Din Görevlileri Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Din Görevlileri Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı
Serik Müftülüğü Mayıs ayı toplantısı Müftü Dr. Mehmet Malkoç başkan lığında Müftülük salonunda yapıldı.

Serik Müftülüğü Mayıs ayı toplantısı Müftü Dr. Mehmet Malkoç başkan lığında Müftülük salonunda yapıldı. Toplantının ilk bölümünde Ramazan ayından önce  ki son toplantı olduğu için özellikle camilerin her zamankinden daha temiz ve personelin daha hazırlıklı olması gerektiği hususu ve diğer idari konular görüşüldü. İkinci bölümünde ise Kepez Müftüsü Hüseyin Avni Böge ve Kur’an Kursu Öğreticileri 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları ile ilgili tecrübe paylaşımı yaptılar.

 

 Kepez Müftüsü Hüseyin Avni Böge, yaptığı konuşmada; “2015 yılında 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında ulaştığımız noktadan çok mutlu olduk, 33 Kur’an Kursu açtık. 55 sınıf ile eğitime devam ediyoruz. Bu kurslarda 800 tane 4-6 yaş grubu çocuklar eğitim görüyor. Hedefleriniz önümüzdeki yıl sınıf sayısını 70 e, öğrenci sayısını 1000’e çıkarmak. Geçen hafta 4-6 yaş grubu çocukların ve ailele rinin katılımıyla Kepez Turgut Özal Kapalı Spor Salonunda büyük bir coşkuyla çocuk şöleni düzenledik. Orada yaşanılan mutluluk kelimelerle anlatılamaz”dedi.

 

Kuran Kursu Öğreticileri de sunum yaparak tecrübelerini paylaştılar. Son bölümde Serik İmam Hatip Lisesi Platform Başkanı İzzet Yılmaz, Başkan Yrd. Ali Ay, İmam Hatip Ortaokulu Md. Rahmi Merdun, İmam Hatip Lisesi Md. İsmet Karakaya, imam hatip ortaokulu ve lisesi öğrenci sayıları ve başarıları hakkında bilgilendirme yaptılar. Önümüzdeki yıl için İmam Hatip okullarının tanıtımında din görevlilerinden destek istediler. Müftü Malkoç ise, davete icabet edip personeli bilgilendirdikleri için Kepez Müftüsü Böge’ye, Kur’an Kursu Öğreticilerine ve Serik İmam Hatip Lisesi Platformu Başkanı izzet Yılmaz ve ekibine teşekkür etti.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çilek Festivalinde, Vali Vatandaşlara Çilek İkram EttiÖnceki Haber

Çilek Festivalinde, Vali Vatandaşlara Çi...

Müftü Malkoç’un Berat Kandili MesajıSonraki Haber

Müftü Malkoç’un Berat Kandili Mesajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar