İYİ Partili Ergüven Yılmaz Aday Adayı Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Partili Ergüven Yılmaz Aday Adayı Oldu
SERİK Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İYİ Partili Ergüven Yılmaz, Serik Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yaptı.

Çandır eski Belediye Başkanı İyi Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ergüven Yılmaz, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde İyi Parti’den Serik Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. 5 Aralık Çarşamba günü müracaatını Antalya İl Başkanlığına yapan Ergüven Yılmaz, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın’a verdi.

Çandır’da 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Ergüven Yılmaz, “Tüm bilgi ve birikimim ile Serik’in 66 mahallesini kucaklayarak Serik’imize daha iyi daha güzel hizmetler sunabilmek için ailemin, yakın arkadaşlarımın desteğini alarak Serik Belediye başkanlığına aday adayı oldum” dedi. Yılmaz, müracaatının ardından yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bugün itibari ile İyi Parti’den Serik Belediye Başkanlığı için adaylık başvurumu yaptım. Öncelikle adaylık başvurumuz, hayırlı olsun. Değerli arkadaşlar; tüm hayatım boyunca devamlı doğrunun ve iyinin yanında oldum. Bugün de doğru yerde iyiliklere vesile olmak için Serik Belediye Başkanlığı’na aday adayıyım. Serik benim için doğduğum ve doyduğum büyüdüğüm bir ilçe ve 20 yılı aşkın bir süredir siyasetin içerisindeyim. Tüm bilgi ve birikimim ile Serik’in 66 mahallesini kucaklayarak, Serik’imize daha iyi, daha güzel hizmetler sunabilmek için ailemin ve yakın arkadaşlarımın desteğini alarak, Serik Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum.

 

Aldığım bu karar ve daha sonra teşkilatımızın aday adayları üzerinde alacağı kararlar; Serik İlçemize, memleketimize hayırlı olur” dedi.

 

Ergüven Yılmaz’ın Antalya İyi Parti binasındaki adaylık müracaatına İyi Parti Belediye Meclis Üyeleri ve Serik’teki bazı muhtarlar da katıldı. İyi Parti Meclis Üyeleri, “İçimizden bir arkadaşımız, Serik Belediye Başkanı aday adayı oldu. Kendisine tam destek veriyoruz” dediler. 

 

ERGÜVEN YILMAZ KİMDİR?

1966 yılında Serik’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çandır Mahallesi’nde tamamladı. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Yılmaz, 1999-2004, 2009-2014 yılları arasında iki dönem Çandır Belediye Başkanlığı yaptı. 2004-2007 yılları arasında MHP Serik İlçe Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra, 2007 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 5. sırada Antalya Milletvekili Adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu. Halen bu görevinde bulunmaktadır. 24 Haziran seçimlerinden önce Milliyetçi Hareket Partisinden istifa edip İyi Partiye üye olan Ergüven Yılmaz, şuanda yaş sebze ve meyve ticareti ile uğraşıyor. Yılmaz, evli ve iki çocuk babası. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türel: “2019’da Suya Zam Yok”Önceki Haber

Türel: “2019’da Suya Zam Yok”

Akıllı: “Siyaset Değil, Hizmet İçin Geldim”Sonraki Haber

Akıllı: “Siyaset Değil, Hizmet İçin Geld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar