Çiftçiler; Cumhurbaşkanımız’dan yardım istiyoruz dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çiftçiler; Cumhurbaşkanımız’dan yardım istiyoruz dedi
Mütevazi kişiliği ile tanınan ilçemizin önde gelen çiftçilerinden, Serik Postası Gazetesi sahibi Rauf Keya, Antbirlik’e aday olduğunu açıkladı. Antbirlik’i dürüst ve şeffaf bir şekilde yöneteceklerinin altını çizen Rauf Keya, “Burada sadece ortaklarımıza güveniyorum” dedi. Çiftçiler; "Sayın Cumhurbaşkanımız yardımınızı istiyoruz" diye pankart açtılar.

Mütevazi kişiliği ile tanınan ilçemizin önde gelen çiftçilerinden, Serik Postası Gazetesi sahibi Rauf Keya, Antbirlik’e aday olduğunu açıkladı. Antbirlik’i dürüst ve şeffaf bir şekilde yöneteceklerinin altını çizen Rauf Keya, “Burada sadece ortaklarımıza güveniyorum” dedi.

 

Antbirlik 160 sayılı Serik Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi’nin olağanüstü seçimi, 20  Ağustos pazar günü yapılacak. Antbirlik’in başındaki kayyum heyetinin tüm ısrar ve çabalarına karşın oy kullanmaya haiz ortakların hazurun cetvelinin kendilerine verilmediğini belirten Rauf Keya, “Kayyum Heyeti Başkanı’nın, camlı bir dolaba kilitlediği hazurun cetvelini bir türlü alamadık. Üstelik, tüm yasal yollara başvurmamıza, ilgili mercilere konuyu iletmemize ve Bakanlıktan bu konuda ortaklara gerekli kolaylık ve imkanların sağlanmasına yönelik talimat gelmesine rağmen, hukuk ve kamu otoritesi yok sayılmıştır. Ayrıca, 4572 sayılı kanuna istinaden hazırlanan Kooperatif Anasözleşmenin 24. maddesine istinaden hazurun cetvelini vermemekte ısrar ettiler. İşte; bu şartlarda ortaklarımıza güvenerek, yola çıkıyoruz. Antbirlik’i dürüst, birlik ve beraberlik içerisinde şeffaf bir şekilde el ele yönetmek için bir yola çıkıyoruz. Ortaklarımızın, ellerini vicdanlarına koyarak, oy vereceklerinden hiç kuşkum yok” diye konuştu.


“Her zaman Antbirlik’in ve çiftçilerimizin menfaati ön planda olacak”
Antbirlik’in ve değerli ortaklarının menfaati için aday olduğunu belirten Rauf Keya, “Hizmeti; çıktığımız bu yolda beni ve ekibimi yalnız bırakmayacaklarına inandığımız değerli ortaklarımızın ayaklarına sereceğim. Şahsıma bir oyda çıksa, çiftçilerimizin hakkını korumak için adayım” dedi.


“Kimsenin adayı ve adamı değilim”
Antbirlik’i; kimenin adamı ve adayı olmadan doğru dürüst bir şekilde yöneteceğini de vurgulayan Rauf Keya, “Bundan hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın. Geçte olsa çıktığımız bu yolda, ortaklarımızın şahsıma ve ekibimize tevccüh götererek, yalnız bırakmayacaklarından zerre kadar şüphem yok” şeklinde konuştu.


“Ortaklarımız sandıkta hesap soracaktır”
Keya, “Yasal olarak tüm yolları denememize rağmen, hazurun cetvelini bize veremeyenlerden, değerli ortaklarımız pazar günü sandıkta oyları ile hesap soracaklardır” diyerek, Antbirlik ortaklarına olan güven ve inancını ifade etti.


“Cumhurbaşkanımız’dan yardım istiyoruz”
Rauf Keya son olarak, “Tüm kanuni girişim ve çabalarımıza rağmen, kayyum heyetinin bizlere hazurun listesini vermedikleri halde, bu süreçte sükunetimizi ve edebimizi hep koruduk. Allah nasip eder, ortaklarımızın teveccühleri ile seçilirsek, Antbirlik’i aynı olgunluk ve sukunetle  yöneteceğimizi buradan taahhüt ederim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda yardımlarını bekliyoruz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağaç dibinde ölü bulunduÖnceki Haber

Ağaç dibinde ölü bulundu

Kalp krizi geçiren Rus, otel odasında öldüSonraki Haber

Kalp krizi geçiren Rus, otel odasında öl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar