Başkan Yıldırım Hızlı Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yıldırım Hızlı Başladı
Serik Süt Üreticiler Birliği yeni Başkanı Niyazi Yıldırım ve yönetimi hızlı başladı.

Serik Süt Üreticiler Birliği yeni Başkanı Niyazi Yıldırım ve yönetimi hızlı başladı. Serik’te özellikle hayvancılığın karlı bir meslek haline gelmesi için elinden geleni yapacağını belirten Yıldırım, ilk yapacağı işlerden birisinin süt paralarının direk üreticinin banka hesabına yatırılması, ikincisinin de gebe düve ithali olduğunu ifade etti.

 

Serik Süt Üreticiler Birliği’nin geçen hafta yapılan Genel Kurulu’nda seçilen yeni Başkan Niyazi Yıldırım ve yönetimi, devir teslim töreni ile görevini önceki Başkan Zeynel Ünal’dan aldı. Çalışmalara hızlı başlayan Yıldırım, ilk anda iki projesini hayata geçireceğini söyledi. 8 yıldır Başkan Yardımcılığı yapan ve yopun talepler karşısında bu kez Başkanlık için aday olarak kazandığını anlatan Yıldırım, “Yoğun talepler üzerine ve eksik gördüğüm konulardan dolayı aday oldum kazandık. İlk anda iki icraatımız olacak birincisi süt paralarının doğrudan şirketten üreticinin banka hesabına yatırılması. İkincisi ise ithal düve getirmek. Bu konuyla ilgili Ankara ile irtibata geçip, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile görüşerek, Fransa’dan gebe düve ithalatını sağlayacağız” diye konuştu.

 

Hayvancılığın dübe vurduğunu ifade eden Yıldırım, “Maalesef hayvancılık dibe vurmuş durumda. Bunun birçok sebepleri var. Bizde bu tarım ve hayvancılığı, özellikle hayvancılığın karlı bir meslek haline gelmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben bu konuda kendime güveniyorum. Şimdiye kadar olan tecrübelerimizi de konuşturacağız. Başka memleketlerde bu işi iyi yapmaya çalışıyorlar. Bizde yaparız bir eksiğimiz yok. Burada üyelerimizden, başta Kaymakamımız olmak üzere kamu kuruluşlarından, herkesten yardımlar bekliyoruz. İstişareye ve birlikteliğe açığız. En önemli şey istişare ve birlikteliktir. Biz maalesef bu ilçe de her konuda bunu pek başaramıyoruz. İnşallah bu yeni dönemde başlatacağız. Benim belediye de de görevim var. Aynı istişare ve birlikteliği sağlamaya çalışıyoruz. Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Serik Süt Üreticiler Birliği eski Başkanı Zeynel Ünal, görevini Yıldırım’a devrederken hayırlı olmasını diledi. Yeni yönetiminde görev dağılımı da yapılırken, Veteriner Hekim Niyazi Yıldırım’ın Başkanlığı’nda oluşan yönetimde, Başkan Yardımcılığı’na Hasan Okudan, Muhasip Üyeliğe Arif Yağcı getirilirken, Tayfun Ak ve Adnan Demir Yönetim Kurulu Üyeliğin de görev aldı. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Romanya’da Comeneıus Projesinde Ortak Okullar Ile TanıtımdaÖnceki Haber

Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anad...

İstanbul'daki Serikliler BuluştuSonraki Haber

İstanbul'daki Serikliler Buluştu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar