Kpss’ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Yeni Bir Adres Var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kpss’ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Yeni Bir Adres Var
Özel Serik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları tamamen yabancı dil eğitimi vermekteyken muhtelif kurs statüsünde olduğundan 2 seneden beri KPSS eğitimi ruhsatını da bünyesine ekledi.

Kurucu Ayşe Vesile Yazıcı: “ Yaklaşık 183 temsilcilikten 70 tanesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında bu eğitimlere başlayacak. Biz de hem Manavgat hem de Serik temsilciliği olarak bu sene başlıyoruz. Kayıtlarımızı almaya başladık. 15 Ağustos’a kadar erken kayıt dönemimiz devam ediyor. Kurslarımızın genel olarak eğitim kalitesiyle, sistemiyle fark yaratacak, Türkiye çapında önde gelen kurslardan biri olacağını düşünüyor ve planlıyoruz.” dedi.

 

 Amerikan Kültür Kursları olarak şimdiye kadar sadece yabancı dil eğitimi üzerinde çalışmaktaydı. AK Eğitim Kursları ise tamamen 11,12. sınıflar ve mezunlara yönelik olarak Matematik, Geometri, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe gibi dersleri ve ilerisinde de eğitim bilimleri dediğimiz ölçme değerlendirme, öğrenme teknikleri gibi dersleri de verebilecek şekilde planlandı. Kurucu açıklamasında: “Burada aslında Amerikan Kültür’ün baş harflerini kullanıyoruz. ”AK Eğitim” olarak karışıklık olmasın diye, bunu yapıyoruz. Çünkü Amerikan Kültür dediğimiz zaman insanların kafasında hep yabancı dil kursu canlanıyor. Ayrıca yönetmelik değişikliği ile de yabancı isimlerin kullanılmasına sınırlama getirildi yani Amerikan, English, British gibi kelimeleri kullanmamız istenmiyor.  Biz de kafa karışıklığı yaratmasın diye baş harflerimiz olan A ve K’yi kullandık.” dedi.

 

AMERİKAN KÜLTÜR KPSS KURSLARI kurucusu yaptığı açıklamada şunları da belirtti: ”Kitaplarımız Türkiye’de tek; ders anlatan kitaplar. Öğrencilerimize ücretsiz olarak yayınları 3D sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte vereceğiz. Yaklaşık olarak beş yıl önce Amerikan Kültür Kolejleri kuruldu ve bu kolejlerin kitap ihtiyaçlarını karşılamak üzere yayıncılık işine girildi. Türkiye genelinde bir ağ da zaten var. Dolayısıyla bu yayınların da bölge bayiliklerini bizlere verdiler. Biz Manavgat ve Serik bayiliğini aldık, yani yaklaşık 275 tane kaynaktan bahsediyoruz. Bu kitapların içinde aslında her birinde 250-400 saate yakın konu anlatımlı videolar var. Görüntülü soru çözümleri var ve bunlar kare kodlarla internet bağlantısı olmasa bile kitap aktivasyonu yapıldığında izlenebiliyorlar. Konu anlatıldıktan sonra öğrenci bu konuyu anlamamış veya tekrar ihtiyacında olup, etüt’ e de gelme şansı yoksa öğretmeni bu kitabın ilgili sayfasını vererek,  evde o konuyu başka bir öğretmenden dinlemesini sağlayacak, anlamadığı konuyu anlamış olacak, kaçırdığı konuyu tekrarlamış olacak, dolayısıyla farklı soruların çözüm tekniklerini görmüş olacak. Kurslarımızın eğitim kadrosu olarak önce Manavgat, Alanya ve Antalya’da uzun yıllar tanınan ve bu eğitimleri vermiş olan deneyimli öğretmenlerimiz ayrıca AK Eğitim ya da AK Eğitim Kolejleri olarak da iletişimde olduğumuz bir eğitim kadromuz vardır” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik İlçesinde Yağma Suçundan 2 Şüpheli YakalandıÖnceki Haber

Serik İlçesinde Yağma Suçundan 2 Şüpheli...

Mevlüt Özen, Antalya Golf Temsilciliğine atandıSonraki Haber

Mevlüt Özen, Antalya Golf Temsilciliğine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar