Başkan Türel’in Yeni Yıl Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Türel’in Yeni Yıl Mesajı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yeni yıl mesajı: Şahsım ve Antalya Büyükşehir Belediyesi adına çok sevgili Antalya halkına, yeni yıla Antalya'da giren yerli ve yabancı bütün misafirlerimize sağlık, afiyet, huzur ve bereket dolu bir yıl diliyorum

Antalya 2017'de 10 milyonu aşkın yabancı ziyaretçiye ve milyonlarca yerli ziyaretçiye ev sahipliği yaparak dünyanın en güzel yeri olduğunu bir kez daha ispat etti. 2018'in Antalya için çok daha büyük başarıların yılı olacağına bütün kalbimle inanıyorum.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 2017'de yatırım ve hizmet rekorları kırdık. Yapmış olduğumuz altyapı, bina inşaatı, eğitim, sosyal yardım, kültür, çevre, sağlık, spor projelerinin sayısını artık sayamıyoruz. 2013'te 55 milyon TL olan yatırım bütçemizi 2017'de 1 milyar TL'ye çıkardık, 2018'de ise kendi rekorumuzu tekrar kırarak, 1 milyar 847 milyon TL yatırım bütçesine ulaşmayı planladık. Bütün bu başarılar Antalya halkının desteğiyle ulaşılan ortak bir başarıdır. Antalya'nın geleceği için yapılan bu yatırımlara destek veren herkese, bütün kurum ve kuruluşlarımıza, yediden yetmişe bütün hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum.

 

Antalya olarak geçtiğimiz aylarda birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini verdik. Cumhuriyet Bayramımızı birlikte kutladık, Kırcami, Kepez Santral, Şarampol, 3. etap tramvay projesi ve Mimarlar Odamızla birlikte belirlediğimiz Konyaaltı sahil projesi gibi projeleri birlik ve beraberlik içinde başlattık.

 

Elbette ki, projelerimizin sayısı, yatırımlarımızın büyüklüğü değil, çalışmalarımızın sevgili Antalya halkına refah, iş, aş, mutluluk ve gurur getirmesi önemlidir. Bu sebeple yaşlılarımıza bakım hizmetlerimizi, çocuklarımıza kreş hizmetlerimizi, gençlerimize eğitim, spor ve kültür hizmetlerimizi, kadınlarımıza danışmanlık, sağlık ve kurs hizmetlerimizi en iyi hale getirmek ve 19 ilçemize yaymak için gece gündüz çalışıyoruz. Bütün gayemiz hiç kimsenin kendisini yalnız hmemesi, büyük Antalya ailesinin bir ferdi olduğunu bilmenin huzur ve güvenini yaşamasıdır. 2018'de tamamlanacak çalışmalarımızla bu duyguyu güçlendireceğimiz olan inancım tamdır.

Antalya'yı dünyanın en güzel yeri, Antalya halkını dünyanın en mutlu halkı yapmak için yürüdüğümüz yolda 2018 yılının hayırlı ve uğurlu olmasını, Antalya halkına, büyük Türk milletine, Filistin ve Myanmar gibi dünyanın farklı yerlerinde acı çeken mazlum insanlara ve bütün dünyaya barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 

Menderes Türel

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Av dönüşü Kafa kafaya çarpıştı: 1 ÖlüÖnceki Haber

Av dönüşü Kafa kafaya çarpıştı: 1 Ölü

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yeni yıl mesajıSonraki Haber

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yeni yı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar