Camiler ve Din Görevlileri Haftası Sabah Namazı Buluşması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Sabah Namazı Buluşması
Serik Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sabah Namazı Buluşmaları gerçekleştirdi.

01 Ekim Pazar günü Kadriye Mahalle Camiinde başlayıp, Şatırlı, Belek ve Orta Mahalle Camileriyle devam eden buluşmalara Müftü Vekili Mustafa Güner, Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hasan Akbulut, Mahalle Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Sabah namazından önce Yasin-i Şerif ve kısa surelerin okunmasının ardından namazı Müftü Vekili Güner kıldırdı. Namazdan sonra tesbihat ve zikir yapıldı ve haftanın önemine dair konuşma yine Güner tarafından yapıldı.

 

Müftü Vekili Güner yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde camiler vardır. Camiler adeta bir şehrin kalbi yerindedir. Nasıl ki kalp vücutta dolaşan kanı temizliyorsa, işte camiler de mü’minleri zaman zaman içinde toplayarak onlara bir olma, beraber olma, namaz kılma, dua, tevbe ve istiğfar etme imkânı tanıyarak günahlardan temizlenme mekânı oluyor. Camiler bir beldenin İslam beldesi olduğunun somut göstergesidir. Kubbesiyle mü’minleri altında bir araya getirir, minberi ve kürsüsüyle bilgi verir, mihrabıyla mü’min gönülleri kıbleye yöneltir ve minareleri Allah’ın birliğine delalet eder. İstiklal Savaşı’mızın başlamasında ve daha yakın zamanda 15 Temmuz 2016’da minarelerinden verilen salâlarıyla darbe kalkışmalarına karşı camiler ve din görevlileri halkı vatanını savunmaya davet etmiştir.”

 

Doğumdan Ölüme Kadar Hayatımızın Her Anında Din Görevlisine İhtiyacımız Vardır

 

Din Görevlilerinin yaptığı görevin önemine de değinen Güner: “Din Görevlisi, doğumdan ölüme kadar hayatımızın her yerinde ihtiyacımız olan kişilerdir. Günün 24 saatinde görev yapmaktadırlar. Aynı zamanda peygamber mesleği yapan Din Görevlilerinin yaptığı işi küçümsemek; Peygamber (sas)’in mesleğini küçümsemek ve onlara haksızlık etmektir” dedi.

 

Tüm sabah namazı buluşmalarının sonunda hayırseverler tarafından kahvaltı ve çorba ikram edildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğrenciler Camide BuluştuÖnceki Haber

Öğrenciler Camide Buluştu

Manavgat Eslem Hastanesi; Bütün Antalya’nın HizmetindeyizSonraki Haber

Manavgat Eslem Hastanesi; Bütün Antalya’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar