Çalık : Serik’e Fen Lisesi Kazandırmanın Mululuğunu Yaşıyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çalık : Serik’e Fen Lisesi Kazandırmanın Mululuğunu Yaşıyoruz
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde Serik’e Akdeniz Yükseliş Fen Lisesini kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Necmettin Çalık şunları söyledi; “Değerli velilerimiz 2017-2018 eğitim öğretim yılında Allah’a şükürler olsun kazasız belasız başarılı bir şekilde tamamlamış durumdayız. Sizlerin de yakından takip ettiği gibi Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları olarak 3 yaş kreş eğitiminden başlayarak anaokulu –ilkokul- ortaokul- Anadolu lisesi eğitim öğretim başarı ile sürdürürken ilçemize 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğretime başlayacak olan Akdeniz Yükseliş fen lisesi kazandırmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.

Değerli velilerim eğitim emek ister, özveri ister, iyi yöneticiler ve kendini aşmış planlı çalışan öğretim kadrosu ister. Tabi ki eğitim öğretim ortamı çok önemlidir. Öğrenci bulunduğu ortamdan sıkılmamalı, sportif, sanatsal faaliyetlerini eğitim öğretim ile ilgili sunumlarını ve kendini ifade edebilecek iletişim ortamını bulabilmelidir. işte Akdeniz yükseliş eğitim kurumları fiziki yapısı ile teknolojik donanımları ile kültür salonuyla radyo yükseliş ve Serik ajans iletişim araçlarıyla açık ve kapalı spor salonlarıyla öğrencilerin ve velimizin istediği tüm standartlara sahiptir. İşte bizim başarımız eğitim kadrosu ve Akdeniz yükseliş kampüsünün kalitesinden kaynaklanmaktadır.

Değerli velilerim, bu yıl ki yapılan liselere giriş sınavında öğrencilerimiz istenilen başarıları elde etmişlerdir. Yıl boyunca sürdürülen bu çalışmalar, Lise geçiş sınavında meyvelerini verdi. Birçok öğrencimiz Yüzde 10’luk dilime girdi. Tam yedi öğrencimiz yüzde birlik dilimin altında yer alarak Türkiye derecesi yaptı. 27 öğrencimiz yüzde beşlik dilimin içinde yer bularak fen liselerine giriş hakkı kazandı.22 öğrencimiz yüzde 5 ve yüzde 10’luk aralığında yer alarak nitelikli Anadolu liselerine girmeyi garantiledi.

 

Değerli velilerim geçen hafta yapılan üniversiteye giriş sınavında da Allah’ın izniyle öğrencilerimizin söylediklerine göre büyük bir başarı yakalayarak okulumuzun ve ilçemizin adını gururla temsil edeceğiz. Bu başarı sadece yükseliş eğitim kurumlarının başarısı değildir. Başka her türlü etkinliği ikinci plana atıp gece gündüz çalışan çok kıymetli öğrencilerim, bu öğrencilerimizin çalışmalarına ortam sağlayan her türlü sıkıntılarını çeken anne ve babaların katkısı çoktur. Buradan bütün öğrencilerime, bütün velilerime canı gönülden çok teşekkür ediyorum.

 

Değerli velilerim sizden aldığımız güç ve inançla Yükseliş Fen Lisesini açmış bulunmaktayız. Sağ olsun veli öğrencilerimiz tercihlerini yükseliş fen lisesi lehinde kullanmakta ve kayıt yaptırmaktadır. Bu yıl fen lisemize sadece 9. Sınıf kayıtlarını yapmaktayız. Okulumuz 48 kontenjanla sınırlıdır. Öğrencilerimize ilçemizde donanımlı, güçlü bir kadro ile eğitimleri sürdürebilmek için her türlü ortam hazırlanmıştır. Tercih yapmadan önce sizlerde çocuklarınızla birlikte okulumuza gelip her türlü değerlendirmeyi yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi açıldığımız ilk günden beri sosyal, sanatsal ve akademik yönden bir adım ileri gidebilmek için her türlü fedakârlığı yapmaktayız. Misyonumuz ve vizyonumuzdan hiç ödün vermeden başarılı bir 13. yılı geride bıraktık. Hep birlikte Allah’ın izniyle başarılı daha nice 13. yılları geçirmek dileğiyle…

Öğrencilerimizi ve sizleri AKDENİZ YÜKSELİŞ EĞİTİM KURUMLARINA BEKLİYORUZ…

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Savran'dan Hiranur'a HediyeÖnceki Haber

Başkan Savran'dan Hiranur'a Hediye

Hükümet Konağı Bahçesine Yeni Atatürk BüstüSonraki Haber

Hükümet Konağı Bahçesine Yeni Atatürk Bü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar