Çalık'tan Mithat Küçük'e Okkalı Cevap

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çalık'tan Mithat Küçük'e Okkalı Cevap
Geçen hafta yazılı bir basın açıklaması yapan AK Parti'li Meclis üyesi Mithat Küçük yaptığı zehir zemberek basın açıklamasına cevaben bir yazılı basın açıklaması da Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık'tan geldi.

Geçen hafta yazılı bir basın açıklaması yapan AK Parti'li Meclis üyesi Mithat Küçük yaptığı zehir zemberek basın açıklamasına cevaben bir yazılı basın açıklaması da Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık'tan geldi. Başkan Çalık yaptığı basın açıklamasında; 'Geçtiğimiz hafta basın ve yayın organlarında Ak Parti Meclis üyemiz Mithat Küçük ’ün talihsiz bir açıklaması yer almıştır.  Bu açıklamada şahsımı ve İlçe Başkanı Hasan Kozan’ı esefle kınadığını beyan eden Sayın Küçük, uğradığı menfur saldırıyla ilgili olarak timsah gözyaşlarıyla ve dostlar alışverişte görsün mantığıyla geçmiş olsun dileklerinde bulunduğumu iddia etmiştir. Dahası kurumumuzu töhmet altına alan bazı fiillerden üstü kapalı olarak bahsetmiş, ancak nedense isim vermekten kaçınmıştır!


Belediye Başkanı olduğum günden beri, Serik’te bu makama saygınlık kazandırma, her alanda belirli seviye tutturma gayretlerimi, beni tanıyan herkes bilir. Zira biz Ak Parti Misyonunu ve Vizyonunu taşıyan, Ak Parti davasına gönül vermiş, dava bilincini ve ahlakını hayatımızın her anına hâkim kılma gayretinde olan insanlarız. Hırsızlıkla, arsızlıkla, namussuzlukla dedikoduyla işimiz olmaz. Hacı Bektaş Veli’nin ifadesiyle eline, beline diline hâkim olamayanların davamız içinde yeri yoktur. Ayrıca Ak Parti bu konuda zaaf gösterenleri ayıklamakta mahir bir partidir.  Yanlış insanların Ak Parti bünyesinde yaşaması mümkün değildir. Ak Parti bugün Türkiye’nin en büyük ve en kurumsallaşmış partisidir. Kurum kültürü ve parti disiplini açısından diğer siyasal partilerden çok farlı bir partidir. Bunu en iyi bilenlerden birinin Sayın Küçük olması gerekmektedir. Menfur bir saldırıyı gerekçe göstererek, masum insanları karalamak, mensubu bulunduğu camiayı lekelemek ve de bu olay üzerinden kahramanlık taslamak veya üretmek mümkün olmadığı gibi etik de değildir.


 Sayın Küçük yanlış yapmıştır. Basın açıklamasında, geldiği yere kendisinin geldiğini ifade ederek de yanlışa devam etmektedir.   Bu iddiası da, sağlıklı düşünme yetisini dumura uğratan bir egoya duçar olduğunu göstermektedir. Geldiği yere kendisi gelmemiştir. Bunu aklından hiç çıkarmamalıdır.  Geldiği yere Ak Parti Misyonunun omuzlarında gelmiştir. Birileri onu, o misyona layık gördüğü için halkın önüne getirmiştir.  Ak Parti misyonuna destek veren halkımız sayesinde oradadır.  Kerameti kendinden menkul bir zat değildir. Dolaysıyla Ak Parti misyonuna ihanet edemez. Bu misyonu zayıflatan, küçük düşüren, anlamsızlaştıran fiillerin içinde olamaz, olmamalıdır. Anlaşılan arkadaşımızı bulunduğu yere   layık görenler, (bunlardan biri de maalesef benim), yanlış tercihte bulunmuşlardır.  Bu konuda halkımızdan şahsım ve istişare sonucunda oraya gelmesine vesile olan partim adına özür dilerim.
Sonuç olarak seviyeden yoksun iddiaları ve kurumu töhmet altına alan iftiraları, Sayın Küçük’e yakıştıramadık.  Böyle bir seviyeye muhatap olmaktan dolayı son derece üzgünüm. Elbette Ak Parti’nin yetkili kurulları gerekeni yapacaktır ama ben arkadaşımıza kendisiyle ilgili bir özeleştiri yapmasını şiddetle tavsiye ediyorum.


Serik’in Belediye Başkan’ı, eski tabirle Şehrü’l Emin’i olarak halkımıza ve Serik’imize layık işler yapalım diyorum. Dedikodudan, yanlış işlerden uzak bir anlayışla güzel hizmetler üretelim. Serik bu tür anlayışlara ve davranışlara müstahak değildir. Çalışalım, işimize gücümüze bakalım. Kıymetli vaktimizi boş işlerle geçirmeyelim. Kayıkçı kavgasından, köprü üstündeki keçi inatlaşmasından kimseye hayır gelmez.  AK Parti’li MHP’li ve CHP’li tüm meclis üyelerimizden ve belediyemiz adına yetkili kıldığımız kişilerden beklentimiz budur. El ele, gönül gönülle Serik için bir ve beraber olalım.


  Kamuoyunu böylesine densiz ve gayri ahlaki bir olay nedeniyle bilgilendirme ihtiyacı duymaktan ötürü son derece müteessirim. Son olmasını diliyorum. Bir daha böylesine çirkin, etik olmayan, insanlık onurunu ayaklar altına alan, gayri ciddi olaylarla karşılaşmamak ve gündeme gelmemek temennisiyle, tüm kamuoyuna saygı ve sevgilerimi sunuyorum.' dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Haskızılören Mahallesi ZiyaretiÖnceki Haber

Haskızılören Mahallesi Ziyareti

Yükşeliş'ten Uçurtma FestivaliSonraki Haber

Yükşeliş'ten Uçurtma Festivali

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar