Ceyhan; “Karacan Rakip Değil, Yol Arkadaşım“

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ceyhan; “Karacan Rakip Değil, Yol Arkadaşım“
Serik CHP İlçe Başkanlığınca 26 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan Olağanüstü İlçe kongresine Mehmet Ali Karacan’dan sonra Özay Ceyhan’da adaylığını açıkladı.

Serik CHP İlçe Başkanlığınca 26 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan Olağanüstü İlçe kongresine Mehmet Ali Karacan’dan sonra Özay Ceyhan’da adaylığını açıkladı.

 

Chp Parti binasınında yapılan aday açıklama toplantısına mevcut İlçe Başkanı Bekir Kuş, Doğu İlçelerden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Dinç,  Eski Abdurrahmanlar Belediye Başkanı Yusuf Gizli, Serik Belediye Meclis Üyesi Abdullah Akbaba ile partililer katıldı.

 

Kongrede aday olmayacağını ifade eden mevcut Başkan Bekir Kuş, “Antalya bir kongre sürecine girdi. Baştan ağır aksak oldu bu keşke daha önceden olsaydı. Yeni bir başkan yeni bir ekip seçeceğiz. Ben yaklaşık 3 yıl çalıştım Artık yorulduk tekrar göreve talip değiliz” dedi.

 

Başkanlığa adaylığını açıklayan Serik CHP İlçe Örgütü eski Başkanı Mehmet Ali Karacan’a rakip gözüyle bakmadığını belirten Özay Ceyhan, “Biz Devrimci gelenekten gelen insanız. Bizim gibi bu partide miğfer olan insanların bir yere gelmesi gerekiyor. İstemeden de kimse bir şey vermiyor. Biz her yerde sosyal demokrat olduğumuz söylüyoruz ama bir türlü bunu uygulamaya geçiremiyoruz. Ben en samimi arkadaşım Mehmet Ali Karacan’ın karşısına rakip olarak çıktım ama rakibim değil yol arkadaşımdır. Aynı çizgide yürürüz doğrularımız birdir. Kaybetsem de asker gibi yanlarında olacağım” şeklinde konuştu.

 

Milletvekilliği veya diğer seçimlerde ön seçim yapılması için girişim yapılması gerektiğini savunan Ceyhan, “Seçimi kazandığımızda projelerimizi tek tek açıklayacağız. Bu kongrede hedefimiz bellidir. Öncelikle hedefimiz İlçe Başkanlığı’nı kazanarak CHP’nin ilçemizde ve ülkemizde iktidar olmasıdır. Bu kongre olağanüstü kongredir. Ancak bizim planlarımız sadece geçici 7 aylık İlçe Başkanlığı değildir. Kongreden sonra gerek Milletvekilliği seçimlerinde gerekse önümüzdeki olağan kongrede seçimlerin ön seçimle yapılması için gereken girişim ve kararları almak olacaktır. Dayatma adaylarla değil içimizden çıkan dayatma adayı olmayan bir milletvekili, ilçe başkan belediye başkan adayı istiyorum” dedi.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yağcılar'dan Yeni Lezzet Yörük ve Göçmen ekmeğiÖnceki Haber

Yağcılar'dan Yeni Lezzet Yörük ve Göçmen...

Emniyet ‘ten "Eğer Baştan Başlasaydım" Tiyatro OyunuSonraki Haber

Emniyet ‘ten "Eğer Baştan Başlasaydım" T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar