Durdu Ardıç “Şehide Mektup” İsimli Eseri İle Antalya Birincisi Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Durdu Ardıç “Şehide Mektup” İsimli Eseri İle Antalya Birincisi Oldu
Törende Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu Müdürü Hüseyin PÜSELİ, kompozisyon dalında Antalya birinciliği ödülü alan 7/C sınıfı öğrencisi Durdu ARDIÇ ve ailesi de hazır bulundu. ’Şehide Mektup’ isimli eseri ile Antalya birinciliğini elde eden Durdu Ardıç törene katılanlara duygu dolu anlar yaşatırken bazı davetlilerin gözyaşlarına engel olamadığı görüldü

Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, İl Emniyet Müdürü Cemil TOMBUL, Antalya Garnizon ve 3. Piyade eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa KAYA, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ahmet YURDAGÜL, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetlilerin katıldığı Jandarma Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümü, Antalya İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.


Törende Döşemealtı ilçesinden gelen halkoyunları ekibi de kısa bir gösteri sundu. Diğer taraftan Antalya Valisi Münir KARALOĞLU ve İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ahmet YURDAGÜL, görevi sırasında şehit düşen askerlerin yakınlarının çocuklarına bisiklet hediye etti.


Tören, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177’nci yılı nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesi ve jandarmanın sahada kullandığı ekipmanların kurulan stantlarda sergilenmesiyle devam etti.

Törende Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu Müdürü Hüseyin PÜSELİ, kompozisyon dalında Antalya birinciliği ödülü alan 7/C sınıfı öğrencisi Durdu ARDIÇ ve ailesi de hazır bulundu. ’Şehide Mektup’ isimli eseri ile Antalya birinciliğini elde eden Durdu Ardıç törene katılanlara duygu dolu anlar yaşatırken bazı davetlilerin gözyaşlarına engel olamadığı görüldü. Eserin okunmasından sonra Antalya Vali Yardımcımız Sayın Mehmet KURTOĞLU öğrencimize ödülünü taktim etti. Tören sonunda Antalya Valisi Sayın Münir KARALOĞLU sergi standını gezerek öğrencimizin eserini inceledi. Tören iftar yemeği ile son buldu.

Gazetemiz olarak bu vesile ile hem Jandarma Teşkilatımızın 177. Yıldönümünü hem de ilçemizi böyle anlamlı bir günde en iyi şekilde temsil eden değerli öğrencimiz Durdu Ardıç’ı tebrik ediyoruz.

 

 

 

ŞEHİDE MEKTUP

Uzanmışım yatağa, bir elimde telefon bir elimde kumanda kanalları gezerken gözüm takıldı şanlı bayrağa sarılmış tabutlara. Utandım, doğruldum önce, çeki düzen verdim halime. Şu rahatlığı kime borçluyum, ben rahatken kimler huzursuz diye düşündüm bir bir.

Benim, evimin,vatanımın bekçisi! Sen uykuya hasret giderken kutlu görev başında ben yayılmışım, bırakmışım derslerimi, sorumluluklarımı bir yere. Senin annen her an senin için duadayken Ben annemi üzüyorum umarsızca.

Huzur senin diğer adın aslında.sen varsan görev başında; huzur,dirlik,var vatan toprağında. Bu vatan toprağı nefes alsın diye son nefesini veren nice yiğitlerin huzuru kaçmış, evinden barkında. Analar vatan sağ olsun diyerek vatan toprağının kara bağrına evlatlarını koyarken yine vatan toprağını evlat diyerek basmışlar bağrına. Çanakkale ruhu, kaybetmemiş bir milletin torunları olduğunu sen hatırlattın bana. Şimdi aldım kalem kağıdı yazıyorum  ya bunları sana, içimde nice sözler veriyorum senin gibi olacağıma, senin geride bıraktıklarını koruyacağıma.  Daha asker ocağına gitme çağında olmasam da evimde,okul sıramda,sokakta senin gibi asker olacağım.

Hani büyük şair Mehmet Akif demiş ya:

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker,

Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer,

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi,

Bedrin aslanlrı ancak bu kadar şanlı idi

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın,

Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın.

İşte sen bu mısraların kahramanısın,Sen ölmeyen yaşayan, tarihimizde yeri alan şanlı yiğitsin.

 

Evet her mesleğin kendine has zorlukları vardır. Öğretmenliğin,doktorluğun,mühendisliğin… Ama unutmayalım ki vatanımızda güvenlik güçlerinin,jandarmanın görev ve sorumlulukları bir kat daha fazladır. O yüzden onlara gereken desteği ve değeri vermeliyiz. Fedakar olan bu yiğitleri hiçbir zaman unutmamalıyız. Umarım kuruluşun 177.yılında jandarma hak ettiği değere, maddi ve manevi ödüllere kavuşur.  İyi ki varsın,başımızdan eksik olmayasın jandarma.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Ülkü Ocakları Terörü KınadıÖnceki Haber

Serik Ülkü Ocakları Terörü Kınadı

Kozan, “Üreterek Büyüyen Türkiye”Sonraki Haber

Kozan, “Üreterek Büyüyen Türkiye”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar