Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor
Okul aile birliği yönetim kurulu Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulunu daha tercih edilen başarılar ile dolu bir okul olması için şimdiden çalışmalara başladı.

Okul Aile Birliği Başkanı Belpınar Mahallesi Muhtarı Bayramali KURT gazetemize yaptığı açıklamada’’ Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu ve Hacı Mustafa Bankoğlu İmam Hatip Ortaokulu ailesi olarak en önemli amaçlarının paydaşlarımızın okulumuza gülerek gelip üzülerek gitmesidir diyerek yapılan çalışmalar sayesinde Okulumuzun akademik, kültürel ve sportif başarıları artmış olup başta Okul Müdürü Hüseyin Püseli’ye tüm öğretmenlere ve personele teşekkür etti. Geçen sene okulumuz bünyesinde okulumuz öğrenci aldığı mahallelerde yerinde hizmet vermek amacıyla açılmış olan İmam Hatip Ortaokuluna kayıtların devam ettiğini vurgulayan KURT Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu bünyesinde bulunan İmam hatip ortaokulu öğrenci sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtip öğrencilerin ve velilerin neden Hacı Mustafa Bankoğlu İmam Hatip Ortaokulunu tercih etmelerini gerektiğini ve nasıl bir eğitimin verildiği konusunda merak edilenleri maddeler halinde sıraladı.

 

NEDEN İMAM-HATİP ORTAOKULU

İmam Hatip Okullarının temel gayesi nedir?

İmam Hatip Okullarının temel gayesi kendisi ve yaşadığı toplum için bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, inançlı gençler yetiştirmek; 21. yüzyılda gelişen ihtiyaçlara cevap verecek bireyler olarak onları hayata hazırlamak; insana değer veren, problemlere çözüm üretebilen milli ve manevi değerlerini koruyan ve geliştiren kişilikli insanlar olarak onları yetiştirmektir.

 

 

İmam Hatip Okulları nasıl bir programa sahiptir?

İmam Hatip Okulları sosyal, beşeri, fen bilimleri ile birlikte İslami ilimleri aynı müfredat altında göstermesi bakımından Türkiye’ye özgü bir tecrübedir.

Normal ortaokullarda görülen zorunlu derslerin tamamı İmam Hatip Okullarında var mıdır?

Evet, zorunlu derslerin tamamı İmam Hatip Okullarında mevcuttur. Öğrencilerimiz diğer ortaokul ve lise öğrencilerinin sahip oldukları bilginin yanı sıra İslam dininin temel kaynaklarını ve yöntemlerini doğru kaynaklardan ve formasyon sahibi eğitimcilerden edinmektedirler.

İmam Hatip okullarında yabancı dil eğitim var mıdır?

Evet, İmam Hatip Okullarında en az iki yabancı dil öğrenilebilmektedir. Arapça’ nın yanı sıra İngilizce de öğrenilebilir.

Aileler niçin İmam Hatip Okullarını tercih etmeli?

Kurumumuz manevi değerlerine bağlı, topluma faydalı, düşünen ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen, hitabeti kuvvetli, araştırmayı seven aktif gençler yetiştirmeyi ilke edinmesiyle ailelerin ve öğrencilerin tercih sebebidir.

Normal ortaokullarla İmam Hatip Ortaokulu arasında ders saati farkı var mı?

Normal okullarda haftalık ders saati 35, İmam Hatip Ortaokullarında 36’tır.

Normal ortaokullardan farklı olarak İmam Hatip Ortaokullarında ek olarak ne gibi dersler vardır?

Arapça, Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler gibi dersler zorunlu olarak  verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’i yüzünden kurallarına uygun bir şekilde öğrenmenin yanında, Kur’an’ın mesajlarını anlamak ve hayata geçirmek için gerekli eğitim ve öğretim verilmektedir.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri Bilgide YarıştıÖnceki Haber

Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri Bilgide Yar...

Mecek, sessizliğini bozarak isyan ettiSonraki Haber

Mecek, sessizliğini bozarak isyan etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar