Antalya Akev Üniversitesi Öğrenci Kayıtlarına Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Antalya Akev Üniversitesi Öğrenci Kayıtlarına Başladı
Serik ilçesinin ilk özel üniversitesi olan Antalya Akev Üniversite Kurucu Başkanı Selahattin Çiçek, “Bizim hayalimiz şu dünya kenti Antalya ve Serik’ten dünyaya merhaba diyeceğiz dedik. Eğer bizim tüm kontenjanlarımız açık olsaydı şuan 960 öğrencimiz olacaktı. Fakat sabredeceğiz mücadele edeceğiz 1960 öğrenciye kadar ulaşacağız benim en büyük hayalim budur” dedi.

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık üniversiteyi ziyaret etti. Bu yıl Yeni Eğitim Öğretime geçecek olan okulumuzun Antalya’mıza ilçemize hayırlı olmasını dilerken şunları belirtti; “Akev Üniversitesi Vakfının Başkanı Selahattin Çiçek hocamı kutluyorum. Okulun buralara gelmesinde çok emeği var. Bizde belediye olarak üzerimize düşeni yaptık. Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş beyin gayreti ile dünyanın sayılı üniversitelerin biri yapmak zorundayız. İddialı olmayı seviyoruz iddialı konuşmuyoruz ama biz gayret etmek zorundayız. Biz bu üniversiteye uluslararası bir kimlik kazandırmalıyız. Bunun içinde hep beraber üniversitemize sahip çıkmalıyız” dedi.

 

 

Antalya Akev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş “Şuan çok gururluyuz okulumuzu tercih eden 300 öğrencinin 125 Antalya ve civarından diğerleri de Türkiye’mizin çeşitli illerinden. Okulumuza kayda gelen aileleri ile geliyorlar. Okulumuzu ve çevreyi görüyorlar gelen aileler okulumuzdan memnun kalıyorlar. Ek kontenjan ve genel yetenekle 500 öğrenci sayısına ulaşacağız. Üniversitemizin Antalya’dan dünyaya açılan bir kapısı yapacağız. Sayın Belediye Başkanımıza Üniversitemizin açılmasında okulumuzun çevre düzenlemesindeki desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Üniversitemize şuan 12 bölümden öğrenci alıyoruz. YÖK ‘e yaptığımız 36 bölüm müracaattan 24 bölüm şuan açık kadromuz hazır biz 12 bölüm olarak yolumuza devam ediyoruz. İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi, İnsani Bilimler Doğa Fakültesi, Güzel Sanat Fakültesi fakülte bazında altı bölümümüz var işletme başta olmak üzere, güzel sanatlarda da 4 yıllık eğitimimiz öğrencilerimizin kayıtları yapılıyor her gün 50 öğrenci kayıt için geliyor. Bölümlerde 6 tanede Meslek Yüksek Okulu var. Adalet, bankacılık, sigortacılık en büyük talebi de gastronomi ve mutfak sanatlarından alıyoruz. Hep beraber daha güzel hedeflere ulaşacağız” dedi.

 

Antalya Akev Üniversitesi Kurucu Başkanı Selahattin Çiçek, “30 yıl önce Belek bölgesinde bulunan Turban tesislerinde Akev Koleji olarak uluslararası öğrenci kampları yapıyorduk. O dönem Türkiye’de bir hayalim vardı. Türkiye’de olmayan bir şeyi yapacaktık. O dönem 20 ülke ile hem Serik’imizi hem de bölgemizi tanıtmak için uluslararası kamplar yaptık. O zaman bize kimse inanmamıştı. Bu kampları yaparken en büyük hayalim olan üniversiteyi kurmak için o dönemlerde çalışmaya başladım ve bu ideallerimi gerçekleştirmeden ölmeyeceğim demiştim. 11 yıl önce bu hayalimi Kadriye’de tahsis ettiğim arazi ile başladım. Daha sonra çok sıkıntılar yaşadım. Bu deli hoca nerden üniversite yapacak dediler. Ben asla pes etmedim 30 kişi ve Antalya’nın tüm yöneticileri ile bu işe baş koydum. YÖK’e gittik Antalya’da Üniversite açacağız dedik. Benimle beraber Ankara’ya giden dostlar bu iş olmaz sen işine bak dediler. Ne zaman ki Serik Belediye Başkanlığına Ramazan Çalık seçildi biz şimdi okulumuzu açarız. Çünkü kendisinin eğitimci olduğunu biliyorduk bizi anlayacağını düşündük. Bu süreçte çok sıkıntılar çektik ama asla ve asla siyasete bulaşmadık. Hiçbir zaman siyasi olmadık taraf tutmadık. Bizim hayalimiz şu dünya kenti Antalya ve Serik’ten dünyaya merhaba diyeceğiz dedik. Eğer bizim tüm kontenjanlarımız açık olsaydı şuan 960 öğrencimiz olacaktı. Fakat sabredeceğiz mücadele edeceğiz 1960 öğrenciye kadar ulaşacağız benim en büyük hayalim budur” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yayla Sakinleri Yumaklar Mahalle Muhtarına TepkiliÖnceki Haber

Yayla Sakinleri Yumaklar Mahalle Muhtarı...

Serik Belediyespor 2. Etap Kamp Çalışmalarına başladıSonraki Haber

Serik Belediyespor 2. Etap Kamp Çalışmal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar