Başkan Çalık'ın Kurban Bayramı Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Çalık'ın Kurban Bayramı Mesajı
Önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramı ile ilgili olarak Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık bir bayram mesajı yayınladı.

Başkan Çalık yayınladığı mesajında şunları söyledi; ''Sevgili Vatandaşlarım; Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayramlar cömertliktir ve dayanışmadır. Bayramları akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmemize vesile olarak değerlendirmeliyiz. Bayramda aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettikleri yakınlarını da unutmamalıyız. Şehit aileleri bu vatan için en kıymetli varlıklarını feda etmişlerdir. Onları hiçbir zaman yalnız bırakmamalı ve ziyaret etmeliyiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize minnetle anıyorum.''

 

''Kurban Bayramının, İnsanlığa Vicdanı Ve Merhameti Hatırlatması En Büyük Arzumdur''

''Yakın coğrafyamızda, kan akarken, zulüm ve yoksulluk en ağır şekilde hüküm sürerken, Kurban Bayramının, insanlığa vicdanı ve merhameti hatırlatması en büyük arzumdur. İslam coğrafyasında halen yer yer yaşanılan savaş, çatışma ve yıkımlara karşı her zamankinden çok daha duyarlı olacak, barış ve adaletin dünyada egemen olması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayacağının bilinmesini isterim. Bütün dünya milletleri, Türkiye'yi büyük bir ibretle takip ediyorlar. Nerede bir zulüm varsa, gücümüzün yettiği kadar müdahale ederek yoksulların ve düşkünlerin sesi olamaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki ileriki zamanlarda İslam âlemi üzerindeki bu kara bulutlar dağılacak. Huzur, güven ve adalet yeniden yeşerecek. Şüphesiz ki sıkıntılarımız vardır. Sıkıntıları olmayan hiçbir ülke yoktur. Ama bu sıkıntıları aşabilmek de bizim elimizde. Yakın zamanda birlik ve beraberlik ile neler başaracağımızı tüm dünyaya gösterdik ve dünyaya demokrasi dersi vererek milli iradenin her şeyin üzerinde olduğunu bir kez daha kanıtladık. Tekraren tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlıklı huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi diliyorum.'' dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dernek Üyelerinden Mezarlık TemizliğiÖnceki Haber

Dernek Üyelerinden Mezarlık Temizliği

Serik Protokolü BayramlaştıSonraki Haber

Serik Protokolü Bayramlaştı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar