Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulunda Dünya Tiyatrolar Günü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulunda Dünya Tiyatrolar Günü
Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında öğrencileri derslerde motive etmek ve okulda farkındalık yaratmak, öğrencileri eğlendirerek, okulun sıcaklığını htirmek amacıyla geleneksel tiyatro yarışması düzenledi

Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu   27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında öğrencileri derslerde motive etmek ve okulda farkındalık yaratmak, öğrencileri eğlendirerek, okulun sıcaklığını htirmek amacıyla geleneksel tiyatro yarışması düzenledi. 

 

Tiyatro yarışmasında 10 Oyun sahneye koyuldu. Sınıflar bazında sergilenen oyunlarda hem tatlı bir rekabet ortamı hem de eğlenceli bir ortam vardı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ve eğlendiği gösteriler de öğretmenler ve öğrenciler tarafından oluşan jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda 1.oyun 8.sınıf Drama öğrencilerinin sergilediği ‘kız isteme’ , 2.oyun 6/E sınıfının  oynadığı ‘Köylü şehirli’ 3.olan oyun ise 8/B sınıfının sergilediği ‘Doğum Günü’ adlı oyunlar oldu. Düzenlenen törende dereceye giren öğrencilere ödülleri taktim edildi. Okul Müdürü Hüseyin PÜSELİ , bu tür etkinliklerin öğrencilerin gizli yeteneklerini keşfetmekte çok önemli olduğunu ,öğrencilerin  belki derslerde çok başarılı olmayabildiğini ancak  mutlaka bir yerlerde gizli yetenekleri olduğunu  bunun  spor ,resim , müzik yada tiyatro gibi alanlarda olabileceğini , bunları keşfetmenin de  eğitimcilere düştüğünü ve okulumuzda yapılan bu tür etkinlikler ile bu cevherleri keşfetmeye çalıştıklarını ifade etti.Ve böylece öğrencilerin okula  sevinerek gelip üzülerek gittiği bir okul oluşturmak , toplum karşısında konuşma yeteneklerini otaya çıkarılmak, özgüvenlerini geliştirmek, kendilerini değerli hmeleri için çabaladıklarını söyleyip ,kısa bir sürede 10 oyun sergiledikleri için özellikle emeği geçen Türkçe Öğretmenleri Ayşe KAYA ve Aydın DEMİR’e ayrıca görev alan tüm  öğrencilere teşekkür etti.


 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hollanda Malı Traktörle Kampanya YapıyorlarÖnceki Haber

Hollanda Malı Traktörle Kampanya Yapıyor...

Survivor 2017 Adaya Veda Eden İsim Belli olduSonraki Haber

Survivor 2017 Adaya Veda Eden İsim Belli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar