Başpehlivan Yeşil Yeşil Serik’e transfer oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başpehlivan Yeşil Yeşil Serik’e transfer oldu
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde güreşen Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, Serik Belediyespor’a transfer oldu.

Yeşil Yeşil: “2009 – 2010 yılında olduğu gibi bu yılda Altın kemer Antalya’ya gelecek.”

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde güreşen Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, Serik Belediyespor’a transfer oldu.

 

Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil’i yeşil-beyazlı yapan imzalar, Belediye Başkanı’nın makamında atıldı.   İmza töreni sonrasında konuşma yapan Belediye Başkanı Ramazan Çalık, “Serik’te futbol ile başlayan başarı, hentbolla devam etti. İnşallah bu senede, güreşle devam edecek. Geçtiğimiz yılda da Kırkpınar güreşlerinde başarılı olmuştuk. Amacımız Serik’in daha iyi yerlere gelmesi. Yeşil’i biz sürekli takip ediyorduk. Baştan beri, sevdiğimiz saydığımız bir güreşçiydi. Serik’te yapılan güreşte kendisine gel artık Serik adına güreş teklifinde bulunmuştum. Bir yıldır görüşme halindeydik, sağ olsun bizim teklifimizi kabul etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile olan mukavelesi sona erdi, bizim teklifimizi kabul etti. Serik’i tercih etti. Kendisine hayırlı olsun diyorum. Kırkpınar’da altın kemeri Serik’e getireceğine inanıyorum. Serik’te sporun bütün dallarında kaliteyi oluşturmalıyız. Ardından başarı gelir. Alt yapıyı sağlam ve düzgün kuralım yeterli, başarı zaten gelir. Yaz spor okullarımıza bu yıl 2000 müracaat etti. Bu büyük bir başarıdır” dedi.

Hedefi Altın Kemer

 

Serik Belediyespor Güreş Takımına transfer olan Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, hedefinin Kırkpınar da bu yıl altın kemeri kazanarak, Antalya’ya getirmek olduğunu belirtti. Yeşil Yeşil, daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

 

“4 yıl bir Ankara maceramız oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi adına güreştim. Bir yıldır Serik Belediye Başkanımız Ramazan Çalık ile sürekli görüşme halindeydik. Beni Serik’e istiyordu. Beraber çalışmayı teklifinde bulunmuşlardı. Ama benim Ankara Büyükşehir ile sözleşmem devam ediyordu. Şimdi sözleşmem sona erdi. Serik Belediyesi ile anlaşma yaptık. Bir kaç kulüpten de teklif geldi, ama ben daha önce Belek Belediyesi adına güreşmiştim. Serik’i çok seviyorum. Arkadaşlarım ve çevrem burada, daha önce Altın Kemer’i Serik’e kazandırdım. Ben burada güzel başarılar elde ettim. İnşallah 2009 ve 2010 yılında olduğu gibi Altın Kemer’i Serik Kaymakamlığı önüne getirmeyi Allah’ım nasip eder. Bu sene güzel ve iyi çalıştık. Kırkpınar’da daha farklı olacağımı düşünüyorum. Bu mutluluğu ve gururu, inşallah Serik ve Antalya halkı ile birlikte yaşarız.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Köprüçayı Platformu: “Balık ölümleri artık dursun”Önceki Haber

Serik Köprüçayı Platformu: “Balık ölümle...

Cinayet zanlısı MOBESE’den kaçamadıSonraki Haber

Cinayet zanlısı MOBESE’den kaçamadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar