Eğitimde Yeni Bir Atılım : Yedisu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eğitimde Yeni Bir Atılım : Yedisu
11/07/2017 tarihinde resmi açılışı olan Özel Yedisu Koleji halkımız tarafından ilgiyle karşılandı. Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bölümlerinin bulunduğu Özel Yedisu Kolejinde öğrenci kayıtları devam etmektedir.

Özel Yedisu Koleji Okul Müdürü Emin Okudan :“ Yeşilin maviye selam durduğu güzel ilçemizin eğitimdeki en önemli ihtiyaçlarından birisi de özel okul ihtiyacıydı. Özellikle ilkokul ve ortaokulda seçenek kısıtlı olduğundan veli karar vermekte zorlanıyordu. İlçe dışında kendine alternatifler arıyordu. Biz de bu eksikliği gördüğümüzden Serik’te bu ihtiyacı gidermek için özel okul açmaya karar verdik.” sözleriyle bu yola nasıl çıktıklarını anlattı.“ Eğitim, öğrencilere istendik davranışları kazandırma sürecidir. Bu süreç evresinde hiçbir öğrenciden vazgeçmeden pekiştireçler kullanarak, onlara rol model olup, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven, sorumluluklarını bilen dürüst ve başarılı öğrenciler yetiştirmek hedefimizdir.” diyen Okudan, bu yolda ne kadar kararlı olduklarını belirtti.

Okul Müdürü Emin Okudan sözlerine şöyle devam etti :“Özel Yedisu Koleji olarak öğrencilerimizi olabileceğinin en üst seviyesine taşıyarak öğrenme isteğinin yaşam boyu öğrenme bilinci ile pekiştirildiği, gelişiminin desteklenip gerekli rehberliğin yapıldığı, karşılaşabilecekleri sorun ve alacağı sorumluluklara hazırlıklı olmayı sağlayan, insana, doğaya ve tüm kültürlere anlayışlı, hoşgörülü ve saygılı olmayı öğreten , düşünce ve ifade özgürlüğünü özümseten, uluslararası kalite normlarında eğitim sağlamak temel varlık sebebimizdir.  Öğrenemeyen öğrencinin olmadığı, her öğrencinin öğrenme süresinin farklı olduğu bilinci içinde olduklarını belirten Okudan; Her öğrenciye sağlam bir özgüven kazanmaları için hak ettiği değeri verip sınıfta, okulda “İnsan sevdiğinden korkar; ama korktuğunu sevmez.” ilkesiyle hareket ederek daha başarılı öğrenciler yetiştireceğiz dedi.

 

Okul müdürü Emin Okudan; Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanan, eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, bilgiye ulaşabilen ve bilgiyi kullanabilen, üretebilen, girişimci, kişisel ve sosyal değerlere önem veren, anlayan, anlatan, soran, sorgulayan, sorun çözen bireyler yetiştireceklerini,Ayrıca      “Her çocuk matematiği öğrenebilir.” ilkesinden hareketle günlük hayatta matematiği kullanabilen, problem çözebilen, çözümlerini ve düşüncelerini paylaşabilen, ekip çalışması yapabilen, matematiğe yönelik olumlu tutum geliştiren öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

YABANCI DİL

Okul  Müdürü Emin Okudan: Öğrencilerin dünyadaki gelişme ve değişmeleri izleyebilecek düzeyde yabancı dil öğrenebilmelerini sağlayacağız. İngilizcede ana sınıfından başlayarak tam öğrenmeyi hedefleyeceğiz. Almancada 3.sınıftan başlayarak farkındalık yaratma hedefimiz olacak. 5.sınıfta ise yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulayacağız, dedi. Okudan ayrıca:  Ana sınıfından itibaren müzik dersi olacak. Bunun sonucunda her öğrencinin bir müzik aleti çalmasını hedefliyoruz. Yine  anasınıfından itibaren görsel sanatlar dersi olacak. Duygu ve düşüncelerin görsel sanatlar yoluyla nasıl ifade edilebildiğini öğretip öğrencilere yaptıkları görsel sanat çalışmasının değerli olduğunu fark ettireceğiz,  dedi.   Okul  Müdürü Emin Okudan; anasınıfından itibaren Beden Eğitimi ve Spor dersi olacağını, öğrencilere spor bilinci aşılayarak onların ilgi ve yeteneklerine göre en az bir bireysel ya da takım sporunda ilerlemelerini  hedeflediklerini belirtti.

 

EĞİTİM-ÖĞRETİM DESTEĞİ

Okul  Müdürü Emin Okudan, özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek olan eğitim ve öğretim desteği için Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanacak tarihlerde (ağustos ayı içinde) öğrenci velilerinin öğrencinin kayıtlı olduğu okula başvuru yapabileceklerini belirtti. Okul  Müdürü Emin Okudan: Eğitim-öğretim desteğinden yararlanan öğrenciler Özel Yedisu Kolejinin anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bölümlerini tercih ederek kaliteli eğitimden faydalanabileceklerini ifade etti.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çömezoğlu’ndan Hayvan üreticisine ziyaretÖnceki Haber

Çömezoğlu’ndan Hayvan üreticisine ziyare...

 Fina 2017 Şampiyonları Serik, Belek’te HazırlandıSonraki Haber

Fina 2017 Şampiyonları Serik, Belek’te...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar