Antbirlik’te çifçinin desteğiyle kazanan Mustafa Yavuz oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Antbirlik’te çifçinin desteğiyle kazanan Mustafa Yavuz oldu
Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi (ANTBİRLİK) Serik Kooperatifi seçimli genel kurulu 20 Ağustos Pazar günü gerçekleştirildi. Çiftçinin desteğini arkasına alan Mustafa Yavuz, rakibi Rauf Keya’ya 395 oy fark attı.

Antbirlik Serik Kooperatifi seçimli genel kurulu Kayyum atandıktan sonra asaleten başkan olarak atanan Mustafa Yavuz ve önceki yönetimde Denetleme Kurulu Üyeliği yapan gazeteci Rauf Keya başkanlık için aday oldu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı seçimde mevcut Başkan Mustafa Yavuz karşısındaki adaya fark atarak güven tazeledi. Yapılan genel kurulda önceki Başkan Abdullah Balaban yönetim kurulunun usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarıyla görevden alınmasının ardından yapılan genel kurulda kavga çıkma ihtimaline karşı Jandarma ekibi ve komando timi olağanüstü güvenlik tedbirleri aldı. Kadir Girgin Divan Başkanı seçilirken, Katip üyeliğini Ramis Güzel ve Yücel Sarı'nın üstlendi.

 
Zaman zaman tartışmaların yaşandığı genel kurulda, görevden alınan Abdullah Balaban ile ailesi ile yakınları hakkında müfettiş raporu okundu. Raporda yer alan yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları hakkında yeni yönetime oy çokluğu ile dava açma yetkisi verildi. Gündem maddelerinin okunması ve değerlendirilmesinin ardından seçime geçildi. Seçimde uzun kuyruklar oluşarak 660 kişi oy kullandı. Mevcut Başkan Mustafa Yavuz 521 oy alırken, Rauf Keya 126 oyda kaldı. 13 oy da geçersiz sayıldı.

Genel kurulda oylamalar devam ederken aday Rauf Keya Divan Başkanı Kadir Girgin’in yanına giderek Seçimden çekildiğini açıkladıktan sonra seçim alanından ayrıldı. Genel kurulun sonunda konuşan Başkan Yavuz, “Yapmış olduğumuz kurula gösterdiğiniz hassasiyet için ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim. Gece gündüz çalışarak Antbirlik’i tekrar güzel günlere taşıyacağız” dedi.

 

Antbirlik Serik Kooperatifi yönetim kurulu asil üyeliği Mustafa Yavuz Başkanlığında Osman Küçükkavradım, Ali Öz, Gökhan Kocagöz görev alırken, yönetim kurulu yedek üyeliğinde de Ata Gür, Erdoğan Sarı, Ramis Güzel ve Zafer Yılmaz görev aldı. Üst kurul Antbirlik delegeliğine de asil üye olarak Mustafa Yavuz, Osman Aksu, Avni Gök, Şükrü Küçükçen, Halil Dolu, Yaşar Gür, Hüseyin Yıldız, İbrahim Yanık ve Süleyman Küçükkavradım seçilirken, üst kurul yedek üyeliğine İbrahim Çimen, Arif Özer, Kadir Gökçen, Mustafa Sarı, Mahmut Toy, Kadir Aydın, Cengiz Erkek, Recep Büyükgebiz, İbrahim Özel ve Yusuf Yöntem seçildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hesap yüzünden çıkan tartışmada, 1 kişi dövülerek öldürüldüÖnceki Haber

Hesap yüzünden çıkan tartışmada, 1 kişi...

Habalı Köpürdü; “Ey Utanmazlar, Ey Yüzsüzler” DediSonraki Haber

Habalı Köpürdü; “Ey Utanmazlar, Ey Yüzsü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar