Kökalışıklar; “böyle bir başlığın kendi gazetemde çıkmış olmasını Kınıyorum”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kökalışıklar; “böyle bir başlığın kendi gazetemde çıkmış olmasını Kınıyorum”
15 Eylül Cuma günü Serik ilke gazetesinde yayınlanan “Fuhuş Yuvasıydı Eğitim Yuvası Oldu” başlıklı haber ile ilgili ilçe kamuoyunda ve sosyal medyada çıkan sert eleştiriler nedeniyle siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri geçtiğimiz cumartesi günü bir araya geldi.

Konunun değerlendirildiği toplantıda, çıkan ortak kararın yapılan asılsız haberin ilçe örf adet ve değerlerine zarar verdiğini böyle bir yanlışın asla kabul edilemediğini ve ayrıca sosyal medyadaki paylaşım ve sert eleştirilerin de ilçe değerlerine zarar verildiği yönünde oldu. İlke Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kökalışlar, açıklamada bulundu.

 

Böyle bir başlığın kendi gazetemde çıkmış olmasını Kınıyorum diyerek sözlerine başlayan Kökalışlar, “Herşey den önce burada bulunanlardan daha fazla üzüntü duyduğumu belirtmek istiyorum. Tüm halkımızdan böyle bir haberin başlığından dolayı özür diliyorum.

Bu affedilemez bir hatadır. Her ne kadar hatayı haberi yazan muhabir yapmış olsa da bu haber başlığı benim gazetemde yapılmıştır. Bundan dolayı sorumluluğu da bana aittir. Her ne olursa olsun Serik adına küçücük bir gölge düşürmemek için 1997 yılından bu zamana kadar mücadele ederken böyle bir başlığın kendi gazetemde çıkmış olmasını Kınıyorum.

Gazetemiz yönetimi haberi yazan ve bu başlığı atan gazeteci ile derhal ilişiğini kesmiştir. Haber ve manşet başlığına yapılan her türlü eleştiriyi başımın üstünde tutuyorum. Ne kadar yoğun olursam olayım böyle bir başlığın gazetemde yayınlanmaması gerekirdi.

Bu haber başlığından dolayı üzdüğümüz, zarar verdiğimiz herkesten ve halkımızdan bir kez daha özür diliyorum. Bu haber ile ilgili araştırmamı sürdürüyorum bu haber Serik ilçesine atılmak istenen bir leke gibi görünse de asıl hedefin gazetem ve şahsım olabileceğini düşüyorum" dedi.

 

Düzenlenen toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, CHP İlçe Başkanı Osman Demiroğlu, BBP İlçe Başkanı Halil Güzel, DP İlçe Başkanı Osman Kozan, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatif Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatif Başkanı Ali Gülaydın, Serik Pazarcılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Erdan Çam, Kökez Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir, Orta Mahalle Muhtarı Hasan Ali Kanmaz, Belek Mahalle Muhtarı Memiş Aksu, İşadamı Ayhan Akbaba ve yerel basın mensupları katıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni Eğitim Öğretim Yılı BaşladıÖnceki Haber

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Serik’te 19 Eylül Gaziler Günü KutlandıSonraki Haber

Serik’te 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar