Antalya'da Kazanan Başkanların Özgeçmişleri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Antalya'da Kazanan Başkanların Özgeçmişleri
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ve 19 ilçesinde, CHP 9, AK Parti ise 6 belediye başkanlığı kazandı. 

Antalya'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP'li Muhittin Böcek kazandı. İlçe belediye başkanlıklarında ise 8 ilçede CHP, 6 ilçede AK Parti, 2 ilçede MHP, 2 ilçede İYİ Parti, bir ilçede ise DSP'li adaylar seçimi önde tamamladı.

 

Akseki'de AK Partili İbrahim Özkan, Alanya'da MHP'li Adem Murat Yücel, Elmalı'da İYİ Partili Halil Öztürk, Finike'de CHP'li Mustafa Geyikçi, Gazipaşa'da CHP'li Mehmet Ali Yılmaz, Gündoğmuş'ta CHP'li Mehmet Özeren, Kaş'ta AK Partili Mutlu Ulutaş, Korkuteli'de MHP'li Ömer Niyazi İşlek, Kumluca'da CHP'li Mustafa Köleoğlu, Manavgat'ta CHP'li Şükrü Sözen, Serik'te AK Partili Enver Aputkan, Demre'de İYİ Partili Okan Kocakaya, İbradı'da CHP'li Serkan Küçükkuru, Kemer'de DSP'li Necati Topaloğlu, Kepez'de AK Partili Hakan Tütüncü, Konyaaltı'nda CHP'li Semih Esen, Muratpaşa'da CHP'li Ümit Uysal, Aksu'da AK Partili Halil Şahin, Döşemealtı'nda CHP'li Turgay Genç seçimin galibi oldu.

 

BAŞKANLARIN ÖZGEÇMİŞİ

 

MUHİTTİN BÖCEK (CHP- BÜYÜKŞEHİR): Muhittin Böcek, 1962 yılında Antalya Konyaaltı'nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Önce Halkla İlişkiler, ardından İktisat Bölümü Lisans eğitimi aldı. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi'nin Merkez İlçe Başkanlığı yaptı. 18 Nisan 1999 tarihinde Anavatan Partisi'nden aday olduğu seçimlerde Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerine bu kez CHP'den aday oldu ve aynı göreve tekrar seçildi. Mart 2009 yerel seçimlerine yine CHP adayı olarak giren Böcek, seçimi açık farkla kazandı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Muhittin Böcek, merkezde dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı oldu. Dört dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunan Böcek aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı, Konyaaltı Turizm ve Eğitim Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Böcek, evli ve bir çocuk babası.

 

ÜMİT UYSAL (CHP- MURATPAŞA): Ümit Uysal, 1970 yılında Kahramanmaraş Afşin'de doğdu. İlkokulu Antalya'da, ortaokul ve liseyi İzmir'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1991 yılında mezun olan Ümit Uysal, 1996 yılında CHP Antalya İl Gençlik Kolu Başkanı seçildi. 2001 yılı Mayıs sonunda yapılan kongrede İl Başkanı seçildi. 2014 yerel seçimlerinde aday gösterildiği Muratpaşa'da belediye başkanı seçildi. Ümit Uysal'ın, 'Lavinya'nın aşkla imtihanı' adlı bir öykü kitabı bulunuyor. Ümit Uysal, evli ve iki çocuk babası.

 

SEMİH ESEN (CHP- KONYAALTI): 1972 yılında dünyaya gelen Semih Esen, ilk ve orta öğretimini Kayseri ve Ankara'da tamamladı. Ankara Başkent Lisesi'nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde bitirdi. Antalya'da serbest avukatlığa başlayan Semih Esen, çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesindeki sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. CHP'de İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Eğitim Sekreterliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Semih Esen, evli ve iki çocuk babası.

 

TURGAY GENÇ (CHP- DÖŞEMEALTI): 1976 yılında Döşemealtı'nda doğan Turgay Genç, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Antalya'da tamamladıktan sonra, 1998 yılında Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Siyasete 2003 yılında CHP'de başlayan Genç, 2009 Yerel Seçimlerinde CHP 1. sıra Antalya Büyükşehir ve Döşemealtı Belediye Meclis Üyesi oldu. Turgay Genç, 2014 yılı yerel seçimlerinde Döşemealtı Belediye Başkanı seçildi. Belediye Başkanı Mimar Turgay Genç, evli ve iki çocuk babası.

 

MUSTAFA GEYİKÇİ (CHP- FİNİKE): Mustafa Geyikçi 1958 yılında Turunçova Çavdır'da doğdu. İlk ve ortaokulu Çavdır ve Finike'de okudu. İstanbul Kabataş Lisesi'nden 1974 yılında mezun oldu. Yüksek öğrenimini Sultanahmet (Marmara Üniversitesi) Ticari İlimler Akademisi'nde tamamladı. 1984- 1994 tarihleri arasında Turunçova Belediye meclis üyeliği, 2004- 2014 tarihlerinde İl Genel Meclis üyeliğini yürüttü. 2014- 2019 döneminde Finike Belediyesi'nde meclis üyeliği yaptı.

 

MEHMET ALİ YILMAZ (CHP- GAZİPAŞA): Mehmet Ali Yılmaz, 10 Kasım 1964 tarihinde Gaazipaşa'da doğdu. İlkokulu aynı köyde, ortaokulu Aksu Öğretmen Lisesi'nde, liseyi Antalya Lisesi'nde okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Sosyal Sigortalar Kurumu Teftiş Kurulu Başkanlığının açtığı sınavı kazanarak 1 Şubat 1988 günü müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla müfettiş ve başmüfettiş oldu. İyi derecede Almanca bilen Mehmet Ali Yılmaz, evli ve iki çocuk babası.

 

SERKAN KÜÇÜKKURU (CHP- GÜNDOĞMUŞ): 1977 doğumlu olan Serkan Küçükkuru, ilköğrenimini İbradı'da, ortaöğretimini ise Yalvaç Atatürk Lisesi'nde tamamladı. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Küçükkuru, Antalya Barosu üyesi olarak serbest avukatlık yapmakta. Rusça ve İngilizce bilen Serkan Küçükkuru, evli ve iki çocuk babası.

 

MUSTAFA KÖLEOĞLU (CHP- KUMLUCA): Mustafa Köleoğlu, 1976 yılında Kumluca'da doğdu. İlk ve ortaokulu, Mavikent'te tamamladıktan sonra 1996 senesinde Kumluca Lisesi'nde mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İktisat Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. 2014 Ekim ayından 2018 Ocak ayına kadar dört dönem CHP Antalya İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Köleoğlu, 2016 yılında da CHP Kumluca Belediye Başkan aday adaylığını açıklamıştı. Köleoğlu evli ve iki çocuk babası.

 

ŞÜKRÜ SÖZEN (CHP- MANAVGAT): Şükrü Sözen 1964 yılında Manavgat' ta doğdu. İlk eğitimini Manavgat'ta, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Ailesine ait şirketlerde uzun yıllar otel işletmeciliği, kuyumculuk, otomotiv ve inşaat sektörlerinde faaliyetlerde bulunan Şükrü Sözen, 2004 yılı seçimlerinde CHP'den belediye başkan aday adayı oldu. Başkan Şükrü Sözen, 2009 ve 2014 yıllarında CHP'den aday gösterilerek belediye başkanı seçildi. Şükrü Sözen evli ve iki çocuk babası.

 

HAKAN TÜTÜNCÜ (AK PARTİ- KEPEZ): Hakan Tütüncü 1979 yılında Antalya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. 2001'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Tütüncü, 2005-2009 yılları arasında iki dönem AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. 2009'da AK Parti'den seçildiği Kepez Belediye Başkanlığı görevini, 2014 Yerel Seçimlerinde ikinci kez kazandı. Akdeniz Belediyeler Birliği başkanlığını 2014'ten beri sürdüren Hakan Tütüncü, evli ve bir kız çocuğu babası.

 

HALİL ŞAHİN (AK PARTİ- AKSU): Halil Şahin, 1962 yılında Aksu'da doğdu. İlkokulu Güloluk Köyü'de okudu. Ortaokulu ve liseyi Antalya'da bitirdi. 1982 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitiren Şahin, 1985 yılında Aksu'da eczane açtı. Ayrıca tarım sektöründe örtü altı kesme çiçek, muz üretimi yaptı. 2001 yılında AK Parti'nin kuruluş aşamasında beldede görev aldı. Aksu ilçe olduktan sonra iki dönem ilçe başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Aksu Belediye Başkanı seçildi.

 

İBRAHİM ÖZKAN (AK PARTİ- AKSEKİ): İbrahim Özkan 1981'de Akseki'de doğdu. 2009-2014 yılları arasında AK Parti Antalya Akseki İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. 2014 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki Koordinatörlüğü görevini üstlenmiş, 2018'de İçişleri Bakanlığı'nın tüm koordinatörlüklerin kaldırılması kararnamesiyle koordinatörlük görevi bitti. İbrahim Özkan evli ve iki çocuk babası.

 

MUTLU ULUTAŞ (AK PARTİ- KAŞ): Mutlu Ulutaş 1978 yılında Kaş'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Fethiye'de tamamladı. Üniversite eğitimlerini sırasıyla Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Önlisans), Celal Bayar Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü (Lisans), Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (Lisans) olarak tamamladı. Askerlik vazifesini kısa dönem olarak yaptı. Turizm ve tarım alanında ticari faaliyetlerini sürdürüyor. İngilizce ve Almanca bilen Ulutaş evli ve 2 çocuk babası.

 

MEHMET ÖZEREN (AK PARTİ- GÜNDOĞMUŞ): Mehmet Özeren 1964'te Gündoğmuş'ta doğdu. İlk, ortaokul ve liseyi Gündoğmuş'ta okudu. 9 Eylül Üniversitesi'ne bağlı Manisa E.Y.O.'yu ve Eskişehir AÖF İktisat Bölümü'nü bitirdi. 24 yıl eğitimci ve idareci olarak devlet hizmetinde görev yaptı. 2009'da AK Parti'den Gündoğmuş Belediye Başkanı olarak başladığı göreve 2014'te tekrar seçildi. Gündoğmuş'la ilgili biri şiir biri araştırma iki kitabı var. Evli ve 3 erkek çocuk babası.

 

ENVER APUTKAN (AK PARTİ- SERİK): Enver Aputkan 1956 yılında Serik'te doğdu. Isparta Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 1989- 1996 yılları arasında Yukarıkocayatak köyü muhtarlığı yaptı. 1996 yılında Yukarıkocayatak belde statüsüne geçti. Aynı yıl düzenlenen seçimlerde beldenin ilk belediye başkanı oldu. 1999, 2004 ve 2009 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Yukarıkocayatak belediye başkanı seçildi. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Enver Aputkan evli ve 4 çocuk babası.

 

ADEM MURAT YÜCEL (MHP- ALANYA): Adem Murat Yücel 1975 yılında Alanya'da dünyaya geldi. Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Rusça biliyor. 2004 yılında Kestel'de yapılan seçimlerde Kestel Belediye Başkanı seçildi ve 2 dönem görevine devam etti. 30 Mart 2013 tarihi itibariyle MHP çatısı altında siyasi çalışmalarını sürdürmeye karar verdi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde Alanya Belediye Başkanı seçildi. Yücel evli ve 3 çocuk babası.

 

ÖMER NİYAZİ İŞLEK (MHP- KORKUTELİ): Ömer Niyazi İşlek 1976 yılında Antalya'da doğdu. Lise yıllarında Ülkü Ocakları ile siyasete girdi. Araştırma ve danışmanlık faaliyetleri, siyasi danışmanlık, seçmen davranışları ve siyasi strateji üzerine çalışmalar yaptı. Birçok belediye başkanı, milletvekili ve bürokrata danışmanlık yaptı. 2012 yılında kurulan Medeniyet ve Kültür Araştırmaları Merkezi kurucu yönetim kurulu üyesi ve halen siyaset ve halkla ilişkiler bölüm başkanlığını sürdürüyor. Ömer İşlek evli ve 3 çocuk babası.

 

OKAN KOCAKAYA (İYİ PARTİ- DEMRE): Okan Kocakaya 1981 yılında Antalya'nın Demre ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Demre'de okudu. Lise öğrenimini Antalya Aldemir- Attila Konuk Süper Lisesi'nde yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Eşi Funda Kocakaya da avukat. 14 yıldır Antalya'da serbest avukat olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Kocakaya ilk kez politikaya atıldı.

 

HALİL ÖZTÜRK (İYİ PARTİ- ELMALI): Halil Öztürk 1973 yılında Elmalı'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elmalı'da tamamladı. 1997 yılında tarım üzerine faaliyet gösteren aile şirketinde iş hayatına başladı. 2003 yılında başladığı siyasi yaşantısında 2009- 2014 yılları arasında il genel meclis üyeliği, 2014- 2018 Antalya Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Halil Öztürk, evli ve iki kız babası.

 

NECATİ TOPALOĞLU (DSP- KEMER): Necati Topaloğlu, 1955 yılında Fethiye'ye bağlı Seki'de doğdu. 27 yıl süreyle öğretmenlik yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listesinden Göynük Belediye Başkanlığına aday oldu. Necati Topaloğlu, 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde DSP'den Antalya Kemer Belediye başkan adayı oldu. Topaloğlu, e Evli, iki çocuk ve dört torun sahibi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Antalya'da CHP'li Muhittin Böcek KazandıÖnceki Haber

Antalya'da CHP'li Muhittin Böcek Kazandı

Antalya'da Kazanan Başkanlar ve Oy SayılarıSonraki Haber

Antalya'da Kazanan Başkanlar ve Oy Sayıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar