Kozan, “Üreterek Büyüyen Türkiye”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kozan, “Üreterek Büyüyen Türkiye”
Serik Ak Parti İlçe başkanı Hasan Kozan yaptığı basın açıklamasında; “Türkiye %4,8 büyüme verisi ile açıklanan ülkeler arasında dünyada beşinci olmuş Avrupa birliği üyesi ülkeden çok daha fazla büyüme başarmıştır." dedi.

Serik Ak Parti İlçe başkanı Hasann Kozan yaptığı basın açıklamasında;"Türkiye %4,8 büyüme verisi ile açıklanan ülkeler arasında dünyada beşinci olmuş Avrupa birliği üyesi ülkeden çok daha fazla büyüme başarmıştır." dedi.

 

Kozan şöyle devam etti; "Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerin ciddi sorunlar yaşadığı 2015 yılının ardından 2016 yılının ilk çeyreğinde küresel ticaretin daraldığı, yatırımın azaldığı ve sermaye piyasalarında çalkantıların olduğu bir dönemde elde ettiğimiz bu büyüme oranı ülkemizi diğer ülkelerden olumlu yönde ayrıştırmıştır. Türkiye ekonomisi hem yüksek oranda büyüyor hem de cari açığını azaltıyor, şimdi ise yüksek oranlarda büyümemize rağmen cari açığımızı azaltabiliyoruz. 2016’nın birinci çeyreğinde %4.8 düzeyinde bir büyüme oranı elde eden Türkiye ,IMF gibi önde gelen uluslararası kuruluşların büyüme beklentilerini geride bırakan bir tablo çizmiştir

 

Üreterek büyüyen bir Türkiye ile yolumuza 2016 da emin adımlarla devam edeceğiz

2015 yılında yaşanan her türlü konjonktüre olumsuzluğa rağmen dünya ortalamasının oldukça üzerinde bir büyüme oranı yakalayan ekonomimiz 2016 yılı ilk çeyreği itibariyle de bu performansını devam ettirmiştir, yılın tamamında bu performansımızı daha ileriye taşıyabilmek için özgüven ile çalışmaya devam edeceğiz, sürdürülebilir bir şekilde üreterek büyüyen bir Türkiye orta vadeli 2016 yılı için öngörülen 4.5 lik büyüme oranını yakalayabilecek hatta üzerine çıkacaktır.

 

Gün birlik ve güçlü olma günüdür.

Son 3 yıldır ülkemizde yaşanan hadiselerinin ekonomiyi yorduğunu farkındayız ama küçülttüğünü asla kabul etmiyoruz, gezi olayları 17 ve 25 Aralık girişimi, bölücü terör eylemleri, Fethullah terör örgütünün yapılanmaları, ardı ardına yaşadığımız 2 genel seçim, Suriye’de ki gelişmeler, Rusya ile olan uçak krizi gibi sorunlar gerçekten yorucu bu dönemi yavaş yavaş geride bırakarak ve yeni bir heyecanla, yeni güçle 2023 hedeflerimize doğru süratle ilerleyeceğiz, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Türkiye’nin yeni gezilere yeni paralel yapılanmalara değil istikrar içinde büyümeye, üretmeye, kalkınmaya ihtiyacı vardır. Gün birlik olma günüdür 2023 hedeflerine süratle ilerleme günüdür.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Durdu Ardıç “Şehide Mektup” İsimli Eseri İle Antalya Birincisi OlduÖnceki Haber

Durdu Ardıç “Şehide Mektup” İsimli Eseri...

İftaiye Aracı Dereye UçtuSonraki Haber

İftaiye Aracı Dereye Uçtu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar