Aksoy; Köylerimiz çok geri kalmış

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksoy; Köylerimiz çok geri kalmış
Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı ve Serik Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun ve beraberlerinde ki ekip ile birlikte Serik ilçesi mahallelerinde ziyaretlerde bulundular.

Serik’in Muhtarlarını ziyaret eden MHP Antalya İl Başkanı programına ilk olarak Şehit Asker Barış Akkabak’ın Köyünde dedesi Ramazan Akkabak’ın elini öperek başladı. 

 

Muhtarları ziyaret etti

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, muhtar ziyaretlerini bu defa Serik’in mahallelerinde yaptı. MHP Antalya İl ve Serik ilçe yönetimiyle birlikte gerçekleştiren MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Abdurrahmanlar, Şatırlı, Yukarı Çatma, Töngüçlü, Akçapınar, Dorumlar, Çatallar, Kozan ve Kırbaş Mahallelerinde muhtarları ziyaret etti.

 

Şehit ailesiyle hasbihal etti

Serik’in Kozan Köyü’nde Şehit Asker Barış Akkabak’ın dedesi Ramazan Akkabak’ı ziyaret ederek, hasbihal eden Aksoy, köy halkının da sorunlarını dinledi. Barış Akkabak’ın hikâyesinin kendisini etkilediğini belirten Aksoy, ilk ziyaretini dedesini ziyaret edip, sorunları olup olmadığını sormak istediğini belirtti.

 

Çok fazla kaza oluyor

Özellikle yaptığı tüm köy ve mahalle muhtarlarının ortak şikâyetinin Abdurahmanlar, kavşağında yaşanan trafik kazalarının olduğunu öğrenen Aksoy’a köylüler, ışığın 15 saniye içerisinde değiştiğini ve bu yüzden yaşanan kazalarda can kaybı ile yaralanmalar olduğunu iletti. Sürekli bu alanda kazaların önünün kesilmesi için Aksu’da ki gibi bir üst geçit olması gerektiğini vurgulayan bölge halkı bu konuda Aksoy’a sorunlarının dile getirilmesini ve çözüm beklediklerini söyledi.

 

İlk defa siyasetçi gören var

Köylerde hiçbir GSM firmasının baz istasyonu olmadığını ve cep telefonu kullanamadıklarını öğrenen Aksoy’a köylüler bölgelerinde internette bulunmadığını iletti. Köylülerin neredeyse ilk defa bir siyasetçi gördüğünü vurgulayan Aksoy, “Köylerimiz çok geri kalmış. Teknolojiden faydalanamıyorlar. Bazı köylüler seçimden seçime gelen siyasetçilere kızgın. Bazı köylere ise devletin neredeyse hiçbir kurumu gelmemiş” şeklinde konuştu.

 

Eğitim ve sağlık çökmüş

Köylerde bazı sağlık ocaklarının kapanması nedeniyle köy halkının sağlık problemlerini çözmek için çok fazla yol kat etmek zorunda kaldıklarını belirten Aksoy, “taşımalı sistem nedeniyle küçücük çocuklarımız medeniyetin beşiği Antalya’da çok ilkel şartlarda eğitim almaya çalışıyorlar. Taşımalı sistem nedeniyle bazı öğrencileri devletin servisinin almadığı ve öğrenci velilerin zor şartlarda çocuklarını eğitim almaları için taşıdıklarını öğrendik. Bu sorunların çözülmesi için gereken tüm adımları atacağız” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Manavgat Eslem Hastanesi; Bütün Antalya’nın HizmetindeyizÖnceki Haber

Manavgat Eslem Hastanesi; Bütün Antalya’...

Akşener Destekçileri Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıttıSonraki Haber

Akşener Destekçileri Muharrem Ayı dolayı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar