Haydi, Çocuklar Hayvanat Bahçesine

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haydi, Çocuklar Hayvanat Bahçesine
Serik Belediyesi sosyal projelerine bir yenisini daha ekledi. Manavgat Ilıca Mahallesinde bulunan Discovery Park indirim protokolü imzalandı.

Serik’te çocuklara ve gençlere yönelik sosyal etkinlikler kapsamında Serik Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeyle burada bulunan evcil ve vahşi doğaya ait birçok hayvanın çocuklar tarafından doğru tanınması ve hayvan sevgisini aşılamayı amaçlıyor. Proje için Manavgat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi’nde bulunan Discovery Park ile (Hayvanat bahçesi) geçtiğimiz günlerde protokol imzalayan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, şimdide Discovery Park’ı (Hayvanat bahçesi)  ziyaret ederek yerinde inceledi.

 

 İncelemelerde bulunan Belediye Başkanı Çalık’ a Serik ilçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Serik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şahin Bilgi ve belediye birim müdürleri eşlik etti. Başkan Çalık, burada Hayvanat Bahçesi, Dinopark, Akvaryum, Teraryum (Sürüngenler) Parkı, Cartoon Park, Kuş Cenneti, Timsah havuzu, Deve Kuşu Çiftliği ve fok balığı ile yapılan su şovu gösterisini ilgi ile izledi.

 

Aynı zamanda rehabilitasyon merkezi olan tesis, doğada temel yetilerini kaybetmiş hayvanların burada uzman veterinerler ve hekimler tarafından tedavileri yapılarak tekrardan doğal yaşam alanlarına kavuşturuluyorlar.

 

ÇALIK; ‘‘ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK İSTİYORUZ’’

Discovery Park’ın özellikle çocukların çok seveceği bir park olduğunu belirten Başkan Çalık; ‘‘Serik’te çocuklarımıza ve gençlerimize sosyal aktivitelerde bulunması için Discovery Park (Hayvanat Bahçesi) işletmesi ile protokol yaptık.

‘‘0-12 YAŞ GRUBUNA ÜCRETSİZ’’

Antlaşma gereği 0-12 yaş grubuna ücretsiz olmak üzere diğer yaş grubuna 50 indirimli olarak bilet dağıtacağız. Amacımız Belediyecilik alt yapı hizmetlerinin yanında bu tür etkinliklerle çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal etkinliklerde yer almalarını sağlamak. Başlattığımız projeyle çocuklarımız ve gençlerimiz, hem doğada yer alan canlıları tanıma şansı bulacak hem de eğlenme imkânı bulacak. Ayrıca kırsal mahallelerimizde yaşayan çocuklarımızı da unutmayarak onlar içinde 31 Mart 2018 tarihine kadar ücretsiz geziler düzenleyerek, faydalanmalarını sağlamış olacağız ’’ dedi. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’te Öğretmenlere Eğitim VerildiÖnceki Haber

Serik’te Öğretmenlere Eğitim Verildi

Çalık, Engelliler Gününde Çalışanlarını UnutmadıSonraki Haber

Çalık, Engelliler Gününde Çalışanlarını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar