Atık Pil Yarışmasının 1. Orhan Gazi TMAL oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atık Pil Yarışmasının 1. Orhan Gazi TMAL oldu
Serik Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) tarafından Serik’te bulunan okullar arasında atık pil toplama yarışması sonuçlandı. Orhan Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi ise 1. Kadriye İlkokulu 2. toplayan Kazım Karabekir Anaokulu 3. oldu.

22 Ekim 2016 da başlayan yarışma 30 Nisan 2017 tarihinde sona erdi. Serik'te bulunan okullar arasında başlatılan proje ile toplam Bin 749 kilogram atık pil toplandı. Serik Belediye Başkanlığınca atık pil toplama yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlere ödül ve plaket verildi.

 

1 kalem pilin toprağa atıldığı takdirde 6 m2’lik bir alanı zehirlediği, denize atıldığında ise binlerce balığın ölümüne sebep olabildiği tehlikesi göz önüne alınarak çevre bilinci ve duyarlılığı konularında öğretmenler tarafından öğrencilere bilgiler verildi. Atık pil Toplama yarışmasında 165,5 kilogram atık pil toplayan Kazım Karabekir Anaokulu 3. Cü 208,5 kilogram atık pil toplayan Kadriye İlkokulu 2. Ci 680 kilogramla en çok atık pil toplayan Orhan Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi ise 1. oldu. Toplanan piller Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği’nin İstanbul’daki toplama merkezine gönderilerek burada imha edilecek. Yarışmaya katılan ve projeye ilgi gösteren okulların ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getiren Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can‘’ Bu projeyi başlatan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ramazan Çalık aramızda değil, ancak emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencileri kutluyor. Okullarımız projemize büyük destek verdi. İlk defa bu yıl Serik'te Bin 749 kilogram gibi dile kolay ama toplaması zor bir pil miktarına ulaşarak büyük bir başarı elde ettik. Bir temizlik işleri müdürü olarak bu pilleri çöp kutularında çöp kamyonlarında görmek bize çok üzüntü veriyordu. Bu çalışmayla birlikte geleceğimiz olan çocuklarımıza gençlerimize daha temiz bir çevre bırakmayı amaçladık, destek olan herkese çok teşekkür ederim’’ dedi.

 

Toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Md. İkram Ekiz” Böylesine güzel bir projeye imza atan, Serik Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği’ni, topladıkları piller ile ödüle layık olan okulların öğrenci ve öğretmenlerini kutlarım” dedi.
 

Daha sonra ödül alan okul ve öğrencilere; İlçe Milli Eğitim Md. İkram Ekiz, Belediye Başkan Yrd. Mustafa Taşkaya, Belediye Başkan Yrd. Bünyamin Okudan, Belediye Basın ve Halkla İlşkiler Md. Ali Galip Baltaoğlu, Belediye Özel Kalem Md. Emel Demir, Belediyesi Temizlik İşleri Md. Ayşenur Can ve Belediye Satın Alma Md. Abdullah Akgül derece alan okul ve öğrencilere ödüllerini verdiler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CK Akdeniz Elektrik'ten Serbest Tüketicilere 3 Yeni TarifeÖnceki Haber

CK Akdeniz Elektrik'ten Serbest Tüketici...

Serik’te Bilim Fuarı SergisiSonraki Haber

Serik’te Bilim Fuarı Sergisi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar