Mecliste Hizmet eleştirisine Çalık sitem etti: “Nankör olmayın”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mecliste Hizmet eleştirisine Çalık sitem etti: “Nankör olmayın”
Serik Belediyesi Kasım Meclis toplantısı Ramazan Çalık başkanlığında 01 Kasım 2017 Çarşamba günü Meclis toplantı salonunda yapıldı. Hizmet eleştirisine Başkan Çalık "Nankör Olmayın" diye sitem etti.

Serik Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısı Ramazan Çalık başkanlığında 01 Kasım 2017 Çarşamba günü Meclis toplantı salonunda yapıldı.

 

Serik Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın başkanlığında meclis toplantı salonunda saygı duruşu ile başladı. Kasım meclisinde 17 madde görüşülmek üzere toplanıldı.

 

CUMHURİYET’LE İLGİSİ OLMAYAN BİR KONSER

Parti grup sözcüleri Ak Parti’den Yusuf Kaya, MHP’den Ergüven Yılmaz ve CHP’den Faik Çıtak Kasım ayı meclis toplantısının ilçeye hayırlı olması 29 Ekim Cumhuriyet bayramının kutlu olmasını ve hasta olarak yatan Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a acil şifalar dilediler. CHP grup sözcüsü Faik Çıtak 29 Ekim kutlamalarına eleştiri getirdi. Çıtak; “29 Ekim akşamında konseri düzenlemenizi dilerdik. Ama nedense çeşitli havadan sudan bahanelerle 31 Ekim akşamına Cumhuriyet Bayramı geçtikten sonra ilgisi olmayan bir konser düzenlediniz. Bu haftada yine çok ciddi bir konuşmacıyla Cumhuriyet ve devlet üzerine bir konferans ve münazara yapılabilirdi. Okullarda çeşitli etkinlikler v.s. yapılabilirdi. Ama bunların hepsini es geçtik yarım saat çelenk koyma töreni ile hayırlı olsun denildi ve sonra konserle bu işi geçiştirdiniz. Umarım 2018 yılında çok daha coşkulu bir Cumhuriyet Bayramı kutlarız” dedi.

 

CUMHURİYETİ DAHA İYİ SEVE SEVE KUTLARIZ

CHP Meclis üyesi Faik Çıtak’ın konuşmasının ardından Başkan Çalık; “Sadece çelenk sunma ve konser ile Cumhuriyeti geçiştirmedik. İlçemizde bir okulda 1,5 saat süren güzel bir program ile Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık. Seneye daha iyi bir organizasyonla da seve seve kutlarız” dedi. Daha sonra meclis gündemine geçildi Gündemdeki tüm maddeler oy birliği ile ilgili komisyona havale edilmesine karar verildi.

 

Böylelikle Serik Belediye meclisi yılın en hızlı meclis toplantısına imza atmış oldu. Kasım ayı devam meclisi 3 Kasım 2017 Cuma günü 14:30 olarak belirlendi. Çok hızlı tamamlanan Kasım ayı meclis toplantısına dilek ve temenniler bölümünde başkan Çalık; Serik’te yaşamıyorsunuz sonra hizmetleri eleştiriyorsunuz diye sitem etti.

 

TEMİZLİK İŞÇİLERİNİN MAAŞLARINA ZAM İÇİN MÜDAHALE EDECEĞİZ

MHP gurubu adına Ergüven Yılmaz; “Bugün Belediyede bir grup işçilerin sitem ettiği haberini aldık bu konu ile alakalı bir bilgilendirme yaparsanız seviniriz” dedi. Ergüven Yılmaz’ın sorusunu cevaplayan Başkan Çalık; “Malumunuz ilçemizin bazı bölgelerinin temizliğini Betuyab yapıyor. Betuyab ihaleye çıkıp temizlik işlerini bir firmaya verdiler. Tabi ki işçilerin ücretini Beyutab belirliyor buna göre ihaleye çıkılıyor. İlgili firmanın işçileri de aylık ücretlerini düşük buluyorlar. İşçilerin maaşlarının düşük olduklarını zaten daire müdürümüz bana iletmişti. Bende Betuyab ve firma yetkilileri ile görüşmüştüm. Tabi ki Belediye olarak bizlerin o firmaya karışma yetkimiz yok fakat elimizden geleni yapacağız. Maaşlarına zam gelmesi için ricada bulunarak müdahale edeceğiz. Zaten o firma üzerinde çalışan işçi kardeşlerimiz ile bir kahvaltı programı yapıp görüşeceğim” dedi.

 

Atatürk Caddesi ve Çınaraltı meydanına yapılan proje için eleştiri yapan Faik Çıtak’a başkan Çalık bu kadarda nankör olayın diye bağırarak sitemde bulunundu. Başkan Çalık’ın bağırarak sitemde bulmasına karşılık Çıtak; “başkanım eleştirilere açık bağırarak beni sindiremezsiniz” dedi. Başkan Çalık ve CHP’li meclis üyesi Çıtak’ın karşılıklı tartışmalarının özeti şu şekilde;

 

KALDIRIM VAR, ARAÇLA GEÇECEK YOL YOK

Meclis üyelerinin Başkan Çalık’a hizmet anlamında alınması gereken önlemler karşılıklı istişare edilirken CHP meclis üyesi Faik Çıtak’ın “Başkanım yaptığınız hizmetler arasında Çınar altı meydanında iki tane yol vermişsiniz. Orada her gün geçiş konusunda kavgalar meydana geliyor. Kaldırımlar yaptınız ama araçla gidilecek yok bırakmadınız. Atatürk Caddesinin hali ortadadır. Başkanım çıkın arabanızla orasının halini görün aracınızla ilerleyemiyorsunuz. Her gün sabah çınar altında kavga oluyor. Atatürk caddesine bir trafik uzamanı getirtip rapor hazırlatın o zaman anlarsınız.

 

NANKÖR OLMAYIN YAPILAN HİZMETLERİ GÖRÜN

Belediye Başkan Ramazan Çalık ise şu yanıtta bulundu; “Serik’in daha önce yürünebilecek bir kaldırımı var mıydı daha önce Allah için birde utanmadan sıkılmadan gelmiş bunu söylüyorsunuz yürüyecek kaldırımımı vardı. Serik’in biz yüzde yüz yol kapasitesini arttırmış bir belediyeyiz. Bu kadar nankör olmayın yapılan hizmetleri görün artık. Her şeyin bir sınırı var. Faik bey yıllardır hayaliniz vardır kızderesi caddesinin üzerini kapattırmak istiyordunuz. Göreve geldik Kızderesi caddesi üzerini kapattırdık. Serik’te insanlarda biraz kurallara uysun ya sizler insanları eğitmeniz gerekirken getirip getirip yapılan hizmetleri eleştirmeyin Allah aşkına lütfen. Allah için nankör olmayın. Trafik uzmanının inceletmeye getirin söz bende raporuna saygı duyacağım. Faik sen burada yaşamıyorsun ki her gün sabah çınaraltını göreceksin ne kavgası oluyor. Ana caddeyi Büyükşehirden üzerimize almaya çalışıyoruz işlemler son aşamaya geldi. Ana Caddeye parkmatik getirmeyi planlıyoruz Serik Belediyespor adına çalıştıracağız. Ana cadde üzerinde araç parkları ilk 15 dk. ücretsiz 15 dk. üzeri parklar ücretli olacak” dedi.

 

Komisyona havale edilen konular maddeler halinde: 5-2018 Mali Yılı Zabıta Tembihnamesinin görüşülmesi hakkında Zabıta Müdürlüğünün teklif yazısı. 6-Gedik Mahallesi 308 ada 1 parseldeki 545,52 m2 arsada bulunan 100 m2 Belediye hissesi taşınmazının ve Gedik Mahallesi 308 ada 2 parseldeki 961,43 m2 arsada bulunan 69,97 m2 Belediye hissesi taşınmazının satışının yapılabilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklif yazısı. 7-Mülkiyeti Belediyemize ait Kadriye Mahallesi 171 ada 11 parseldeki 859,47 m2 arsanın satışının yapılabilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklif yazısı. 8-Memur kadro ve derece değişikliği hakkında İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklif yazısı. 9-İlçemiz sınırları içerisinde giysi atıklarının toplanması, taşınması ve geri kazanımı işi hakkında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün teklif yazısı. 10-Yeşilyurt Mahallesi 113 ada 17 parsel için Tahsis Amacı Değişikliği talebinin görüşülmesi hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı. 11- Çandır Mahallesi 137 ve 140 parseller için Tahsis Amacı Değişikliği talebinin görüşülmesi hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı. 12-Merkez Mahallesi 134 ada 3, 7 ve 8 parsel Plan Değişikliği hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı. 13-Cumhuriyet Mahallesi 153 ada 95 parsel Plan Değişikliği hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı. 14-Kürüş Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı. 15-Serik Merkez 1/1000 ölçekli Plan Hükmü Değişikliği hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı. 16-Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü'nün talebine istinaden, Serik Merkez (Karadayı) farklı seviyeli kavşak planı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkında İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklif yazısı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik Belediyesopor’da Dört Dörtlük HaftaÖnceki Haber

Serik Belediyesopor’da Dört Dörtlük Haft...

Serik’te Güneş’li Cumhuriyet KonseriSonraki Haber

Serik’te Güneş’li Cumhuriyet Konseri

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar