Çavuşoğlu, “Antalya’nın marka değerini hep beraber yükselteceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çavuşoğlu, “Antalya’nın marka değerini hep beraber yükselteceğiz”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4’üncü Muhtarlar İstişare Toplantısı’nda muhtarlarla biraraya geldi.

Bakan Çavuşoğlu Muhtarlar Zirvesi’nde konuştu

Çavuşoğlu, Antalya için eğitim şehri, sağlık şehri, teknoloji şehri, kongre şehri hedeflerini koyduklarını belirterek, “Antalya sadece bir turizm ya da tarıma bağlı kalmamalı. Antalya’nın marka değerini hep beraber yükselteceğiz” dedi.

 

Toplantının öğleden sonraki oturumunda Antalyalı muhtarlara seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Menderes Türel’e çok teşekkür ediyorum. Her sene geleneksel olarak bizleri bir araya getiriyor. Sizlerle buluşuyoruz, sohbet ediyoruz, sizlerin derdini dinliyoruz.  Antalyamızın ihtiyaçlarını, sorunlarını dinliyoruz. Çözüm önerilerini beraber tartışıyoruz ve Antalyamıza beraber hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu sene turizm sektörü geçen yıla göre iyi geçti. Rusya’dan gelen turist sayısında yüzde 500 artış var” diye konuştu.

 

SAĞLIK TURİZMİNDEN 50 MİLYAR LİRA

Antalya’yı sağlık turizminin de başkenti yapacaklarını söyleyen Çavuşoğlu, “Bunun için altyapılarını hazırlamamız gerekiyor. Bir taraftan özel, bir taraftan devlet hastaneleri ilçelerimizdeki hastaneleri bitiriyoruz. Ve eksik olan cihazları gönderiyoruz. Doktor ihtiyaçlarını sizlerin talepleri üzerine gidermeye çalışıyoruz. Antalya’ya 1500 yataklı şehir hastanesini kazandıracağız. Araştırma hastanemiz, tıp fakültemiz, diğer hastanelerimizle ağız ve diş sağlığı merkezlerimizle, tüm hastanelerimizle Antalya, yavaş yavaş sağlık turizminin de başkenti olmaya başladı. Bundan sonra sağlıktan inşallah çok gelir elde edeceğiz. Deniz kum turizminden inşallah çok daha fazla gelir elde edeceğiz. Bunun için de geçen sene önemli bir fuar gerçekleştirdik. 4 günde 10 milyar TL’lik yabancı firmalarla sözleşmeler imzalandı. Her sene Cumhurbaşkanımızın himayesinde yapacağız ki biz şu anda 30-40 milyar dolar turizmden elde ediyoruz. İnşallah sadece sağlık turizminde 50 milyar dolara ulaşacağız” dedi.

 

ANTALYA HİZMETİN EN İYİSİNİ ALIYOR

Muhtarların en yakın çalışma arkadaşları olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Bunu gönülden söylüyoruz. Çünkü Antalya’nın kılcal damarlarına sizlerin sayesinde giriyoruz. Sizlerin sayesinde yaylalara bile elektrik, yol su götürebiliyoruz. Artık Büyükşehir Belediyemizin sistemini kurduk. Ondan önceki sene biraz sabır diyorduk. Çünkü yeni bir kanun, yeni bir yapılanma, dolayısıyla tesisat, makina eksiklikleri olabilir. Ama bu eksiklikler giderildi. Sizlerin sorunlarını çözmek, hak ettiğiniz hizmetleri sizlerin de avukatlığını yaptığınız vatandaşa yönelik hizmetleri de aksatmadan yapmak görevimiz. Antalyamız hizmetin en iyisini hak ediyor. En iyisini de alıyor. Seçim zamanlarında vadettiğimiz projeleri bir bir hayata geçirmek için gece gündüz arkadaşlarımızla çalışıyoruz” diye konuştu.

 

ÜNİVERSİTE SAYISI 7’YE ÇIKACAK

“Antalya için ortaya koyduğumuz hedefler var” diyen Bakan Çavuşoğlu, şunları dile getirdi: “Eğitim şehri Antalya dedik. Bugün Antalya’ya hiçbir ilde, ilçede olmayan okulları, sosyal bilimler lisesini, yine aynı şekilde fen liselerini, sağlık bilimleri liselerini, spor bilimleri liselerini açıyoruz. Keza imam hatip orta okullarını, liselerini de ihtiyaca göre açıyoruz. Çocuklarımız hangi okula gitmek isterse ya da aileleri hangi okula göndermek isterse seçeneği bulmamız lazım. Antalyamızı üniversiteler şehir yapacağız dedik. Dün ve ondan önceki gün rektör arkadaşlarımızla biraraya geldik. 5 tane üniversitemiz var. İnşallah Manavgat’ta bir üniversite, batı Antalya’da bir üniversite daha yapılacak ve bu sayı 7’e çıkacak. Önümüzdeki süreçte hedefimiz 10 üniversite. Gündoğmuş’a da yüksekokulu kazandıracağız. Ve fakültelerimizin sayısını arttırıyoruz. Kumluca’daki sağlık bilimleri fakültemizin açılışına gidemedim. Demre’deki yüksekokul bitmek üzere. Diğer ilçelerimizdeki üniversitelerimizin, fakültelerimizin sayısını arttırıyoruz. Gaizpaşamıza da Uzay Bilimleri ve Havacılık Fakültesi’ni inşallah açacağız.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
 Serik’te muhtarlar zirvesi dolu dolu geçtiÖnceki Haber

Serik’te muhtarlar zirvesi dolu dolu ge...

Erdal Çam, ‘Güçlü Birliktelikle Görevimizi Sürdürmek İstiyoruz’Sonraki Haber

Erdal Çam, ‘Güçlü Birliktelikle Görevimi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar