Coşkun’dan 50. Yıl Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Coşkun’dan 50. Yıl Mesajı
Coşkun; “Rahmetli Başbuğumuz Türkeş Beyin arkadaşlarına hitaben söylediği, “Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum.” sözleri bu tarihi sürecin ve şuurun yansımasıdır.”

MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun Milliyetçi Hareket Partisi’ in 50. Yılı münasebetiyle mesaj yayımladı. Coşkun mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün partimizin 50. kuruluş yıldönümünü büyük bir onur ve gururla kutluyuz Mutluyuz, kıvançlıyız. 9 Şubat 1969 tarihinde Adana’da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştur. Büyük Kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partinin amblemi üç hilal olarak kararlaştırılmıştır. Maziden atiye giden onurlu ve kutlu yürüyüşün her döneminde Milliyetçi Hareket Partisi söz sahibi olmuş Türk Milliyetçileri her dönem Tarihe damgalarını vurmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin öncelikli mücadele maksadı ve varlık nedeni, Türk milletinin var olma mücadelesinde milli bekanın kopartılmadan devamını sağlamaktır. Rahmetli Başbuğumuz Türkeş Beyin arkadaşlarına hitaben söylediği, “Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum.” sözleri bu tarihi sürecin ve şuurun yansımasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınacağı liman, Maziden Atiye giden bu uzun ve Kutlu yolculukta harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş aziz kahramanların eseridir.”

Devlet Bahçeli’nin Sözleri

Vazgeçilmez Yeminle Bir Ülkünün peşinde Nice 50 yıllara diyorum. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in sözleri ile açıklamamı bitirmek istiyorum; "Davamızın yaşı Türklüğün yaşıyla eştir, eşittir. Atilla kırbacını Roma’ya vururken biz Şahittik. Hunlar Avrupa’yı titretirken biz vardık. Orhun Anıtları dikilirken biz oradaydık. Ötüken’den çıkıyor, Bozkurtla yürüyor, Issık Gölünden kana kana içiyor, Tanrı Dağı'nın eteklerinden Güneşe buz veriyorduk. Bedir’in aslanlarıyla aynı mevzideydik. Müşriklerle boğuşan mümin kalplerin hemen dibindeydik.  Rezil akınları durduran kuvvettik. Söğütte çadır kuran bizdik. İstanbul’u feth eden yürek ve yüksek vasıf bizdendi. Çanakkale’de iman siperi, Sakarya’da İstiklal mihveri, Büyük Taarruzda ileri atılan kurtuluş hedefiydik. Devleti kuran, Vatanı kurtaran, Milleti kucaklayıp mihnetleri ve müşkülâtları yere seren Cesaret bizdik. Biz Milliyetçi Hareketiz. Biz Türklüğün ve Türkiye’nin beka davasıyız. Biz Ne Mutlu Türküm Diyene sözüne bağlanan, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez diyen ferasetiz, basiretiz, teslim olmaz bedeniz. Diyoruz ki Nice 50 yıllara Nice 500 yıllara doğru bu dava yürüsün dursun. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz emin olsun, mücadelemizden taviz vermeyeceğiz, Ülkülerimizden sapmayacağız. Yastığımız mezar taşı yorganımız toprak olsun, Biz bu yoldan döner isek namus bize ar olsun"

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anlamlı Proje Hedefine UlaşıyorÖnceki Haber

Anlamlı Proje Hedefine Ulaşıyor

Serik Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi AçıldıSonraki Haber

Serik Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar