Mert: “Cuma Pazarı eski yerine gelecek”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mert: “Cuma Pazarı eski yerine gelecek”
Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın Başdanışmanı Hümmet Mert, 15 Temmuz’dan itibaren Cuma Pazarı’nın eski yerinde faaliyet göstereceğini söyledi. Başdanışman Mert, “Bunun geriye dönüşü yok. İsteseniz de, istemeseniz de Cuma Pazarı eski yerine gelecek” dedi.

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın Başdanışmanı Hümmet Mert, 15 Temmuz’dan itibaren Cuma Pazarı’nın eski yerinde faaliyet göstereceğini söyledi. Başdanışman Mert, “Bunun geriye dönüşü yok. İsteseniz de,  istemeseniz de Cuma Pazarı eski yerine gelecek” dedi.

 

Pazar yerinin tekrar eski yerine gelmesiyle ilgili Belediye Başkanı Ramazan Çalık tarafından tam yetkili olarak görevlendirildiğini belirten Hümmet Mert, konuyla ilgili olarak makamında çarşamba günü bir basın toplantısı düzenledi.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Başkanı Kooperatifi Bayar Savran, Pazarcılar Odası Erdal Çam, Serik ve Çevresi Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın, Kökez Mahallesi Muhtarı Hüseyin Demir, Yeni Mahalle Muhtarı Recep Savaş, Zabıta Müdürü Benan Durmaz’ın da katıldığı basın toplantısında Başdanışman Mert, kendisinin Pazar yeriyle ilgili  tam yetkili olduğunu ifade etti. Başdanışman Mert, konuyla ilgili şunları söyledi:“15 Temmuz itibariyle Cuma Pazarımız, tekrar eski yerine gelecek. Pazarcılar Odası ile çalışmalarımızı yapıyoruz. Yerlerin çizimi yapıldı. Pazarcılarımıza yerimiz yetiyor, hatta artıyor bile. 150 tuhafiyeci, 145 manav için yerimiz hazır. Yerleşim için pazarcılar arasında anket yaptıracağız. Ya kura çekimi olacak, ya da pazarcılar eski yerlerine oturacaklar. Serik Cumhuriyeti Cuma Pazarı, Serik’in bir simgesidir. Herhangi bir sorun yaşanmayacak. Kuşkusuz, bizi en fazla düşündüren sorunların başında trafik sorunu gelmektedir. Muhtemel yaşanacak olan trafik sorunu içinde perşembe ve cuma günleri bölgede 10 trafik zabıtası  görev yapacak, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri de destek olacak. Cuma Pazarı, Serik’in simgesidir. Hümmet Mert istese de gelecek, istemese de gelecek. Biz belediye olarak, bu kararı aldık.”dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ASAT’tan 623 Milyonluk Altyapı YatırımıÖnceki Haber

ASAT’tan 623 Milyonluk Altyapı Yatırımı

Büyükşehir’den Sinekle Mücadeleye Broşürlü TanıtımSonraki Haber

Büyükşehir’den Sinekle Mücadeleye Broşür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar