Kozan; Bu millet bir destan yazdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kozan; Bu millet bir destan yazdı
15 Temmuz hain saldırı kutlamarı kapsamı öncesinde yazılı olarak bir basın açıklaması yapan Ak Parti İlçe Başkanı Hazan Kozan, "15 Temmuz sadece bugünlerde değil gelecekte de bir demokrasi zaferi olarak tarihte yerini alacaktır" dedi.

15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Bu zor zamanda tüm vatandaşlarımız, darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde bir araya gelerek bir destan yazmıştır.15 Temmuz sadece bugünlerde değil gelecekte de bir demokrasi zaferi olarak tarihte yerini alacaktır.

 

15 TEMMUZDA NE OLDU ?

7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarına yapamadıkları operasyonu, 2013 mayısında GEZİ PARKI’ında halkı kışkırtmak suretiyle deneyenler, 17-25 Aralık da yargı darbesi yaparak netice almak istediler. Türk silahlı kuvvetleri içerisinde, yıllarca yuvalanmış, FETÖ mensupları emir komuta zincirinin dışına çıkarak 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı bir askeri darbe girişimi başlattı. İstanbul da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri, Atatürk Hava limanı ve İstanbul İl emniyet Müdürlüğü zapt edildi. Ankara da ise başta millet iradesinin temsil edildiği TBMM ne, devletin Milli istihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gölbaşı Polis özel harekât Merkezi gibi stratejik yerlere bombalı saldırılar düzenlendi, her iki şehirde darbeciler, F16 larla, tanklarla, her türlü silahlarla ülkemizin gözbebeği özel hareket polislerimizi, emniyet mensuplarımızı, genç yaşlı karşılarına çıkan vatansever insanlarımızı gözlerini kırpmadan maalesef şehit ettiler.
       

İstanbul ve Ankara da ki TRT binaları işgal edilerek kendisini ‘’YURTTA SULH’ ’konseyi olarak tanımlayan darbeci çete üyelerinin hazırladığı bildiri zorla okutuldu, metnin içerisinde sokağa çıkma yasağının yanı sıra tüm özel yayın organlarının bu bildiriyi okuması dikte edildi. Cumhurbaşkanlığı külliyesi, TBMM, başbakanlık ile belediye binalarına saldırılarda bulunuldu.
         
Cumhuriyet Tarihinde ilk kez darbeci çete tarafından kaçırılan F16 uçaklarından bomba atıldı, ulusal televizyon kanallarından canlı bağlantı ile halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu darbe teşebbüsünün, TSK içinde küçük bir azınlığın kalkışması olduğunu belirtti.

 

HALKIMIZ TEREDDÜTSÜZ SİLAHLARA, TANKLARA KARŞI KOYDU !

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, iradesine sahip çakmak için milletimizi sokaklarda darbeye direnme çağrısında bulundu ve halkımız darbe kalkışmasını engellemek için sokaklara çıktı. Hayatında silahla hiç işi olmayan vatansever insanlarımız dahi, gözünü kırpmadan sokaklara çıktı, kurşunların karşısına dikildiler, tankların altına yattılar, F16’lara karşı koydular.  Hainler, darbeciler silahsız bir şekilde sokağa çıkan halka ateş açtı, İstanbul, Ankara’daki darbe karşıtı protesto ve direniş eylemlerinde 249 sivil hayatını kaybetti, 2193 gazimiz yaralandı. 24 darbeci öldü 30 darbeci sağ ele geçirildi.

15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, Devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir bu zor zamanda her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çevresinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır.

 

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN !

Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarında sevindirmeyeceğiz, Rabbim yar ve yardımcımız olsun tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet Gazilerimize şifalar diliyorum, Birliğimiz daim olsun.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik’te 15 Temmuz anısına vatandaşlar yine nöbet tuttuÖnceki Haber

Serik’te 15 Temmuz anısına vatandaşlar y...

656. Tarihi Kırkpınar’da Serikli Güreşçilerden DereceSonraki Haber

656. Tarihi Kırkpınar’da Serikli Güreşçi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar