CHP’nin yeni başkanı Abdullah Akbaba oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’nin yeni başkanı Abdullah Akbaba oldu
Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Olağan Kongresi 1 Aralık Cuma günü yapıldı. 138 oy alan Akbullah Akbaba yeni ilçe başkanı oldu.

CHP Serik İlçe kongresine aday Abdullah Akbaba ve Faik Çıtak oldu. CHP Serik İlçe Olağan kongresi 1 Aralık Cuma günü saat 10:00’da Gündoğdu düğün salonunda yapılacağı duyuruldu. Kongre alanına erken saatlerde gelen Abdullah Akbaba gelen herkesi selamlayarak ilgilendi. Kongreye aday Faik Çıtak 10:30’da yarım saat geç gelirken mevcut CHP Serik ilçe başkanı Osman Demiroğlu 11:00’da 1 saat geç gelmesi nedeniyle kongrenin başlayabilmesi için çoğunluğun sağlanması saat 12:00 buldu.  Gecikmeli başlayan ilçe kongresi blok liste şeklinde oylanması oy birliği ile kabul edildi. Saat 17:00’a kadar oylama devam etti. 281 delegeden 269 delege oy kullandı.

 

İlçe Seçim Kurulu görevlilerin yaptığı sayımda Abdullah Akbaba’nın listesi 138 oy, Faik Çıtak’ın listesi 128 oy aldı. Kullanılan 3 oy geçersiz sayıldı. Serik İlçe Başkanlığını 138 oyla kazanan Akbaba başkanlık için yarıştığı partilisi Faik Çıtak’a sarılarak; “ Bu işte emeği geçen bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur biz olduk bir olduk” dedi.

 

Kongreye nezaket ziyaretinde bulunan Kuvayı Milliye Serik Platformu üyesi Av. Rasim Demirkan, BBP Serik İlçe Başkanı Halil Güzel, Saadet Partisi Serik İlçe Başkanı Adem Demirel, Demokrat Parti Serik İlçe Başkanı Osman Kozan CHP İlçe kongresinin hayırlı olmasını temenni edip adaylara başarılar diledi. CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, Milletvekili adayları İlçe Başkanları ve delegeler katıldı.

 

CHP’NİN İKTİDARINI HEP BİRLİKTE SAĞLAMAK DURUMUNDAYIZ

Divan Başkanlığını eski İl Başkanı Cavit Arı, Divan başkan yardımcısı ve kâtip üyesi ise Yusuf Dinç ve Özay Ceyhan oldu. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Olağan Kongre divan Başkanı Arı açılış konuşmasında şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi anlayışına, iktidarına ve O’nun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Ataürk’ün ilkelerinin özümsenmiş bir şekilde uygulanmasına ihtiyaç olduğu bir dönemdeyiz. Hem yerelde örneğin Serik’te ve özellikle Antalya’da Büyükşehir’de Cumhuriyet Halk Partisinin yönetime acil bir şekilde ihtiyaç olduğu bir dönemdeyiz. Ve önümüzde 2019 süreci var bu süreç Türkiye açısından gerçekten çok kritik bir dönem yerel seçimin genel seçimin ve de her şeyden önemlisi Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağı bir tarih. Değerli arkadaşlar biz ülkemizin şuan gitmekte olduğu bu olumsuz süreçten çıkarmak zorunda olan bir partiyiz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla ve yine Cumhuriyet Halk Partisi’nin önereceği bir Cumhurbaşkanıyla tekrar ülke yönetimine Cumhuriyet Halk Partisinin gelmesi ve tekrardan söz sahibi olan bir sürece girmek üzereyiz. O nedenle bu kongreden başlayarak önümüzdeki kongrelerle beraber Antalya Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı yine Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını hep beraber sağlamak zorundayız. Bu kongremizin de bu olgunluk içerisinde bu birlik içerisinde ve bu dayanışma içerisinde geçme arzusuyla yarışan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Kongremizin Serik İlçemize, Antalya’mıza ve Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ”dedi.

 

ERDEM; UMUDUMUZ İNANCA DÖNÜŞTÜ

CHP İl Başkanı Mustafa Erdem kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Öncelik bende önceki dönem genel başkanımız Deniz Baykal’a acil şifalar dilerim. Kongremizin Serik’imize Antalya’mıza Türkiye’mize ve partimize hayırlı sonuçlar getireceğini umuyor ve aday olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Değerli arkadaşlar ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik inanın cumhuriyet döneminin en ağır en acı durumu. Ülkeyi bu durumun içerisinden çıkaracak olan tek partide Cumhuriyet Halk Parti’dir. Sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil ülkede acı çeken, ülkede korku içinde yaşayan umut bekleyen bütün insanların 80 milyonun umudu bugün Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunun içinde bize bir görev düşüyor. O görevde 16 Nisanda aslında Serik’te de başardığımız, Antalya’da başardığımız, Türkiye’de başardığımız o birlik ve beraberlik duygusuyla çalışmalarımızı sürdürmek. Ben öncelikle 16 Nisan’da Serik’te demokrasi katkısına burada emek veren bütün Serikli arkadaşlarıma özelliklede gençlik ve kadın kollarına teşekkür ediyorum. Tabi yapacaklarımız bellidir Serik’i alacağız ben buna inanıyorum, Antalya Büyükşehir’i alacağız ben buna inanıyorum, Türkiye’de birçok belediyeyi alacağız ben buna inanıyorum artık umudu inanca dönüştürdüğümüz bir Cumhuriyet Halk Partisinden bahsediyorum. Bunlar yetiyor mu yetmiyor. 2019’da yeniden Kuvayı Milliye ruhuyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk İlke ve devrimlerini tekrar hayata geçirecek demokrasi Türk grupları kuracak güçlere ihtiyacımız var. Ya tek adam rejimine boyun eğeceğiz yâda yeniden demokrasiyi kuracağız. Ben Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde yeniden demokrasiyi kurma umudunu artık inanca dönüştürdüğümüz süreçte bunu başaracağımıza olan inancımla hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

HESAP VERSELERDİ TÜRKİYE BU REZİL DURUMA DÜŞMEZDİ

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın kongrede yaptığı konuşmada; “ Bu zamana kadar partimize emek veren ilçe başkanımıza ve yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kongremizde yarışacak olan iki aday kardeşimiz sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde yarıştıklarını görüyorum her ikisine de başarılar diliyorum. Değerli arkadaşlarım bugün burada sizlere mazeretimi de belirtmek istiyorum sanıyorum ki katılacağım ilk ve son kongre Serik olacak. Çünkü uzun süreli önemli bir meclis görevim başlıyor. İnşallah İl kongresinde tekrar sizlerle birlikte olacağım. İl Kongresinde bol adaylı bir kongre olacak şuana kadar duyumuma 6 aday olduğu, tabi ki aday çokluğunun daima partide umut olduğunun, motivasyon olduğunun, heyecan olduğunun simgesidir. Onlara il başkanlığı yarışında başarılar diliyorum. Şu siyasi ortamda söylenecek çok fazla bir şey yok, İl başkanımız kısaca deyindi. Arkadaşlar bende il başkanımız gibi düşüyorum Türkiye Cumhuriyeti tarihinde siyasi anlamda en zor dönemi yaşıyoruz. İktidara gelen arkadaşlarımız üç şeyle mücadele edecektir. Yoksulluk, yasakla ve yolsuzluk bugün içinde yaşadığımız durumda üç madde de Türkiye Cumhuriyeti’nin en zayıf duruma düşürüldüğü gözüküyor. Hatta amiyane tabirle söyleyecek olursak Brezilya dizilerine döndü Ankara siyaseti. Söyleyecek çok fazla bir şey yok Genel başkanımız gereken herşeyi söyledi. Ve buna karşı samimi ve dürüst cevap vermesi gereken insanlar birbirleriyle çelişen ifadelerde çok ayıplı demokratik sürece Türkiye’yi soktular. Mecliste defalarca söyledik araştırma önerimizi gelin kabul edin aynen 17-25 Aralık sürecinde olduğu gibi gene hayır dediler. Gelin kardeşim size bir suçlama değil ortada iddialar var. Bu iddiaları tartışalım konuşalım aklanırsanız bir mesele yok. Nitekim söyledik bunu da 2014 yılının başında eğer Reza Zarrab denilen kişi ve adı geçen bakanlar o gün meclisteki bir komisyona hesap verebilmiş olsalardı bugün Türkiye Cumhuriyeti bütün dünyada düştüğü bu rezil duruma bu onursuz duruma düşürülmemiş olacaktı. Ama ne yapalım gücümüz ancak bu kadarına yetiyor. Ben sanıyorum Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyor. Serik ilçesi de referandum sonuçlarını kutluyorum 2019 yılında Serik’te daha da güzel bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum ”dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sanayi Gençlerine Hijyen EğitimiÖnceki Haber

Sanayi Gençlerine Hijyen Eğitimi

Çocuk İstismarıyla Mücadele Öğreti Semineri yapıldıSonraki Haber

Çocuk İstismarıyla Mücadele Öğreti Semin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar