Başkan Çalık 2017’yi gazetecilerle değerlendirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Çalık 2017’yi gazetecilerle değerlendirdi
Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık canlı yayında yapılan basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayarak 2017 yılı değerlendirmelerinde bulundu.

2017 yılının son günlerinde yapılan ve Serik Ajanstan canlı olarak yayınlanan basın toplantısına Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ile birlikte Serik’te görev yapan gazeteciler katıldılar. Başkan Çalık gazetecilerin 2017 yılı değerlendirmeleri ve çalışmaları hakkında sorularına cevaplar verdi.

 

Hedef Serik Üniversitesi

Serik’in tapu konusunda gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Çalık içme suyunun da bu yıl içinde yatırma alınmasını beklediklerini belirtti. Serik’te eğitim alanında ise İşletme Fakültesi’nin açılması ve Serik Gülsün-Süleyman Süral MYO’da yeni bölümler açılmasının büyük bir atılım olduğunu ifade etti. Göreve başladıklarında Serik MYO’da sadece 260 öğrenci olduğunu belirten Çalık kısa vadede yapılan çalışmalarla bunun 5 bine daha sonra ise 10 ve 15 binli rakamlara ulaştırmak olduğunu ifade etti. Çalık eğitimde son aşmanın ise Serik Üniversitesi’nin kurulması olduğunu ve bunun için yaklaşık 80 dönümlük bir yer ayrıldığını belirtti.

 

“Vaatlerimizin Çoğunu Hayata Geçirdik”

Seçim öncesi verdikleri vaatlerin çoğunluğunu hayat geçirdiklerini belirten Başkan Çalık, Serik’i ilgilendiren ancak direk kendilerini sorumluluğunda olmayan konularda da ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Kızdersi ve Atatürk Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Çalık, Atatürk Caddesi’nin ücretli otopark olarak Serik Belediyespor tarafında işletileceğini belirterek; yeni sistemle trafik sorununun büyük oranda çözüleceğini belirtti. Yeni Cuma Pazarı projesinin Cuma günleri dışında otopark olarak kullanacağını söyleyen Başkan Çalık, bunun gibi birkaç proje ile otopark sorununu da çözmek isteklerini bildirdi.

 

Yeni Çınaraltı

Kentsel Dönüşümünden vazgeçilmesi ile birlikte Serik Çınaraltı’nda nasıl bir düzenleme yapılacak sorumuza ise Çalık şöyle cevap verdi; “Çınaraltı Meydanı’mızda Merkez Camii’miz yenileniyor. Ayrıca meydandaki esnaflarımızla yapılacak görüşmelerle meydanı biraz daha genişleterek düzenleyeceğiz. Yine Serik Belediye binası önünden İşler Caddesine kadar yeniden düzenlenerek bir yaşam alanı yapacağız.” Dedi

 

“Gece Gündüz Serik’e Hizmete Devam”

Altyapı çalışmaları ve üst yapı çalışmalarına büyük yatırmalar yaptıklarını belirten Çalık Serik Belediyesi Asfalt Plentinin kurulması ile birlikte Serik’in her cadde ve sokağının asfaltla kaplanmaya başladığını söyledi. Çalık 2018 yılında da çalışmalarına gece gündüz devam edeceklerini belirterek; “Serik Belediye binası önünden İşler Caddesine kadar olan cadde ve devamında 9 Mart Parkının projesini bitirmek. Yeni Cuma Pazarı Projesini hayat geçirmek, Belek’te bulunan ve Serik’e kazandırdığımız 90 dönümlük alnı mesirelik bir yaşam alanı haline getirmek, hayvan pazarını bitirmek, mahallelerde tespit ettiğimiz yeni belgelere yeni parklar yapmak. Eski hapishane binasının olduğu yere çocuk eğlence merkezi yapmak yeni yılda yapacaklarımızdan ilk aklıma gelenler. Özellikle sıcak ve satıh asfaltlama çalışmalarımıza da aralıksız devam edeceğiz. Tabi bunlarında yanında daha sayılmayacak kadar yatırım ve projelerimiz de devam edecek. Kısacası Serik’te yaptığımız hizmet yağmuru devam edecek.” Dedi

 

Sporda Büyük Atılım

Göreve geldikleri günde bu ayan yaptıkları çalışmalarla spor alanında da Serik’te bir büyük atılım gerçekleştiğini belirten Başkan Çalık; “Yeni imar planlarımızda ayırdığımız büyük spor alanlarına, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, futbol sahaları ve diğer sporları için tesisler yapacağız. Boğazkent’te de yaptığımız tesislerin devamı yapılıyor Serik merkezde ve diğer mahallerimizde de spor tesisleri yatırımlarımıza devam edeceğiz. Serik Belediyesporu Futbol Takımımız da hepimizin tüm Serik’in ortak paydası olarak başarılı bir sezon geçiriyor inşallah takımımızı hep birlikte 3. Lige çıkaracağız.”

 

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık toplantının sonunda ise tüm Serik halkını, milletin ve tüm insanlığın yeni yılını kutladı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğretmenlerin Şampiyonu Bankoğlu OlduÖnceki Haber

Öğretmenlerin Şampiyonu Bankoğlu Oldu

Serik’te Yağmur Suyuna Kanal ÇözümüSonraki Haber

Serik’te Yağmur Suyuna Kanal Çözümü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar