurulan  renkli standlarla Yerli Malı Haftasını kutladılar. Bu birbirinden güzel yiyecekleri arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşarken güzel ve keyifli bir günün tadını çıkardılar.

 

Yerli malı kullanımının önemine vurgu yapan Akçaalan İlkokulu Müdürü Mustafa TOŞUR, yerli malı alınması halinde üretime katkı olacağını ve ülkenin kazanacağını belirterek, "Ne kadar çok üretirsek o kadar zengin bir ülke oluruz. Üretimden uzaklaşırsak bir o kadar dışa bağımlı oluruz. Yerli malını ne kadar çok tercih edersek biz de o kadar başarılı bir ülke konumuna geliriz. Bu konuda çocuklarımızı bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikler umarım amacına ulaşmıştır. Hazırlıkları planlayan, hayata geçiren, uğraşan tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi gönülden kutluyorum" dedi.

 

Akçaalan İlkokulu öğretmenleri yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak; "12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları haftası olarak kutlanıyor.  İlkokullarda küçük yaş grupları olduğu için kutlamalar ve etkinlikler yapılıyor. Bizlerde okulumuzda bu hafta dolayısı ile çeşitli etkinlikler planladık. Uygulanacak eğitimler problem çözme ve analitik düşünme becerisinin geliştirilmesini sağlayarak öğrencilerimizin akademik başarılarını destekleyecektir. Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedebilmeleri, yeni öğretim yöntemlerinde hayal etmelerini sağlayarak hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürmeleri ve tüketen bireylerden üreten bireyler haline gelmeleri için atölye ve standlar kurduk. Yapılan etkinlikler mesleki yönlendirme alanında hedef belirlemelerini kolaylaştıracaktır. " dedi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şampiyon Mehmet Akif OlduÖnceki Haber

Şampiyon Mehmet Akif Oldu

Ad ve Soyadını Değiştirmek İsteyenler İçin Son 10 AySonraki Haber

Ad ve Soyadını Değiştirmek İsteyenler İç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar