Kuş, “CHP’den Serik Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuş, “CHP’den Serik Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”
Dünya Yörük Türkmen Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Kuş Cumhuriyet Halk Partisi’nden Serik Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu sosyal medya üzerinden açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkeze giderek Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu ile görüşen Mustafa Kuş ziyaret anısına Kılıçtaroğlu ike çekindiği fotoğrafla birlikte Serik Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Kuş’un sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde; “Sevgili Hemşerilerim, ANTALYA Serik' de doğmuş, bu coğrafyada büyümüş içinizden biri olarak Ülkemizin tanınan ve en nadide İlçelerinden biri olan Serik ilçesinin Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha fazla yaklaşmış ciddi bir değişim ve dönüşüm sürecine girmesi gerektiğinin farkındayız. Gördüğümüz tüm eksiklikleri ve yeterli olmayan hizmetlerine rağmen güzel İlçemizin gelişim ve dönüşüm sürecini gecikmeden başlatmak ve başarıyla yürütmek üzere bu zor fakat başarılması gereken kutlu görevi üstlenmeyi borç bildik. Bu nedenle Serik 'in gelişim ve değişim sürecinde yapılması gereken hizmetleri başlatmak ve sürdürmek heyecanıyla irademi ortaya koyarak göreve talip olduğumu bilgilerinize arz ediyorum.
Serik'te İlçe Belediyesinin ve Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri arasında istihdama yönelik hiç bir proje bulunmamaktadır.


Serik Belediyesinde, konut alanları üretmenin dışında hiçbir yatırım yapılmaktadır.
Oysa Serik İlçesinde yapılacak olan her projenin İlçemizde sayıları 28 binlere ulaşmış nitelikli, genç ve işsiz nüfusun hayata umutla bağlanarak ve geleceklerini ailelerine külfet getirmeden kendi ayakları üzerinde duracak, şekilde iş imkânlarını kurabilecekleri projelere yönelik olmalıdır. Tam aksine İlçede yapılan yatırımların büyük bir kısmı iş alanı açmaktan ve üretimden uzak konut alanı oluşturmaya yöneliktir. 


Serik ilçesinde nerede ise her evde iki çocuktan birinin işsiz olduğu ve bu durumunda İlçenin geleceği açısından çok tehlikeli olduğu aşikârdır. Dolayısıyla ekonomik durumu kötü olan kimselerin suç işlemelerini de kolay kolay engelleyemezsiniz. Hâlbuki ekonomik sorunları çözülmüş bir İlçenin sakinlerinin adli vakalara karışmayacağı da hepimizin malumudur.
Biz göreve gelirsek başta Ülkemizin temel sorunu olan enerji problemini çözmeye yönelik olarak kuracağımız Enerji sahaları ve nitelikli sanayi alanları ile Serik İlçesinin işsizlik sorununu hızla düşüreceğiz. Bunun için tüm alt yapı ve projelerimiz hazırlanmış durumdadır.
Belediye olarak kendi kaynaklarımızı oluşturacağımız yatırımlara öncelik vereceğiz
Tahsil hayatına devam etmekte olan fakat ekonomi güçlüğü çeken yetenekli ve zeki gençlerimize sembolik bir burstan daha fazlasını sağlayarak, kendi ÖZ kaynaklarımızdan oluşturacağımız fonlarla tüm eğitim masraflarını üstleneceğiz.


Bakıma muhtaç yalnız yaşayan tüm kadın ve yaşlılarımızın barınacağı sevgi evleri ve sevgi bahçeleri ile temizlik, kişisel bakım, sıcak yemek dahil olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını Belediye öz kaynaklarına dokunmadan iştirakler üzerinden oluşturacağımız bütçe vasıtasıyla karşılayacağız.


Serik İlçemizin; sosyal ve kültürel alanlarını çoğaltmak suretiyle HER MAHALLEDE Kuracağımız ve SU VE ÇAYIN bedava olacağı EMEKLİ ÇAY EVLERİ ile konforlu ve herkesin imreneceği bir İlçe hüviyetine kavuşturacağız.


Özellikle gençlerimizin ve tüm Vatandaşlarımızın oluşturacağımız Festival alanları ve çağa uygun ileri teknoloji eğlence merkezleri ile boş zamanlarınızı daha kaliteli geçirmelerini sağlayacağız.
Planladığımız İnovasyon merkezi ile İlçemizi yenilerken değiştireceğiz, değiştirirken de geliştireceğiz ve çağın gerisinde kalmayacağız. 


Gençlerimizi kahvehane köşelerinden alıp, kişisel gelişimlerine katkı sunacak uzman ekiplerle, iş ve eğitim dünyası ile buluşturarak ellerine telefon yerine istedikleri meslek becerilerini kazanabilecekleri BALIK OLTASI vereceğiz,

 
Özel statülü BEŞ meclis oluşturmayı planlıyoruz. Bunlar sırasıyla;
-Çocuk meclisi, İlçeye çocukların gözünden bakarak oy birliği ile aldıkları kararları uygulayacağız.
Gençlik Meclisi ile, gençlerimizin pozitif enerjilerini ve yaratıcı güçlerini devreye sokacağız.
-Engelli meclisi sayesinde Engelli kardeşlerimizin şehir yaşamı ve kalitesini artıracak ve alacakları kararları Belediye olarak uygulayacağız. 
-Kadın meclisini kurmaktaki amacımız ise kadınlarımızın İlçe yönetiminde katkısını sağlamak olacaktır. Zira kadınlarımız toplumların mimarlarıdır.
-Yaşlı meclisimiz ilede Yaşlılarımıza özel insan gurubu gözüyle bakarak hem onların tecrübelerinden yararlanmayı hem de Yaşlılarımızın aldıkları kararları Belediye yönetimi olarak uygulamayı düşünüyoruz. Serik ilçesi, Kültür bakımından elit bir ilçedir. 1926 yılında kurulan eski bir ilçe olmasına rağmen eksiklikleri çoktur. İlçemizde bu güne kadar bir AVM’nin bile açılmamış olması hepimizin malumudur. Tüm sorunlarına rağmen İlçemizin düzeltilemeyecek sorunları ve giderilmeyecek eksiklikleri de yoktur. Tüm sorunları düzeltmek için Cumhuriyet Halk Partisinden Serik Belediye Başkan Adaylığına talibim. Siyasi nezaketin hâkim olduğu, projelerin ve özellikle istihdam hedefli projelerin yarışmasını yürekten arzuluyorum. Görevin tarafımıza verilmesi halinde İlçemizin hak ettiği yere ulaşması sonucunda ve halkımıza çağ atlatma vaadiyle hiç bir Din, Dil, İdeolojik ayrılık gözetmeden adil ve hakkaniyete uygun, toplum vicdanını kanatmadan eşit hizmet götüreceğimizi ve takipçisi olacağımızı saygı ile arz ederim.

 

Mustafa KUŞ SERİK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Efsaneler 4’üncü kez Antalya’da buluşuyorÖnceki Haber

Efsaneler 4’üncü kez Antalya’da buluşuyo...

Türel: “Kepez’de modern şehirciliğin en güzel örnekleri var”Sonraki Haber

Türel: “Kepez’de modern şehirciliğin en...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar