Arıcan, “Meydan okuyan değil, kitap okuyan” nesil yetiştirmeliyiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Arıcan, “Meydan okuyan değil, kitap okuyan” nesil yetiştirmeliyiz
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Serik İlçe Temsilciliği Başkanı Celal Arıcan Serik’te görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Arıcan basın toplantısında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Serik İlçe Temsilciliği’nin çalışmaları ve amaçları ile ilgili bilgiler verdi. Uyuşturucu ile mücadele konusunun en önemli konu olduğunun özelikle altını çizen Arıcan bu konuda toplumsal bilinçlendirme mücadelelerinin aralıksız sürdüğünü söyledi.

 

Başta uyuşturucu ve alkol gibi alışkanlıklarla mücadele olmak üzere Serik onuşunda yapılacak olan çalışmalarla ilgili STK’lar, siyasi partiler ve toplumun diğer unsurları ile birlikte projeler üretmeye ve çalışmaya hazır olduklarını belirten Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Serik İlçe Temsilciliği Başkanı Celal Arıcan şunları söyledi; “Günümüzün en tehlikeli bağımlılığı olan ‘uyuşturucu’ ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de maalesef artmaktadır. Uyuşturucunun artık yaşı yoktur. Üzüntüyle söylemem gerekir ki madde kullanımı 12-13 yaşa kadar inmiş, hatta bu yaş daha düşmüş bulunmaktadır. Gençlerimiz, çocuklarımız uyuşturucunun batağında yalnız bırakılmıştır. Özellikle lise öğrencileri bu konuda en çok kullanıcı olarak görünür durumdadır. Bizim Ülkü Ocakları olarak uyuşturucu ile mücadelemiz; bilgilendirme ve bilinçlendirme olarak devam edecektir. Bununla ilgili Serik’te halka açık konferans düzenledik. Madde kullanımını konusundaki mücadelemizi son bir kişi kullanmayana dek devam ettireceğiz. Ülkü Ocağı binamızda haftalık seminerlerimizde gelen kardeşlerimizle sürekli bu konuları işliyoruz. Tehlikelerden bahsediyoruz. Amacımız, bu konuda farkındalık oluşturmak. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için, Genel başkanımız sayın Olcay Kılavuz beyefendi ile il başkanımız Alperen Tuğrul Küreşoğlu beyefendi ile sürekli bu konuda istişarede bulunup bilinçlendirme faaliyetinde bulunmaktayız. Uyuşturucudan daha yaygın olan, onun kadar tehlikeli olan alkollü içecekler tehlikesi de gençlerimizi mahvetmektedir. Biz bunların tamamına ülkü Ocakları olarak savaş açmaktayız. Özellikle uyuşturucu ile ilgili sahada emniyetimiz, bilinçlendirme olarak da biz mücadele ediyoruz, edeceğiz. Sivil toplum kuruluşları ve diğer siyasi oluşumlarla işbirliğine hazırız.

 

Siz basın mensuplarının aracılığı ile ailelere seslenerek çocuklarına sahip çıkmalarını, sokağa salmamalarını, ülkü ocaklarına göndermelerini öneriyoruz. Sokaklar tehlikeli, Ülkü Ocakları güvenlidir. Ocağa giden genç; ‘Madde bağımlısı olmaz, Hırsız olmaz, arsız olmaz, vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz.’ diyoruz.

 

Eğitim olarak ülke olarak ne yazık ki eksiklerimiz çok. Eğitim-öğretim sadece para kazanmaya yönelik olmamalıdır.  Ülkü ocakları olarak kitap okuma etkinliği yapıyoruz. Biz; “Meydan okuyan değil, kitap okuyan nesil” sloganı ile vicdanlı, bildiklerini kolayca insanlara aktarabilen, edepli ve vatanını milletini seven gençleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Eğitim seminerlerimizi bu yönde yapıyoruz. Eğitim seminerlerimizin yanı sıra dini seminerlerimiz de devam etmektedir. Dini seminerlerimizi,  alanında uzman hocalardan ve müftülükten destek alarak yapıyoruz. İslam şuuru ve ahlakını gençlerimize aktarıyoruz. Ülkü ocaklarının tek misyonu vardır : “okuyan, okutan, bildiklerini aktarabilen, Türk-İslam şuurunu yaşayan, bilinçli, medeni, ahlaklı gençlerin yetişmesinde etkili rol model olmak.” Önümüzdeki zamanlarda eğitici, topluma faydalı olabilecek konferanslar ve etkinlikler yapmak istiyoruz.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Göz KamaştırıyorÖnceki Haber

Serik Göz Kamaştırıyor

Serik’te Çevre Bilinci, Geri Dönüşüm İle KazanıldıSonraki Haber

Serik’te Çevre Bilinci, Geri Dönüşüm İle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar