İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yeni yıl mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya yeni yıl mesajı
Antalya İl Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA’nın Yeni Yıl Kutlama Mesajı : ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunları bozduğumuz bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Her yeni yıl; başarının, güzelliğin, mutluluğun, zenginliğin ümit edildiği, kardeşlik ve dostluk bağlarımızın pekiştiği, sorunların aşılması, müreffeh ve daha aydınlık yarınlara ulaşılması yolunda inançların güçlendiği, beklentilerin arttığı, yeni isteklerin filizlendiği bir yıldır. Geride bırakacağımız yıl ise, yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın değerlendirilmesi ve yeni hedeflerin belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Antalya’da yeni bir yılı karşılamanın sevincini tüm Antalyalı hemşerilerimizle paylaşıyor, yeni yılın ilimize, ülkemize, yaşadığımız coğrafyaya ve nihayetinde tüm dünyaya barış, huzur ve güzellik getirmesini temenni ediyor, yeni yılın ülke olarak mevcut sorunlarımızın tümüyle çözüldüğü, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği, toplumsal hayatımızda saygının, hoşgörünün, kardeşliğin ve sevginin daima hakim olduğu bir yıl olacağına inanıyorum.

 

Ülkemizin huzur ve güvenliğine kastedecek her türlü saldırıya karşı daima hazırlıklı, donanımlı ve güçlü olma zorunluluğumuzu asla unutmamalıyız.

 

Emniyet Teşkilatı olarak; yasadışı her türlü oluşum ve yapılanmalara ve vatandaşlarımızın üzerinde lokal nüfuz ve baskı alanları yaratmak isteyen gruplara karşı bugüne kadar yürüttüğümüz kararlı mücadelemizi 2018 yılında da aynı inanç, azim ve kararlılıkla sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Şüphesiz bu mücadeledeki en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımız vatandaşlarımızın bizlere verdiği ve de vereceği destektir.

 

Emniyet Müdürlüğü olarak; hizmetin en iyisine layık olan Antalyalı vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla, yılın 365 günü olduğu gibi 24 saat görev başında olacağımız yeni yılda da, halkımızın karşılaşacağı her türlü asayiş, güvenlik, terör ve trafik olayları ile ilgili ihbar, şikâyet ve yardım talepleriniz için 112 Acil Çağrı Merkezinin yönlendirdiği 155 Polis İmdat telefonu her an hizmetinizde olacaktır.

 

İlimizde, yılbaşı gecesinde de hiçbir üzücü olayın yaşanmaması için, her zaman olması gerektiği gibi vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını, alkollü şekilde direksiyon başına geçmemelerini, sağlık ve güvenlikleri için çalışan görevlilerimizin yönlendirmelerine destekçi olmalarını ve uymalarını özellikle rica ediyor ve “Lütfen, soruna değil çözüme ortak olunuz” diyoruz.

 

Unutulmamalıdır ki; bir anlık hata, dikkatsizlik, öfke ya da yanlış karar sonrası meydana gelen olaylar sonucunda, vatandaşlarımız ya hayatlarını kaybetmekte, ya da engelli durumuna gelmekte ve nihayetinde bütün bir aileyi ve kendi hayatlarını ömür boyu etkileyen olumsuzluklar ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

 

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin bizim için çok önemli ve değerli olduğunu, Emniyet Teşkilatı olarak varlık sebebimizin de zaten bu olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

 

Bu vesile ile; vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna kanlarını ve canlarını feda ederek şehitler ve gaziler kervanına katılan polis, asker, sivil tüm kahraman evlatlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, siz değerli vatandaşlarımızın yeni yılını şahsım ve personelim adına kutluyor, yeni yılın tüm sorunları çözdüğümüz, ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunları bozduğumuz bir yıl olmasını temenni ediyor, ülkemize, milletimize, içinde bulunduğumuz coğrafyamıza ve nihayet tüm dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesini, akan kanların ve gözyaşlarının dinmesini diliyorum.

 

Celal UZUNKAYA
İl Emniyet Müdürü

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Türel’in Yeni Yıl MesajıÖnceki Haber

Başkan Türel’in Yeni Yıl Mesajı

Uslu, Huzurlu ve Bereketli bir yıl olması dileğimleSonraki Haber

Uslu, Huzurlu ve Bereketli bir yıl olmas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar