Balıkçılar mağdur, 15 gündür denize açılamıyorlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serik ilçesi Belek’te balıkçılar, boğaz giriş çıkışında biriken kum yığını yüzünden 15 gündür denize açılamıyor.

Balıkçılar, nehir üzerindeki otellere ait 6 köprüden bazılarının alçak olması nedeniyle de zorluk yaşıyor.


 

Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezinde balıkçı barınağından denize giriş-çıkış noktasında 5 yıldızlı bir otelin nehirde bulunan köprüsü önünde biriken kum yığını, teknelerin giriş ve çıkışını engelleyince balıkçılar denize açılamadı. 15 gün olmasına rağmen halen kapalı olan boğaz giriş çıkışından dolayı evlerine ekmek götüremeyen balıkçılar, mağdur olduklarını dile getirdiler. Boğaz giriş çıkışının her yıl zaman zaman kapandığını ve kendi imkânlarıyla yolu açtıklarını belirten balıkçılar, ancak zaman içerisinde tekrar kapandığını dile getirdiler. Ayrıca balıkçı barınağından denize çıkabilmek için otellerin nehir üzerine kurduğu 6 köprüden geçmek zorunda kalan ve altından tekne geçemeyen köprülerin güvenlik görevlileri tarafından açılmasından da şikâyetçi olan balıkçılar, güvenlik görevlilerine seslerini duyurabilmek için megafon kullanmaya başladıklarını söylediler. Balıkçılar, köprülerin altından balıkçı teknelerinin geçebileceği bir yüksekliğe çekilmesini istediler.

 

 

EVİMİZİN İHTİYACINI KARŞILAYAMIYORUZ

Balıkçılıkla uğraşan Gökhan Parıltı; “ Belek balıkçı barınağının denize dökülmüş olduğu noktasının kapalı olduğundan dolayı balıkçı arkadaşlarımız mağdur kalmaktadır. Bundan dolayı yetkili abilerimizden büyüklerimizden ricamız boğazın kalıcı olarak açılmasını ve gelip ilgilenmelerini rica ederiz. Fakat biz burasının açılmasını her yıl kendi imkânlarımızla açtırdıktan sonra zaman içerisinde tekrar kapanıyor. Lütfen kalıcı olarak düzenlensin biz balıkçılar bu dertten kurtulalım. Biz geçimimizi denizden kazanan balıkçı insanlarız denize çıkamadığımız zaman balık tutamıyoruz ağlarımızı atmak için denize çıkış noktası kapalı olduğu için denize çıkamıyoruz ve ağlarımızı denize atamıyoruz. Balık tutup satamıyoruz para kazanamıyoruz evimizin ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz.” dedi.

 

 

Balıkçılar, her yıl yaşadıkları bu soruna kalıcı bir çözüm bulunması için dilekçe ile kaymakamlığa da başvurdu. Balıkçılar adına Kaymakam Haluk Şimşek ile görüşen Hakkı Cengiz, “İlçe Kaymakamımıza dilekçeleri vermek için gittiğimde bizi dinleyip problemimizin kalıcı çözümü için bizzat takip edeceğini söyledi. Umarım en kısa zamanda bu problemimize yetkililerce bir çözüm üretilir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lider Serik Belediyespor’dan 4’lük tarifeÖnceki Haber

Lider Serik Belediyespor’dan 4’lük tarif...

Atatürk Anadolu Lisesi Tbmm’deSonraki Haber

Atatürk Anadolu Lisesi Tbmm’de

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar