CHP İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi
CHP Serik ilçe teşkilatı Serik'te basın mensupları ile bir araya geldi.

Serik'te Adana Can Ocakbaşı Restaurantta düzenlenen iftar programının ardından yapılan basın açıklamasında konuşan Chp Serik ilçe başkanı Abdullah Akbaba, iktidar partisinin acil bir seçim startı verdiğini, demokrasiyi savunan bir parti olarak ön seçimle aday belirleme yoluna giderken zamanın kısa olması nedeniyle genel merkezin merkez yoklaması ile milletvekili adaylarını belirlediğini söyledi. Akbaba, Serik ilçesinin bu konuda şanslı olduğunu 2 tane vekil adayının seçilecek yerde listede bulunduğunu sözlerine ekledi.

Seçim komitesini kurarak çalışmalarına başladıkları ifade eden Akbaba, seçim ofislerini açarak il örgütünün yaptığı program ile çalışmalarına başladıklarını söyledi.

27. dönem Chp Antalya milletvekili adayı Rafet Zeybek, 24 Haziran'da neden seçim yapılmaya ihtiyaç duyuldu diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türkiye'de ekonomide negatif gelişmeler olduğunu, dış ilişkilerde olumsuzluklar yaşandığını, sosyal olayların olumsuz geliştiğini, bu şartlar altında 2019 a kadar ülkenin dayanma gücünün olmadığı sözlerine dikkati çekti.

16 yıldır Ak Parti hükümeti tarafından ülkeninn yönetildiğini söyleyen Zeybek, 16 yıl sonunda gerek demokrasi, gerek se ekonomi ve dış politika, eğitim, toplumsal barış açısından ülkenin kötü olduğunu söyledi. Zeybek, "Bu kadar kötülük yapıldıktan sonra neden erken seçim kararı alınıyor. bu noktaya bu iktidar getirdi ise neden vatandaştan oy istiyorsunuz. Tekrar neden iktidara gelmek istiyorsunuz." diyerek konuştu.

Geçen yıl bir referandum yaşandığına dikkati çeken Zeybek, "Bu değişiklik ile partili cumhurbaşkanlığı ve hakşmler savcılar kurulu maddeleri yürürlüğe girdi. Ancak 15 temmuzdan sonra hükümet tarafından sıkça kullanılan kanun hükmünde kararnameler ile kararlar çıkarılıyor. Meclis çoğunluğu olduğu halde mecliste istediği kanunu çıkarabilirken önünde engel yokken buna rağmen yeni anayasa değişikliği yürürlüğe girsin. Aslında bu şu ana kadar tamamen saray odaklı politikaların sonucunda bu ülke bu hale gelmiştir. Bu ülkede bir demokrasi yoktur. Eğer demokrasi yok edilmiş ise 2 yıldır ohal ile idare edilen bir ülkede demokrasiden bahsedilemez. Bu ülkede hukuk devleti malesef yoktur. Yargı bağımsızlığı yok edilmiştir. Bu şartlar altında kişilerin özgürlüğü tamamen askıya alınmıştır. Anayasa değişikliği yürürlüğe girmeden tek adama dayalı rejim devreye sokulmuştur. Bunun sonucunda da geldiğimiz nokta ekonomik açıdan feleketin eşiğindedir."dedi.

Güvenin olmadığı bir ülkede yabancı sermayenin ülkede yatırım yapmayacağını belirten Zeybek, Üretime dayalı bir ekonomi izlenmediği takdirde ekonominin çökeceğini, sıcak para, rant ve faiz üçgeni ile ekonominin içinden çıkılmaz bir hale getirildiğini söyledi.

24 Haziran seçimlerinden sonra kısa sürede ekonomik anlamda güven sağlanarak toparlanmanın sağlanacağını söyleyen Zeybek, Uzun vadede üretime yönelik bir politika izlenerek hep birlikte üreteceklerini, çalışacaklarını, ürettiklerini de paylaşacaklarını ifade etti.

Eğitim konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını söyleyen Zeybek, 16 yılda 14 kez müfredat değiştirildiğini, kısa zamanlarda sınav değişiklikleri, okul değişilikleri yapıldığını ve eğitimin hızla bilimsel yapıdan uzaklaştırıldığını ifade etti. Chp olarak bilime dayalı, her öğrencinin okuyabileceği tarafsız devlet okullarına dönüştürülmesi gerektiğini savunan Zeybek, ülkede çok zeki ve çalışkan öğrenciler olduğunu gençlerin yetiştirilerek eğitimde önlerinin açılması gerektiğini söyledi.

27. dönem Chp Antalya milletvekili adayı Sibel Gezen ise Genel başkanlarının Hak, Hukuk ve Adalet diyerek 450 km. yol yürüdüğünü, bu Hak, Hukuk ve Adaleti sadece CHP liler için değil Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her birey için gözettiklerini söyledi.

Öncelikle Demokrasi, sonrasında Adalet ve Eşitliği savunduklarını ifade eden Gezen, kadın gözüyle bakıldığında bir kadının evinde ve işinde mutlu olduğu taktirde ailelerin mutlu olacağını, aileler mutlu olduğunda toplumun mutlu olacağını, o zamanda huzur ve düzenin geleceğine dikkati çekti.

Genel olarak kadınların mutlu olmasını isteyen Gezen, Ailelerin mutlu olmasını, toplumun mutlu olmasını, analarının ağlamaması gerektiğini söyledi.

Toplantıya CHP Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, Serik Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Ömer Gürler, CHP Antalya Milletvekili Adayları Rafet Zeybek ve Sibel Gezen ile partililer katıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkanlık Kupası Golf Turnuvasında Göktuğ İlbey CAN Birinci OlduÖnceki Haber

Başkanlık Kupası Golf Turnuvasında Göktu...

Çobanlara DestekSonraki Haber

Çobanlara Destek

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar