Hayalini Kurdukları Tapular Ayaklarına Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hayalini Kurdukları Tapular Ayaklarına Geldi
Serik’de tapu sorunu tarih oldu.70 yıldır çözümlenemeyen tapu sorunun çözümlenmesiyle Serik Festivalleri kapsamında gerçekleşen tapu şöleninin ardından vatandaş tapularına kavuşmaya başladı. Başkan Çalık ve ekibi vatandaşı evinde ziyaret ederek yıllardır hayalini kurdukları tapuları kendi elleri ile teslim etti.

ÇALIK “TAPU SORUNU TARİHE GÖMÜLDÜ”    

Tapu meselesinin çözüme kavuşması ile Başkan Çalık ’’Söz verdiğimiz gibi Cumhuriyet tarihi ile yaşıt ve ilçenin kanayan yarası olan tapu sorununun çözümü için çalışmalara başlamıştık. 4 yıllık çalışmalarımızın sonucunda ilçemizin imar yönünden gelişmesi için 70 yıllık tapu sorununu tarihe gömerek hamd olsun halkımıza verdiğimiz sözü tuttuk.

Geçtiğimiz günlerde 2018 Serik Festivalleri kapsamında vatandaşlarımıza hayalini kurdukları tapuların müjdesini vermiştik ve bir kısım vatandaşlarımıza tapularını orada teslim etmiştik. Fakat bu sorun yaklaşık 22 Bin kişiyi ilgilendiren büyük bir sorun. Tüm tapuların bir anda çıkarılması ve dağıtılmasının imkânı yok. Tüm ekiplerimiz çalışıyor ve tapular çıkarılıyor. Bizde hak sahiplerine tapularını kendi ellerimizle teslim ediyoruz. Orta Mahallemizde oturan Mehmet Bedelci ağabeyimizi evinde ziyaret ederek tapusunu teslim ettik. Hayırlı olsun” dedi.

 “HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

Bedelci: “1954’den bugüne iktidara gelenler tarafından tapu sorununun çözülmesi için sözler almıştık, fakat bir türlü sonuç alamamıştık. Hakkımız olan tapuları bu kadar yıl sonra alacağımıza inanmıyorduk. Çok zor zamanlar geçirdik. 70 yıldır bizle kimse ilgilenmedi. Belediye başkanımız Ramazan Çalık göreve geldiğinde bu konunun çözümü için bizlere söz vermişti. Ne yalan söyleyeyim başkana inanıp güveniyorduk fakat yıllardır çözülemeyen bir problemin bu kadar kısa bir sürede çözüleceğine ihtimal vermiyorduk. Allah emeği geçenlerden razı olsun yıllar sonra evlerimizde huzur içinde oturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’te Sanat Günleri Devam EdiyorÖnceki Haber

Serik’te Sanat Günleri Devam Ediyor

Deniz Kuvvetleri Günü – Preveze Zaferi (Barbaros Günü)Sonraki Haber

Deniz Kuvvetleri Günü – Preveze Zaferi (...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar