Çalık; “Her Şey Gelecek İçin”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çalık; “Her Şey Gelecek İçin”
Serik Belediyesi daha temiz ve yaşanabilir bir çevre için temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Serik Belediyesi görüntü kirliliğini önlemek ve daha temiz yaşanabilir bir çevre oluşturmak için Serik’te birçok projeye imza attı. Saatli Çöp Toplama, Mahalle Pazarlarında çöp poşeti dağıtımı, Temiz Çevre Temiz Toplum için çöp konteyneri dağıtımı, Ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması, Boş arazi parsel temizliği, Cami temizliği, Atık pil toplama projeleri hayata geçirildi.

 

ÇALIK; “GELECEK KUŞAKLARA YAŞANABİLİR, TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Serik’te gelecek kuşaklara yaşanabilir, temiz bir çevre bırakmak için çalıştıklarını belirten Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık; “Çevresel sürdürülebilirliği sağlamak için ilçemizde 'Çöp vakti uygulaması’ başlattık. Atatürk Caddesi ile Yaşar Uçar Caddesi’nde bırakılan çöpler birikmeden vaktinde toplanarak, görüntü kirliliği oluşmasının önüne geçtik. Halk Pazarlarında ise Pazar esnaflarımıza çöp poşeti dağıtımında bulunarak, vatandaşlarımızın daha sağlık ortamlarda alışveriş yapma imkânı sağladık.İlçe genelinde Organik atıkların etrafa yayılmasını önlemek için 2697 adet Çöp Konteyner dağıtımı yaptık. Aynı zamanda rutin olarak, yaz aylarında yangın vb. tehlikelerin önüne geçebilmek adına boş arazi parsel temizliği, kış mevsimi öncesi sel taşkın vb. afetlerin olmaması için dere, arık, şarampol, yağmur kanalı ve mazgal temizliği yapıldı” dedi.

“ATIK PİL TOPLAMADA, İKİ YILDA BİRİNCİLİK ELDE ETTİK”

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla tüm okullarda GELECEK İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM’ Sloganı ile proje başlattıklarını belirten Başkan Çalık;  Geleceğimiz olan çocuklarımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla eğitimler ve kampanyalar düzenliyoruz. Proje sayesinde, ambalaj atıkları geri dönüşüme kazandırıldı. Antalya genelinde yapılan Atık pil toplama yarışmalarında son iki yılda birincilik kazanıldı. Dört yılda ise toplam 3008 kg atık pil toplandı” dedi.

“İBADETHANELERİN TEMİZLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ”

İlçede bulunan ibadethanelerinde temizliğine son derece önem verdiklerini belirten Çalık; “Vatandaşlarımızın daha temiz bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri içinde düzenli olarak 152 camimizde temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca 15 adet 4-6 yaş grubu Kur’an Kursunun da temizliği ekiplerimiz tarafından yapılıyor” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik' te Amatör Spor HaftasıÖnceki Haber

Serik' te Amatör Spor Haftası

Yükseliş’te Cumhuriyet’in 95. Yıl ÇoşkusuSonraki Haber

Yükseliş’te Cumhuriyet’in 95. Yıl Çoşkus...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar