Gökçen Enç Serik’te ziyaretlerde bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gökçen Enç Serik’te ziyaretlerde bulundu
Antalya Ak Parti milletvekili Gökçen Enç beraberindeki kalabalık bir ekiple Serik ilçesi Kırbaş, Kozan Gökveliler, Dorumlar, Akçapınar ve Töngüşlü mahallelerinde ziyaretlerde bulundu.

Antalya Ak Parti milletvekili Gökçen Enç beraberindeki kalabalık bir ekiple Serik ilçesi Kırbaş, Kozan Gökveliler, Dorumlar, Akçapınar ve Töngüşlü mahallelerinde ziyaretlerde bulundu. Enç son olarak Gebiz bölgesinde Töngüşlü mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

 

BİR HAFTA DİNLENİN SONRA SEÇMENLERİNİZ İLE BULUŞUN

Töngüşlü Mahalle sakinlerine konuşma yapan Enç şunları söyledi, “Referandum döneminde burada yine bir toplantı yapmıştık akşam saatiydi ama bugün buraya bu sıcakta geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Geçen hafta itibariyle meclis 2 ay tatile girince biz köy programlarına başladık.  1 Ekim’e kadar kanun yapma süreci yok meclis tatilde. Buna istinaden Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla şöyle söylediler, “Bir hafta dinlenin bir hafta tatil yapın arkasından seçim bölgelerinize gidin ve seçmenlerinizle buluşun” zaten biliyorsunuz Ak Parti olarak bizim boş vakitlerimizde zaten biz meclis çalışmalarından arta kalan zamanda seçmenlerimiz ile buluşuyoruz. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız buna özel hassasiyet gösteriyorlar. Yani Ak Parti’de milletvekili olmak öyle yan gelip yatmak değil. Çalışmıyorsan Ak Parti’de milletvekili olmayacaksın, ilçe başkanı olmayacaksın, il başkan yardımcısı olmayacaksın, meclis üyesi olmayacaksın, belediye başkanı olmayacaksın ya çalışacaksın ya çalışacaksın.

HAMDOLSUN ANTALYA’DA 42 SABİT OYUMUZ VAR

Zaten çerçevede de 2002 yılında partimiz ilk kurulduğu zaman Antalya’da oyumuz 21 idi şu an da hamdolsun 42 sabit oyumuz var. Buda tabi ki çalışmanın karşılığı, sadece çalışmakla da olmuyor. Yollar yapabilirsiniz, köprüler yapabilirsiniz, okullar yapabilirsiniz ama vatandaşın gönlüne girmediğiniz sürece sizlerin hayır dualarınızı almadığımız sürece bizim siyaset yapabilme şansımız yok. Yol yapılır, su kanalizasyon yapılır her şey yapılır ama burada mesele insanlara dokunmak. İnsanların derdiyle vatandaşın derdiyle dertlenmek gerekir. Bizde bu mahalleye bugün Kırbaş köyünden başladık çalışmamıza Serik’te biliyorsunuz 47 tane köy var daha doğrusu mahalleye dönüştü. Biz inşallah bu iki aylık süreçte bu mahallenin hepsine giderek ziyaretlerimizi tamamlamayı düşünüyoruz. Ne yapıyoruz gittiğimiz yerlerde önce genel bir değerlendirme yapıyoruz ardından da sizleri dinliyoruz. Bugün kalabalık bir ekiple sıcağa rağmen ciddi bir çalışma yapıyoruz. Dertlerinizi dinleyip isteklerininiz yerine getirilip getirilmediğini takip ediyoruz. Seçimden seçime gelen bir milletvekili ve belediye başkanı profilinden çok halkın içinde olan profil için çabalıyoruz.

 

AK PARTİ’DE YORULAN YOLUN KENARINA ÇEKİLEBİLİR

Zaten Ak Parti’nin siyaset argümanında da bu var sürekli vatandaşın içinde olmak biz bu durumdan şikayetçi değiliz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da yorulan kenara çekilebilir diye ifade etti. O yüzden vatandaşa hizmet etmek bizim asli görevimiz, dinlemek asli görevimiz ve bundan da onur duyuyoruz. Sizlerle olmak bizi çok mutlu ediyor. Dorumlarda küçük bir kanalın içinde yüzen çocuklar gördük, çocukların o halini görmek benim için çok muhteşem bir şey çok keyif verici bir şey onlarda sohbet etmek güzel. Zaten sizlerden birisiyiz bizlerde yörüğüz. Tabi Türkiye siyasetini televizyondan takip ediyorsunuz ciddi bir ayrışma var. Bir taraftan Hdp ile Cumhuriyet Halk Partisi aynı hareket ediyor. Bir taraftan Milliyetçi Hareket Partisi’nin vermiş olduğu destek ile iç tüzük ve uyum yasaları geçecek tabi burada onlara da bir teşekkür etmek lazım.

MHP GENEL BAŞKANI VE EKİBİNE TEŞEKKÜRLER

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Bu noktada duruşları çok net oldu vatansever bir duruş sergilediler. İki tane Hdp li milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesi konusunda MHP ile biz kabul oyu kullandık ama diğerlerinin ne oyu kullandığını zaten siz televizyonlardan izliyorsunuz. Zor süreçlerden geçiyoruz Sayın Cumhurbaşkanımız zaten diyor “Topunuz gelin” diye gerçekten topu geldi ve hepsi ile mücadele ediyoruz. Ama şunu bilmenizi istiyorum bizim çocuklarımızın geleceğinin aydınlık olması için daha rahat bir ülkede yaşamaları için biz bu sıkıntıları çekeceğiz. Bilhassa bu süreç bitecek bir taraftan Fetö operasyonları bir taraftan PKK’nın Sayın İçişleri Bakanımızın ciddi mücadelesi sizlerin desteği sayesinde PKK ile çok önemli mesafeler kat ettik. Onların özellikle girilemez dedikleri yerlere girip teröristleri yok etmeye başladık. Bitmeyecekler devam edecekler çünkü onları besleyen başka yapılar var.

 

BİZ HERŞEYİ DÖRT DÖRTLÜK YAPTIK DİYEMEYİZ

Ama bizimde bu ülkeyi terk etmeye niyetimiz yok Ülkemizi böldürmeye niyetimiz yok. Kanımızın son damlasına kadar terörle mücadeleyi inşallah sürdüreceğiz. Çocuklarımıza bağımsız ekonomik anlamda daha gelişmiş bir ülke bırakmakta kararlıyız. Allah Cumhurbaşkanımıza ve ekip arkadaşlarına uzun ömürler versin inşallah. Tabi sorunlar var biz hiçbir zaman iddia etmiyoruz her şeyi dört dörtlük yaptık demiyoruz. Fakat verdiğimiz sözlerinde yerine geldiğini görmek bizi mutlu ediyor. Biz sözlerimizin takipçisiyiz bir Ak Partili ya söz verir tutar ya da söz vermez yani başka bir alternatifi yok söz verdiği zaman tutmak zorunda çünkü ben 2018 – 2019 yılında yine buralara geldiğim zaman yüzümün kara çıkmasını istemiyorum elimizden gelenleri inşallah yapıyoruz ben sizleri dinlemek istiyorum teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Enç’in konuşması ardından karayolları müdürlüğünce yapılan yol çalışmaları hakkında istek ve önerilerini getiren bazı mahalle sakinleri yol çalışması kapsamında kaldırım yapılmasının faydalı olacağını yaya öğrenciler ve vatandaşlar için gerekli olduğunu dile getirdi. Bazı mahalle sakinleri ise kaldırımların yolları daralttığını yolun işlek olduğunu ve kaldırım kenarına yapılacak olan parkların kazaya sebebiyet vereceği yönünde oldu. Konuyla ilgili söz alan Töngüşlü muhtarı Hüseyin Büyükak “Biz burada yol yapımını istediğimizde kaldırım olmasını bizzat talep ettik, bu bölgede taşımalı eğitim olmadığı için öğrencilerimiz okula gidip gelirken kaldırımda gitmeleri ve vatandaşların camiye giderken yine kaldırım kullanmaları daha uygun olacaktır. Ricamız araçların hızlı geçmesi için hız engelleyici barikat kurulması ya da okul ve cami önüne butonlu yaya geçidi için kırmızı ışık yapılmasını rica ediyoruz. Aynı zamanda burada daha önce yaşlı çiftçilerimiz için kolaylık oluyordu. Tarım ilçe Müdürlüğünden gelen ekipler işleri mahallemizde çözüyordu. Başbakan değişince yaşlıların ayağına gelen hizmet geri çekildi sizden ikinci bir ricamızda sayın vekilim bu hizmete tekrardan geri kavuşmaktır” dedi.

 

FİKRİ ŞİMŞEK’TEN VEKİL ENÇ’E JEST

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç’in Töngüşlü mahallesi ziyaretinde çiçek vererek hoşgeldiniz diyen Gebiz Yunuslar mahallesi eski muhtarı Fikri Şimşek, Enç’in konuşma yaptığı sırada bir tepsi baklavasını arabasından getirerek mahalle sakinlerine ve milletvekili ve beraberindeki ekibe ikram eden Şimşek’e Gökçen Enç konuşmasını keserek “Görüyorsunuz değil mi bakar mısınız muhtara bakar mısınız ne kadar düşünceli muhtara bir alkışlayabilir misiniz” dedi.

Ak Parti milletvekili Gökçen Enç’in Serik’te yaptığı mahallesi ziyaretlerine İlçe Başkanı Hasan Kozan, İl Başkan Yardımcısı Osman Dirican, Antalya Büyükşehir Serik Koordinatörü Ramazan Etli, Serik Belediyesi Başkan Yardımcısı Erhan Yılmaz, Töngüşlü Muhtarı Hüseyin Büyükak partililer ve vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kasap Kadir dualarla açıldıÖnceki Haber

Kasap Kadir dualarla açıldı

AspenGoS sporcuları başarıya doymuyorSonraki Haber

AspenGoS sporcuları başarıya doymuyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar