Kıçağıl Yayla Sakinlerinin Yol Sevinci

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kıçağıl Yayla Sakinlerinin Yol Sevinci
Serik ilçesi Yumaklar Mahallesi Kıçağıl yaylası sakinleri uzun yıllardır yapılmayan yayla yolunun Serik Belediyesi tarafından yapılmasının sevincini yaşıyor.

Yayla sakinleri 2005 yılında orman yolu olarak açılan yayla yolunun bir bölümünü Büyükşehir belediyesi tarafından asfalt yapılmıştı. Kalan 7 km’lik yolumuzu ise Serik Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde yolun stabilize çalışması ve düzenleme çalışması yapıldı. Buraya uzun yıllardır yolun bozukluğundan dolayı traktör ve kamyon gibi araçlar ile çıkabiliyorduk. Yolumuzun yapılmasından dolayı artık otomobilimiz ile çıkabiliyoruz. Kıçağıl yayla sakinlerinden Rasim Karatoy, Cemil Özcan, Hasan Arıcan, Niyazi Çankaya “Belediye başkanımız Ramazan Çalık’a yayla yolumuzun bozuk olduğunu kendisine dile getirdik. Yaylamıza ziyaretinde bulunan belediye başkanı yolu yaptırmak için ekiplerine talimatı verdi. Serik Belediyesinden gelen ekipler yol çalışmamızı yaptılar. Belediye başkanımıza ve ekiplerine teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Yayla sakinleri doğal güzelliğimiz bozmayalım

Kıçağıl yayla sakileri 1050 metre rakımlı 612 dönüm mera alanına yerleşmiş olan hayvancılık otlağı olarak kullanılan yumaklar Mahallesi sakinlerinin yaylası günüme kadar doğal güzelliği yok edilmeden bugüne kadar yaz aylarında göç ettiklerini dile getirirken “ Biz burada bu güzelliği yok etmemek için betonlaşmaya her zaman karşı olduk. Yumaklar mahalle sakinleri burada yayla evi yapmak istiyorsa ahşaptan çardak olarak yapıyor. Fakat yayla sakinleri olarak imece usul ile yaptığımız caminin etrafına yapmış olduğumuz tel örgüler yıprandı. Yetkililerden ricamız camimizin tel örgü ile yine bizlerinde desteği ile çevrilmesini istiyoruz. Aynı zamanda cami avlusu içerisine yeşillendirilmesi için ağaç istiyoruz. En önemlisi tüm yayla sakinlerinin ve günübirlik gelen misafirler için tuvalet ve çöp konteynırı konulmasını Belediye başkanımız Ramazan Çalık’tan istiyoruz” dediler.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sıcakta tarlada kalan karpuz koyunlara yaradıÖnceki Haber

Sıcakta tarlada kalan karpuz koyunlara y...

Kadriye'de Çıkan yangında büyük facia önlendiSonraki Haber

Kadriye'de Çıkan yangında büyük facia ön...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar