Budak ‘Şimdi Türkiye Avrupa’da aynen Suriye gibi görünüyor’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Budak ‘Şimdi Türkiye Avrupa’da aynen Suriye gibi görünüyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Çetin Budak Serik’te krizde olan turizm esnafını ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Çetin Budak Serik’te krizde olan turizm esnafını ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Çetin Budak Serik’te krizde olan turizm esnafını ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi. Budak’ın ziyaretinde CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın İl Başkanı Semih Esen, Serik İlçe Başkanı Osman Demiroğlu ve partililer hazır bulundu. Budak’ın Kadriye’de esnaflarla yaptığı konuşmada Kadriye Esnaf Birliği Derneği Başkanı Aydın Zeybek ile bir süre sohbet ettikten sonra esnaflara yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘14 senedir esnafın ağzına alan bir iktidar var mı ? 14 senedir bu ülkeyi kim yönetiyor ?  14 senedir siz 1 sene sonrasına  oh be dediğiniz bu sene ben çok iyi para kazanacağım dediğiniz gününüz oldu mu ? 14 senedir esnafı ağzına alan bir iktidar var mı ?  Rusya’ya biz gitsek Putin ile oturup konuşsak biz otururuz. Ama Putin diyor ki benim halklarla bir sorunum yok. Putin diyor ki benim sorunum Türkiye’deki yönetim ile sorun var. Yani benim oradaki egemenlik haklarımı gasp etti diyor. Putin burada haklı değil. Birincisi yanlış dış politika. İkincisi içerdeki hukuksuzluklar. Demokrasiyi ve anayasayı rafa almaları. Hukuksuz ve adaletsiz bir ülke olması. Dışardan öyle bir görünüyor ki sadece Rusya  meselesi değil. Bu gün belki siz esnaflar için Rusya sizin için çok önemli Bugün ki mesele ülkenin yönetilmesidir. Ülkenin imaj sorunu  Avrupa’ya gidiyorsunuz. Yüzünüze bakmıyorlar. 14 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar var. Herkes ile kavga edersen katil Esad dersen senin ülkene tatile gelir mi? Ben bir yere tatile gidersem o ülke önce güvenli mi ona bakar ? Şimdi Türkiye Avrupa’da aynen Suriye gibi görünüyor. Suriye de iç savaş var. Kardeş kardeşi öldürüyor. Avrupa’daki insanlarda Türkiye’de savaş var diyor. Burada oturup ağzını kapatan bir Cumhurbaşkanı yok. Durmadan ey Amerika Ey Almanya ey Avrupa Birliği biz referandum yaparız. Biz AB değiliz ki referandum yapacaksın. Herkese çakarsan işte böyle buralarda esnaf sinek avlarsın’ dedi.  

 

Kadriye Esnaf Birliği Dernek Başkanı Aydın Zeybek ‘ Biz kötü giden turizmde  iyi gitmesi için kendi imkanlarımızla tanıtım broşürleri  yapıyoruz ve otellere dağıtıyoruz. Fakat otel içindeki bir kaç tane rehber bozuntuları rehber bile değil benim ülkemi turistlere kötülüyor. Dışarıya çıkmayın sizi döverler. Paranızı çalarlar gibi laflar söylüyorlar. Otel sahiplerimizde ses çıkartmıyor. Herkes kendi dümenine bakıyor. Biz de bölgedeki  esnaflar, taksiciler ve turizmciler olarak eylem yaptık sesimizi duyurmaya çalıştık. Sonuç itibariyle bir değişiklik olur mu bilmiyorum. Biz Kadriye esnafları olarak görevimizi yapıyoruz. Buraya gelen insanların mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlıyoruz’ dedi. Milletvekillerinin gezisi sırasında  Rusya ile bir an önce barışılmasını istiyoruz. Şuan doğal afetten daha kötü durumdayız. Bankaların bizlere destek ve yardımcı olmalarını istiyoruz. İcra ile kapımıza dayanmalarını istemiyoruz’ dediler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ünsal: “Bu katliama duyarsız kalmayalım”Önceki Haber

Ünsal: “Bu katliama duyarsız kalmayalım”

Tanıtım için güç birliğiSonraki Haber

Tanıtım için güç birliği

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar