Demir ; “Fakülte Binası hakkında çıkan haber asılsız ve yalandır”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Demir ; “Fakülte Binası hakkında çıkan haber asılsız ve yalandır”
Kökez mahalle Muhtarı Hüseyin Demir; “Serik İlke Gazetesinde yer alan “Fuhuş Yuvasıydı Eğitim Yuvası Oldu” başlıklı haber tamamen asılsız ve yalan haberdir” dedi.

Serik İlçesinden haftalık olarak yayın yapan Serik İlke Gazetesinde imzasız olarak çıkan “Fuhuş Yuvasıydı Eğitim Yuvası Oldu” başlıklı haberin yönetim ofisine 15 Eylül Cuma günü saat 17:00’da tepki göstermek amaçlı ziyaret eden BBP İlçe Başkanı Halil Güzel ve CHP İlçe Başkanı Osman Demiroğlu bahsi geçen gazetenin muhabiri ile görüşerek Serik halkından özür metni yayınlayacakları sözü aldıklarını ifade ettiler. Daha sonra kötü ithamla bahsi geçen fakülte binası hakkında bilgi almak için Kökez Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir’i muhtarlık bürosunda ziyaret ettiler.

DEMİR; FAKÜLTE BİNASI HAKKINDA ÇIKAN HABER ASILSIZ VE YALANDIR

Kökez Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir; “Kökez Mahalle Muhtarlığımız 1,5 senedir şu an Akdeniz Üniversitesi Serik Fakültesi olan binanın altında duruyorum. Bu süreçte bahsedilen fuhuşla alakalı bir olan ne yaşandı ne duyuldu. Ben 1,5 senedir burasının bekçisiyim yani böyle bir şey kesinlikle yok fakülte binası hakkında çıkan haberde asılsız ve yalan bir haberdir. Bu binanın batı kapısı zaten kilitli doğu kapısında ise bekçi sürekli nöbet tutuyor böyle bir şeyin olması imkânsız” dedi.

DEMİROĞLU; AİLELER GÜVENEREK ÇOCUKLARINI GÖNDEREBİLİRLER

Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanı Osman Demiroğlu konuyla yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İlçemize Üniversitesi fakültesi olarak kazandırılan Cuma pazarındaki binanın haftalık olarak çıkan Serik İlke Gazetesindeki haberin üzüntüsü ve şaşkınlığı karşılaştık. Büyük Birlik Partisi Serik İlçe Başkanı Halil Güzel’in sosyal medya üzerinden yaptığı saat 17:00’da Serik İlke Gazetesine giderek bir açıklama ve özür dilenmesi sözü alalım çağrısı üzerine Serik İlke Gazetesine birlikte gittik. Bu haberin niçin bu şekilde lanse edildiğini görüştük bu haberin en kısa zamanda özrünü yapmaları gerektiğini anlattık. Bu haberi neye dayanarak yaptıklarını sorduk. Yapılan asılsız haberinde abartılı başlık olduğu kabul ettiler. Ama biz hepimiz Serik’te doğduk Serik’te yaşıyoruz Serik’te ticaret yapıyoruz biz bugüne kadar Serik böyle çirkin bir ifade ile anılmadı böyle bir olay hiçbir zaman yaşanmadı. Bahsettikleri bu binada da bugüne kadar hiçbir zaman böyle bir yaşanmadı ve haber konusu olmadı. Serik İlke Gazetesinden Halil Güzel ile birlikte çıktık Kökez Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir’in yanına geldik ziyaret ettik ve dedik ki muhtarım siz mahallenizle ilgili olayları yakından inceleyen kişisiniz. Muhtarımızda burada böyle bir olayın kesinlikle olmadığını ifade etti. Hepimiz Serik ilçesinde yayınlanan bu asılsız haberin tepkisini göstermemiz gerekir çünkü kendi çocukları başka illerden ve ilçelerden buraya okumak için gönderenler Serik’i böyle tanımaları üzücü bir durum fakat bir gerçek var Serik’te hiçbir zaman böyle bir olay yaşanmaz böyle bir pislik olmaz aileler güvenerek içleri rahat bir şekilde ilçemizde yeni açılan fakültemize çocuklarını gönderebilirler” dedi.

 

GÜZEL; SERİK YİĞİTLİĞİYLE MERTLİĞİYLE NAMUSU VE ŞEREFFİYLE YAŞAYAN BİR MEMLEKET

Büyük Birlik Partisi Serik İlçe Başkanı Halil Güzel yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; “Serik İlke Gazetesinin yapmış olduğu yeni açılan işletme fakültemizle ilgili asılsız bir haber için tepki göstermek için Serik İlke Gazetesini ziyarette bulunduk. Gazete yetkilisi yoktu ama haber yaptığı tahmin ettiğimiz Sedat Temel beyle görüştük talebimiz doğrultusunda özür metni yazacağını söylediler. Bina ile ilgili yerinde inceleme yapmak istedik Kökez Mahalle Muhtarımızı da bilgilendirmek amacıyla yanına geldik muhtarımızın bürosu da fakülte binasının altında yer alıyor. Muhtarımız da böyle bir olayın mümkün olmadığını bu çıkan haberin asılsız ve yalan olduğunu söyledi. Fuhuşla alakalı polise yapılan bir ihbar olmadığını binaya giriş çıkışların kesinlikle güvenli bir şekilde bekçi kontrolünde yapıldığını müteahhittin bile kontrollü bir şekilde girip çıktığını söyledi. Bu haber bizi ve Serik halkını çok üzmüştür. Sebebi insanlar çevre illerden olsun ilçelerden olsun çocuklarını okumak için gönderecekler. Böyle bir haberi duyduklarında ister istemez panik içinde olacaklar. Serik bu şekilde ifade edilmemeli Serik daha güzel bir şekilde ifade edilmeli. Çünkü Serik yiğitliğinle mertliğinde başkalarının çocuklarına sahip çıkacak kadar namusuyla şerefiyle yaşayan bir memleket biz gerçekten çok üzüldük. Bu haberin yanlış bir haber olmasından ve Serik’in bu şekilde ifade edilmesinden dolayı Serik halkından özür dilemeleri talep ettik inşallah bu haberin yalan olduğu açık ve nettir. Kimse bu habere inanmamalı çünkü Serik kendini ispatlamış bir ilçedir “dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadın Çiftçiler Yarışıyor İlçe Finali yapıldıÖnceki Haber

Kadın Çiftçiler Yarışıyor İlçe Finali ya...

Coşkun; “Serik’imizin ve halkımızın değerleri hiçe sayılmıştır”Sonraki Haber

Coşkun; “Serik’imizin ve halkımızın değe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar