Mecliste Dilek ve Temenni Gerginliği Yaşandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mecliste Dilek ve Temenni Gerginliği Yaşandı
Serik Belediyesi Ekim ayı meclisi bitiminde gergin anlar yaşandı. Dilek ve temenni konusunda meclisin dağılmasına tepki gösteren CHP meclis üyeleri ile Ak Parti Meclis üyeleri arasında gergin anlar yaşandı.

Serik Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Ramazan Çalık Başkanlığında 02/10/2017 Pazartesi günü saat 14.00’de Meclis toplantı salonunda yapıldı.

 

ÇITAK; “CUMHURİYETİMİZE YAKIŞIR BİR KUTLAMA BEKLİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Faik Çıtak; “Şimdiden Ulusumuzun ve Halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Umarım 29 Ekim coşkulu bir şekilde ilçemizde kutlanır. Resmi Çelenk koyma seremonisi dışında Cumhuriyetimize yakışır bir kutlama bekliyoruz. Başka sosyal faaliyetlerde gayet fedakârca sanatçılar getirip iyi konserler veriyorsunuz bolca harcamalar yapıyorsunuz. Umarım Ulusal bayramda da Serik Belediyesine yakışır bir organize yaparsınız” dedi.

Bunun üzerine Başkan Çalık; “Faik abi buyurun 29 Ekim programını birlikte hazırlayalım teklifinde bulundu.

Daha sonra gündemde yer alan Raporların madde madde görüşülmesine geçildi. Komisyondan gelen 6 maddenin 5 tanesi komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 5. Maddesi olan “Belpınar Mah. 2011 ada 3 parselin, Gedik Mah. 102 ada 115 parsel ve Kökez Mah. 84 ada 117 parselde bulunan 132 nolu bağımsız dükkân ile takas yapılmasının görüşülmesi hakkında Plan ve Bütçe Komisyon Raporu” alınan ortak kararla gündemden geri çekilmesi oy birliği ile kabul gördü.

 

İlçemize Meslek Yüksek Okulu kazandıran Temmuz ayında yaşamını yitiren hayırsever işadamı Avukat merhum Süleyman Süral anısına sine vizyon gösterisi alkış aldı. Meclisin Teklif maddelerinde yer alan 27 maddenin 26 tanesi oybirliğiyle komisyona havale edildi. Teklif maddesinin 17. Maddesi olan “Kökez Mah. Fevzi Çakmak Caddesi ile Cumhuriyet Mah.  5018 Sokak arasında kalan Kızderesi'nin üst kullanım hakkının Çok Amaçlı Kapalı Alan yapılması amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesinden devir almak için Belediye Başkanı Ramazan Çalık'a tam yetki oy birliği ile verildi.

DİLEK VE TEMENNİ GERGİNLİĞİ YAŞANDI

Dilek ve temenniler bölümünde Ak Parti meclis üyelerinden Gani Demir’in salondan ayrılması ve meclis üyelerinin bazılarının toparlanmalarına tepki gösteren CHP Meclis Üyesi Akbaba; not aldığı kâğıdı yırtarak meclise dilek ve temenniler bölümünde her zaman bu şekilde ciddiyetsiz bir hal aldığını söyleyen Akbaba tepki göstererek salondan ayrıldı. CHP Grup sözcüsü Çıtak; “Dilek ve temenniler bölümünde meclisi terk eden AK Partili üyelerin meclise saygısızlık yaptığını dile getirdi. Başkan Çalık ise bunun saygısızlık olmadığını bu sorunları Büyükşehir’de de yaşadıklarını ifade ederken “Meclis başkanı olarak hala koltuğumda oturuyorum isteyen gidebilir biz hala buradayız sizi dinleyebiliriz” dedi.

 

Dilek ve temenni tartışmasının sonucunda dilek ve temenniler dinlenmeden meclisin ilk oturumu bitmiş oldu. Ekim ayı ek meclis toplantısı 6 Ekim Cuma günü saat 14:30’da yapılacak.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nilgün Ve Uğur Muhteşem Bir Düğünle EvlendilerÖnceki Haber

Nilgün Ve Uğur Muhteşem Bir Düğünle Evle...

ENÇ “Yaz Boyu Tatil Köylerinde Değil Milletin Köyündeydik”Sonraki Haber

ENÇ “Yaz Boyu Tatil Köylerinde Değil Mil...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar