Mehmet Habalı Demokrat Sol Parti’den Aday Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mehmet Habalı Demokrat Sol Parti’den Aday Oldu
Mehmet Habalı Demokratik Sol Parti’den Serik Belediye Başkan adayı oldu.

Üç dönem MHP’den Serik Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Habalı, İyi Parti’den Aday Adayı olarak çıkmıştı. İyi Parti Yusuf Mecek’i aday gösterince partiden istifa eden Habalı Demokratik Sol Parti’den Serik Belediye Başkan Adayı oldu.

 

Serik DSP ilçe binası önünde kalabalık vatandaşlar Mehmet Habalı’yı adaylık açıklamasını yapması için bekledi. Habalı sevinç ve Başkan Habalı tezahüratları ile coşkuyla karşılandı. İlçe binasına Ankara’dan ayağınız tozuyla gelen Serik DSP İlçe başkanı size Genel Başkanımızın selamını getirdim sözüyle konuşmasına başladı.

MİLLİYETÇİLİĞİ SOKAKLARA DEĞİL, KIBRIS BEŞPARMAK DAĞLARINA YAZDIK

Öztürk konuşmasında; “ Serik artık Demokrat Sol Parti geliyor. 2019 yılı Demokratik Sol Parti’nin yılı olacaktır. Bu ülkeniz bölünmezliğine taviz vermeyen Demokratik Sol Parti’dir. Milliyetçilik Türkiye’de Demokratik Sol Parti’dir. Milliyetçiliği öyle kolay kurmadık. Milliyetçiliği sokaklara duvarlara yazı yazarak değil Kıbrıs Beşparmak dağlarına yazdırdık. Biz 20 yıl önce Irak’ta Müslüman kardeşlerimizi ezdirmedik İncirlik Üssünü kapattık bunu şimdi bu hükümet yapamıyor. Hepiniz sağ olun var olun Mehmet Habalı’ya adaylık hayırlı olsun” dedi.

AKŞENER ve BAŞKAN YARDIMCILARI SERİK’TE BİZ SENİ TANIRIZ DEDİ

İlçe başkanının konuşmasının ardından Mehmet Habalı; “ Çok kıymetli hemşehrilerim bu soğuk ve donlu havada köylerimizden kentlerinden serasında ki domateslerinin sobasını yakmayıp buraya gelen her zaman sevginizi yüreğinde taşıyan bir hemşehriniz olarak hepinize bu gösterdiğiniz teveccühten dolayı teşekkür ederim. Hiç kimse bir Serikli olarak bir Habalı olarak dik duruşumuzdan davamızdan vazgeçtiğimizi sanmasınlar. Takdir edersiniz ki 2014 Belediye seçimlerinde halkımızın teveccühü seçimi kaybetmiştik. Kıymetli hemşehrilerim ne takdir ettiyse biz oradayız bunu saygıyla karşılıyoruz. Şimdi karşınızda dinlenmiş sizleri daha çok dinleyecek dinamik bir Habalı var. Hiçbir zaman kedisini ve davasını satmadım.

SOYADI’MI YANLIŞ YAZDIKLARI İÇİN ÖZÜR BİLE DİLENMEDİ

Takdir edersiniz ki 2015 genel seçimlerinde sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin yanına gittiğim zaman benden milletvekilliği dosyamı aldı. Takdirleridir Milletvekilliği listesine giremedik ama beni MYK’ya yazmış. MYK’ya yazdığını da ben belki 10 gün sonra öğrendim. Yani beni Mehmet Habalı değil Mehmet Haberal olarak ismim geçmiş daha sonra Haberal’ın Habalı olduğunu anladık. Olabilir dedik yine de sevgi ile yaklaştık ama Serik’in çocuğu Habalı’nın soya adının yanlış yazılmasından dolayı özür dahi dilenmedi. Mhp’den sonra siyasi duruşumuzu İyi Parti’de devam ettirdik. İyi Parti’den Belediye Başkanlığı aday adayı oldum. Genel merkezde görüştüğüm Sayın Meral Akşener, Sayın Koray Aydın, Sayın Musavat Dervişoğlu ve diğer Genel Başkanlar Serik’te biz seni tanırız dediler. Bende geldim beklemeye başladım daha sonra duyduk ki İyi Parti’ye oy vermeyen bir hemşehrimiz İyi Parti’ye Serik Belediye Başkan adayı yapmışlar. Sonuç olarak burada Mehmet Habalı’nın İyi Parti işini ve yolunu bitti gördük.

AKSAKAL, SERİK BU OYUNU SENİNLE BOZACAK HABALI DEDİ

Bütün bunları şunun için anlatıyorum ben hiçbir zaman davamdan sevdamdan çizgimden dimdik duruşumdan vazgeçmedim. Ben burada Saadet Partisi’ne Büyük Birlik Partisi’ne Demokrat Parti'ye Büyük Türkiye Partisi’ne bana karşı göstermiş oldukları tutum ve davranışlardan dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çünkü onlar bizimle çalışmak istediklerini söylediler gönlümüzdeki her partide birlikte olalım. Ancak DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal Serik bu oyunu seninle bozacak Habalı dedi.

 

Sonra Sayın Genel başkan dedi ki istersen seçimi alırsın sonra yolunu değiştirirsin dedi Ben de dedim ki sayın genel başkan bu zamana kadar Ben Yolumu değiştirmedim dedim sizin beni arayarak Ankara davet etmenden dolayı ben de Serik Belediye Başkanlığını kazanıp sizi almaya geleceğim dedim gece gündüz çalışıp bu oyunu Bozacağız dedim.

 

Kıymetli hemşerilerim başkaları 24 Haziran genel seçimlerdeki Oylarına güvensinler onu çantada keklik görsünler ben onlara değil Serik halkına güveniyorum.

 

MAKAM KAPILARINI SÖKÜP HALKA MAKAM KAPILARINI AÇACAĞIZ

İnşallah Serik’e ve Başkan olunca Bu makam kapısı söküp tekrar halka makam kapılarımı açacağız. Vatandaş Serik belediye Başkanlığı makamına gidince Belediye Başkanı’nı bulamıyor Belediye Başkanı için yok diyorlar yok dedirtiyor amcası dahi gitmiş yok demişler kapıdan dönmüş. Hepinize ölünceye kadar minnettar kalacağım Serik İnşallah birlik beraberlik içinde devam edeceğiz hep birlikte Ben burada Serik İyi Parti’den yönetiminden 41 arkadaşımızın da bulunduğunu biliyorum onlara da teşekkür ediyorum geldikleri için bizim hiç kimseyle ayrılığımız gayrımız yok Serik Sevdası olan herkesle biriz ve beraberiz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serik MYO Futbol Turnuvası Sona ErdiÖnceki Haber

Serik MYO Futbol Turnuvası Sona Erdi

Vakıf'tan 7 Bin 878 Kişiye YardımSonraki Haber

Vakıf'tan 7 Bin 878 Kişiye Yardım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar